Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem na ich infolinie techniczną i trafiłem na  "nadinteligętną" konsultantkę, która stwierdziła, że problemu z tymi dekami nie ma. Oczywiście kazała sie udać do serwisu bo trafiłem na nowy wadliwy model (twierdzi, że się zdarza). Nawet sie tam nie myślę udawać, bo w najlepszym wypadku wymienią mi go na nowy z tymi samymi usterkami niestety. Obsługa na poziomie ameby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz na jakiś czas po włączeniu dekodera, zamiast ostatnio oglądanego kanału, pojawia się plansza z informacją o uruchamianiu dekodera, potem ekran z poziomem i jakością sygnału. Czy to wina tego, że mam włączone "oszczędzanie energii" i dekoder po całej nocy bez pracy potrzebuje więcej czasu na uruchomienie? Nie udało mi się jeszcze tego zaobserwować, gdy włączyłem dekoder po godzinie czy dwóch od ostatniego wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boss509, tak to wina oszczędzania energii. 

 

2 godziny temu, Riddick1500 napisał:

Zadzwoniłem na ich infolinie techniczną i trafiłem na  "nadinteligętną" konsultantkę, która stwierdziła, że problemu z tymi dekami nie ma. Oczywiście kazała sie udać do serwisu bo trafiłem na nowy wadliwy model (twierdzi, że się zdarza). Nawet sie tam nie myślę udawać, bo w najlepszym wypadku wymienią mi go na nowy z tymi samymi usterkami niestety. Obsługa na poziomie ameby.

 

Niestety bardzo często tak jest. Pracownicy nietechniczni nie mają pojęcia co się dzieje i z jakimi problemami przychodzi mierzyć się klientom. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 22:26, robertokot25 napisał:

U mnie Ultrabox ADB na 9 letnim Sharpie nie ruszył, tylko początkowa plansza z logo c+ była a później wywaliło planszę z błędem HDCP i był tylko dźwięk, a i wifibox od multiromm też nie ruszył - czarny ekran bez dżwięku... porty sprawne bo pc, dekodery HD hulały.. resrety/zmiany kabli nic nie dały, co dziwne na 2 lata straszym Sharpie poszło.. wiec wifibox na razie po scarcie na tym nowszym Sharpie

pomógł splitter hdmi - oba dekodery grają, widocznie ten jeden tv zgubił lub się uszkodziły klucze HDCP,

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lukimann napisał:

Opisywane skoki jasności  to powtarzalny problem.?

Mam telewizor 4K z HDR , więc z dostępnych u mnie operatorów żaden nie oferuje tego rodzaju sprzętu.

Poza Orange, ale tu dekodery tylko obsługują 4K, a ofertą linearną trochę słabo.( festival,Eleven i  jakiś Wpolsce)

oczywiście że powtarzalny, błyska aż miło.... na niektórych kanałach jest to bardziej widoczne... z zalet to tylko że dosyć szybko przerzuca kanały nawet na zwykłym konwerterze typu Twin, róznic w obrazie między ultrabox a wifibox w rozdziałce 1080i żadnych.. szału nima, nie wiem czy nie lepszy był obraz na jakimś moim starym dekoderze sat z hdmi gdzie można był dostosować częstotliwość odświeżania, w ultrabox ADB prózno szukać takich opcji

Edytowane przez robertokot25
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukimann napisał:

Coś pozytywnego można o tym dekoderze powiedzieć?

Ktoś jest zadowolony, z takiego codziennego użytkowania, głównie pytam osób   które niedawno podpisały umowę?

Mam ten dekoder od ponad tygodnia i poza kwestią, o którą pytałem w poście wyżej, dekoder póki co spisuje się dobrze - nie mam jednak jeszcze telewizora 4K - Canal+4K działa, ale obraz jest bardzo ciemny. Na pewno nc+go chodzi znacznie szybciej niż na Wifipremium boksie, kanały przełączają się szybciej, aczkolwiek tu dziwna sprawa, bo po przełączeniu na jakiś kanał obraz zatrzymuje się na sekundę i dopiero leci dalej. Wydaje mi się, że przewijanie do tyłu działa mniej intuicyjnie niż na WPB, czasami klikasz kilka razy przycisk cofania, a obraz stoi w miejscu - można odnieść wrażenie, że nie wciśnięto guzika. Ja na pewno nie zamieniłbym go z powrotem na dekoder Wifipremium Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluktuacje jasności to dramat ale faktycznie po wyłączeniu 4K (tylko po co go wtedy brać..) jest znacznie lepiej, 

problemu z ciemnym obrazem nie mam ale akurat mój TV obsługuje HDR, za to za [beep]ę nie da się sparować go ze smart pilotem mojego TVka, choć tutaj to może być równie dobrze bug w sofcie TV.. 

dźwięk też w porządku, niezależnie od tego czy idzie na TV czy ampli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poza wadami jest jedna zaleta, która moim zdaniem jest istotna i łagodzi frustrację. Jest to jakość obrazu, w stosunku do dekoderów N ki bo taki miałem do tej pory jest lepiej. Lepsza ostrość, czerń, kontrast, kolor bardziej nasycony. Jak jest dobry materiał na danym kanale to wygląda to naprawde dobrze. Skalowanie SD o wiele lepsze niż w starych boxach. Pod tym względem jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z C+ to czyta ale też dopisuję się do tych problemów ze zmianami jasności oraz dziwnym dźwiękiem w nagraniach i time shift. Dokładniej opisałem to w poprzednim wątku z przed przeniesienia dyskusji o tym "cudzie" techniki, więc nie będę się powtarzał. Przypomnę tylko że wymiana dekodera nie pomaga i żadne czary z resetami czy odłączaniem z prądu też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosząc się z poprzedniego wątku dołożę kwestię wolnego przewijania timeshift przy prędkości 4x i wyższej. Dekoder przycina się na moment, a następnie bardzo późno "aktualizuje" poszczególne klatki przewijanego obrazu. W Technicolor przewijanie działało bez zastrzeżeń, łatwo było cofnąć kawałek meczu np. o 40 sekund trafiając za pierwszym razem w odpowiedni moment. Przy ADB jest to prawie niemożliwe, zawsze przewinie się za daleko albo za blisko.

 

Raz na jakiś czas po przełączeniu kanału nie ma dźwięku, trzeba np. przełączyć kanał w górę, później z powrotem w dół, aby dźwięk się pojawił. Przy timeshifcie i bodaj na nagraniach raz na jakiś czas dźwięk ma dziwne zniekształcenie (coś jakby echo, odbicie), jak się go przyspieszy do 1,5x albo 2x to słychać jakby ten efekt wędrował dynamicznie od lewego do prawego głośnika.

 

O mruganiu jasności nie wspomnę, mam wrażenie jest pojawia się to co raz częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...