Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, ircios napisał:

@wislak2001

Najnowszy soft ma telewizor?

Problemem może być sam tv. 

Może jak masz możliwość to sprawdź dekoder na innym tv, bo będziesz biegał i biegał, jak się okaże, że to nie dekoder.

podobny problem miałem na Samsungu 3 letnim i ITCA. Wymiana dekodera nie pomogła, aktualizacji na samsunga nie było. Dopiero po kontakcie ze wsparciem Samsunga udało się dostać aktualizację TV, która wyleczyła go z tych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, roberttosat napisał:

podobny problem miałem na Samsungu 3 letnim i ITCA. Wymiana dekodera nie pomogła, aktualizacji na samsunga nie było. Dopiero po kontakcie ze wsparciem Samsunga udało się dostać aktualizację TV, która wyleczyła go z tych problemów.

Czyli dostałeś jakąś "extra" aktualizację której nie było do pobrania ani z poziomu TV ani strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ekstra bo ja u znajomego klienta dzwoniłem. TV podpięty pod neta i chcieli tylko nr seryjny. Zostawiłem znajomego z aktualizacją i pojechałem na inną robotę. Potem zadzwonił, że problemów już nie ma. Od 3 miesięcy się nie odzywał z problemem więc powinno być ok.

Aktualizacji nie było dostępnej z poziomu TV a jaka jest obecnie wersja to zielonego pojęcia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was również występują problemy ze sterowaniem poziomem dźwięku? Na niektórych kanałach (np. Planete+ HD) nie można sterować dźwiękiem za pomocą pilota od tunera, jedynie tym od telewizora lub soundbara.

Jeszcze jedna sprawa - w strefie Canal+ po wejściu w diagnostykę mojego tunera widzę, że posiada nieaktualne oprogramowanie, jednak próby aktualizacji poprzez menu nic nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 14:34, wislak2001 napisał:

Spróbowałem wymusić aktualizację, ale dalej mam to samo, dzwoniłem do nich i kazali mi wymienić dekoder.... cóż chyba tak bedę musiał spróbować, dziękuje bardzo za pomoc!

 

 

Wiślak i jak temat wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzelek

 

Z dźwiękiem to normalne jeśli masz w menu Ustawienia Telewizora dźwięk Dolby Digital ustawiony na Tak. Wtedy audio AC3 jest puszczane bitstram, bezstratnie do np. kina domowego. Tak to ma działać. MPEG jest dalej załatwiane po stronie STB.

 

Soft nie wiem jaki jest w Strefie, nie zaglądam tam. Jeśli w Informacjach o systemie masz 0x15, to masz najnowszy soft i liczy się to co jest tu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jest OK, wersja softu się zgadza, dzięki

Jeszcze jedno mi się przypomniało - dysk zainstalowany w tym tunerze bez przerwy chrobocze, nawet kiedy urządzenie jest uśpione. Wyłączyłem w opcjach funkcję nagrywania cały czas, ale nic to nie dało. Kiedy w pokoju panuje cisza te dźwięki są nie do zniesienia, zaś odłączenie dysku powoduje brak możliwości wejścia do nc+ go TV

Edytowane przez Orzelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza nowy, świeżo podpięty dekoder pobiera masowo dyskowe VOD z satelity. Gdy uzupełni kolekcje to się trochę uspokoi, ale ogólnie ten typ tak ma, nadal będzie ściągał nowe filmy, gdy się pojawią i co pewien czas będzie to robił.

 

Niebieski button jak napisał ircios załatwi sprawę wejścia.

Edytowane przez catnip
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wzmacniacz NAD c350 bez wejścia optycznego. Jaki przetwornik/konwerter DAC polecacie, aby przesłać dźwięk bezpośrednio z dekodera na wzmacniacz (toslink-2rca lub toslink audio miniJack)? Jeżeli się powtarzam to przepraszam, ale pełno tego na rynku, a sprzedawcy rzadko odpowiadają na pytania co do zgodności z ultrabox. Wiem że jest z tym problem i nie wszystko działa z tym dekoderem. Dzięki z góry za pomoc.

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mgaw89 napisał:

Konsultant dzisiaj powiedział że aktualizacja będzie dopiero początkiem 2020

Jak dobrze pójdzie ?

 

2 godziny temu, coderiese napisał:

 

 

aha, to sobie mogę czekać 

sprawdzilem - mam JADA

 

P odpisujesz przedłużenie z Netflixem i od ręki dostajesz ITCA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...