Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja dla tego dekodera miała miejsce ponad rok temu. https://satkurier.pl/news/174743/aktualizacja-oprogramowania-dla-4k-ultrabox.html 

 

Także spokojnie. Jeszcze trochę cierpliwości i co pół roku nie musisz im o tym przypominać ;) 

 

A serio to sam zgłaszałem im parę błędów swego czasu. Myślisz, że coś z tym zrobiono? Nie. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem do c+ z zapytaniem ws poprawki do dekodera adb. Wiadomosc przekazana do odpowiedniego dzialu i cisza juz kilka dni. 

To jest nowy dekoder, na troszke innych podzespołach i innym sofcie. Ktos pisal wczesniej ze rozwiazuja pro lem i bedzie aktualizacja. Moze pojdzie przy okazji aktualizacja na pozostale dekodery zmieniajaca logo nc+ na c+ i to opoznia cala procedure.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szybkie pytanie bo nie widzę odpowiedzi. Dekoder 4k Ultrabox+ (od ADB) telewizor LG OLED B8, nie mogę skonfigurować Magic Remote LGka, niby wszystko robię tak jak w instrukcjach, wybieram producenta ADB (sprawdzałem też dla Sagem) i w tym kroku gdzie trzeba potwierdzić czy pilot działa to nic się nie dzieje. Po zakończeniu konfiguracji też nie działa. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicolora jako producenta w trakcie konfiguracji w ogóle nie widzę, ADB to jedna opcja (nie rozróżnia modeli).

 

Jak to sterowanie w ogóle działa? W opcjach mówi, że decoder musi stać 1m od TV, czy on faktycznie musi stać zaraz pod TV a nie np. w szafce bo TV i dekoder muszą się "widzieć"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą się "widzieć" dekoder z TV, ale przeważnie jeden sprzęt jest blisko drugiego. Pilot ma przycisk TV, który gdy jest wciśnięty (świeci czerwona dioda) to wówczas obsługuje TV, a gdy nie świeci czerwona dioda to obsługuje dekoder. Żeby obsługiwać pilotem  dekoder to musi się "widzieć" dekoder z pilotem. Analogicznie jest z pilotem oraz TV. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alyjen napisał:

 

Będę wdzięczny jak sprawdzisz, na Sagem nie działa, Sagemcom nie mam :/ 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DXksDCI1tJZA&ved=2ahUKEwjsyIGTi4HmAhXR8qQKHQaXC7EQwqsBMAB6BAgGEAQ&usg=AOvVaw0gGvQ8YOngFFbgJWXA3GVz

 

Tutaj masz podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Alyjen napisał:


Widziałem ten poradnik, czytałem inne poradniki. To jest filmik z 2018 podejrzewam, że wtedy producent urządzeń był inny a ja mam już dekoder ADB i za [beep]ę żaden producent z ADB włącznie nie działa :/ 

W takim razie nie jestem w stanie Ci pomóc, bo ja mam Technicolora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też na Ultrabox ADB gdy leci filmy lub program z czarnymi pasami góra/dół to na łączeniu czarnego paska z obrazem jest taka jaśniejsza cienka linia na górze i na ddole? to też chyba wada bo u brata na dekoderze polsatu tego nie ma, w dodatku jeszcze fluktuacja jasności.. szczerze wątpie że to naprawią jakaś aktualizacją

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zauważyłem. Problem jasności wg mnie jest czysto programowy a nie sprzętowy. Jak była by to usterka to obraz migotał by cały czas a on "koryguje" jasność kiedy sceny następujące po sobie mają sporą różnicę oświetlenia. Wygląda to tak jak by dekoder mial softowo włączone coś w stylu dynamicznego kontrastu.

Soft dla technicolor i adb jest inny więc wszystko wskazuje na chorobę wieku dziecięcego. Szkoda tylko, że c+ nie zajmie w tej sprawy stanowiska.

 

P.s Znalazlem kolejny bug w sofcie. Po zmianie języka na danym kanale i powrocie do domyślnego, automatycznie włączają się napisy. Dziś wiele kanałów działało mi z napisami choć ich nie aktywowałem.

Edytowane przez Ellipsis
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...