Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.11.2019 o 20:42, Saturn45 napisał:

Mam z dźwiękiem to samo, pomaga sekundowe przewinięcie w tył i play. U mnie to działa, ale oczywiście to jest jakaś usterka. Brać od abonentów kasę za ten dekoder to skandal. 

 

dzięki.

To oznacza że nie ja mam pecha tylko to jest dziadostwo.

 

Pozostaje mieć nadzieję że jesli to jest prawda z tym nowym softem w listopadzie to może to naprawią.

 

Czy ktoś może jeszcze potwierdzić tę usterkę ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam też u siebie (oprócz oczywistych zmian jasności) problem z dźwiękiem w nagraniach i time shift efekt wygląda jak gdyby ktoś mówił normalnie, przez rurkę lub z radia samochodowego jeden efekt w drugi przechodzi płynnie lub skokowo. Jest to coś co brzmi jak zmiksowane odwracanie w fazie, pitch shift i jakiś efekt Dopplera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Walkul napisał:

Potwierdzam też u siebie (oprócz oczywistych zmian jasności) problem z dźwiękiem w nagraniach i time shift efekt wygląda jak gdyby ktoś mówił normalnie, przez rurkę lub z radia samochodowego jeden efekt w drugi przechodzi płynnie lub skokowo. Jest to coś co brzmi jak zmiksowane odwracanie w fazie, pitch shift i jakiś efekt Dopplera.

 

 

dokladnie cos takiego

dziękuję

zatem nie ma sensu jechać i wymieniać na 4 sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam odmienne zdanie na temat Golden Interstar PVR. Problemów z nim było co niemiara.

Co do dekodera ADB to widać, że wypuścili nie do końca przetestowany sprzęt. Z czasem pewnie usuną usterki ale to musi potrwać. To nie pierwszy model tego producenta w ofercie operatora a choćby Turbobox świadczy o tym ,że są w stanie wyprodukować dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co wypowiedziałem umowę. Wolę zapłacić  karę niż się bujac  z tym bezuzytecznym złomem.

To jest skandal ja nc+ traktuje klientów.

 Na infolinii pracują osoby ktore wszystko rozwiązują resetem. Tlumaczę, ze jest problem z odtwarzaniem dzwieku z nagrań ultraboxa, dzwiek na zywo jest ok, ze to juz trzeci wymieniony dekoder, podlączany do dwoch roznych tv, problem z dzwiekiem zarowno przez tv jak i wzmacniacz a ten mi ze wzmacniacz do kitu. No tłumaczę ponownie  ze to slychac takze odtwarzając przez tv. Mówię że jeszcze innym osobom problem jest znany - no to... reset. Email do canal+ tez udany. Pisalem do nich dwa razy, odpowiedz za kazdym razem ta sama "proszę udac sie z dekoderem do punktu celem dalszej diagnostyki". Co tu diagnozowac? Trzeci dekoder wymieniony, inni mają ten sam problem, ewidentnie jest problem z softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał:

Jeśli myślisz że u konkurencji jest lepiej to się mylisz przez półtora roku męczyłem się z dekoderem cp który wcinał kanały......co pomogło? Wymiana dekodera na lepszy= droższy model co wiązało się z dodatkową opłatą i aneksem na 24 miesiące.....

To prawda, u konkurencji też recepta na wszystko to reset dekodera i spacer do punktu, no ale konkurencja nie stara się po zy cjo no wać* jako "premium" ;).

 

*(forum zmienia to słowo na "spamować" jak jest napisane w całości)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sprawdzę i dam znać 

 

Sprawdziłem i xbox działał. Nie dało mi to spokoju i pobawilem się ustawieniami i wyłączenie funkcji HDMI UHD color ( W TV samsung) sprawiło że dekoder działa. Włączyłem aby potwierdzić i wtedy już nie działało. Na dekoderze z serii ITCA (stara wersja działało bez problemu) 

Macie jakiś pomysł? Czy to kwestia ustawień czy oprogramowania?

 

P.S. 

Na ITCA na kanale C+  4K nie miałem info na pasku że jest HDR. Teraz mi się wyświetla Ale z tego Co wiem moj TV nie wspiera HDR chyba ze coś źle przeczytałem

 

Edytowane przez mgaw89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ultrabox ADB na 9 letnim Sharpie nie ruszył, tylko początkowa plansza z logo c+ była a później wywaliło planszę z błędem HDCP i był tylko dźwięk, a i wifibox od multiromm też nie ruszył - czarny ekran bez dżwięku... porty sprawne bo pc, dekodery HD hulały.. resrety/zmiany kabli nic nie dały, co dziwne na 2 lata straszym Sharpie poszło.. wiec wifibox na razie po scarcie na tym nowszym Sharpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mgaw89 napisał:

Czyli pewnie coś w oprogramowaniu 

Rozmawiałem dzisiaj z konsultantem i zawalił wina na TV. Wiedziałem że to nie to Ale dla pewności zadzwoniłem do Samsung i zrobili zdalną diagnostykę oraz przywrócił TV do ustawień fabrycznych. Zadzwoniłem ponownie do Canal+ i zacząłem rozmowę i trafiłem na kumatego konsultanta.  Wiedział o co chodzi żądał tylko 2 pytania: czy działa jak zmienię na 1080p i czy na serii ITCA działało. Od razu powiedział że błąd w oprogramowaniu i zgłasza do odpowiedniego działu. Powiedział że jezelibstwierdza błąd to przy następnej aktualizacji powinno wyeliminować. Na pytanie kiedy będzie ta aktualizacja 6 czy 12 miesięcy powiedział że należy się spodziewać do 3 miesięcy aktualizacji dekodera serii JADA. Stwierdził również ze ITCA oraz JADA to zupełnie różne dekodery. Jedynie co je łączy to wygląd i nazwa.

 

WIEC TAKA PROSBA/SUGESTIA DO ADMINA.

Może warto podzielić wątek onultraboxie na 2 tematy jeden o ITCA drugi JADA aby latwiej bylo odnalezc info dotyczace danego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Jestem posiadaczem dekodera 4k od C+ wersja ADB. Mam do was pytanie bo jest jedna rzecz, która mnie zastanawia. Mianowicie podczas zmiany kanałów w momencie kiedy dekoder włączy już wybrany kanał, obraz na ułamek sekundy jest zatrzymany a następnie działa normalnie. W poprzednim dekoderze turbo box nie było czegoś takiego i obraz z chwilą włączenia kanału nie miał żadnej "stop klatki" Wyłączenie czy włączenie opcji time shiftu nic w tej kwesti nie zmienia.

Dodam, że instalację antenową mam podstawową z jednym zwykłym konwerterem i jednym kablem, dekoder też jest ustawiony w tryb jednoantenowy.

Edytowane przez Ellipsis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. U mnie skoki jasności też występują. Od kiedy w obrocie są dekodery ADB ? Ile prawdy jest w tym, że jest to problem softu i bedzie to wyeliminowane? Ktoś pisał wcześniej, że skoki jasności pojawiają się po odłączeniu dekodera od prądu a potem to się stabilizuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...