Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy ultrabox ma zamienione wejscie hdmi z usb kolejnoscia, czerwona diode w trybie czuwania, lepiej spasowane gumki montazu dysku przez co sie nie rusza, nowa plyte glowna i lepszy procesor.

 

Co to softu roznica jest ze Technicolor ma dodatkowo bootloader Technicolor reszta chyba ta sama.

 

Wiec wzialbym go na nowa umowe ale nie wiem gdzie jest :)

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że lepiej spasowane gumki montażu. Czego jeszcze potrzebujesz, obudowa z dyskiem jest wkładana we wnękę pod dekoderem, nie jest on najlepiej spasowany dlatego napisałem że w nowym modelu jest to poprawione. W pewien sposób jest to montaż/mocowanie dysku pod dekoderem, w przeciwnym razie dysk "latałby" sam z kabelkiem obok dekodera.

 

Ja obecnie posiadam 2 sztuki 4K ultrabox+, oba produkcji Technicolor, jeden z dyskiem montowanym przez Technicolor drugi z dyskiem montowanym przez HUMAX.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 dni dekoder Ultrabox - z czerwoną pluskiem, czyli zakładam że to nowa wersja.

Zauważyłem dziwną rzecz - mianowicie na każdym kanale obraz co jakiś czas zmienia jasność, tak jakby kontrast dynamiczny w telewizorze był włączony (oczywiście nie jest).

 

Myślałem, że jest to wina tv ,bo mam oleda a one są znane, że mają ABL, czyli limit jasności.

Tak jednak nie jest, gdyż podmieniłem dekoder na Evoboxa PVR z Polsatu i te fluktuacje nie występują.

 

Czy jest to kwestia uszkodzonego dekodera, czy może jakaś aktualizacja to poprawi?

 

Proszę o pomoc co mogę tutaj zrobić.

 

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, g0nz0s napisał:

Napisałem że lepiej spasowane gumki montażu. Czego jeszcze potrzebujesz, obudowa z dyskiem jest wkładana we wnękę pod dekoderem, nie jest on najlepiej spasowany dlatego napisałem że w nowym modelu jest to poprawione. W pewien sposób jest to montaż/mocowanie dysku pod dekoderem, w przeciwnym razie dysk "latałby" sam z kabelkiem obok dekodera.

 

Ja obecnie posiadam 2 sztuki 4K ultrabox+, oba produkcji Technicolor, jeden z dyskiem montowanym przez Technicolor drugi z dyskiem montowanym przez HUMAX.

O to chodzi, że nie ma żadnego mocowania pod dekoderem. Dysk jest na kablu i trzeba uważać przy ewentualnym przenoszeniu dekodera.Jak komuś to przeszkadza można taśmą dwustronną podkleić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 12:56, g0nz0s napisał:

Nowy ultrabox ma zamienione wejscie hdmi z usb kolejnoscia, czerwona diode w trybie czuwania, lepiej spasowane gumki montazu dysku przez co sie nie rusza, nowa plyte glowna i lepszy procesor.

 

Co to softu roznica jest ze Technicolor ma dodatkowo bootloader Technicolor reszta chyba ta sama.

 

Wiec wzialbym go na nowa umowe ale nie wiem gdzie jest :)

 

W dniu 15.09.2019 o 18:03, nevellan napisał:

Mam od 2 dni dekoder Ultrabox - z czerwoną pluskiem, czyli zakładam że to nowa wersja.

 

Rozumiem, że teraz do tego "nowego" dekodera ADB dają dyski montowane przez Humax? Jaki model znajduje się w środku (info w menu dekodera)?

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 12:56, g0nz0s napisał:

Nowy ultrabox ma zamienione wejscie hdmi z usb kolejnoscia, czerwona diode w trybie czuwania, lepiej spasowane gumki montazu dysku przez co sie nie rusza, nowa plyte glowna i lepszy procesor.

 

Co to softu roznica jest ze Technicolor ma dodatkowo bootloader Technicolor reszta chyba ta sama.

 

Wiec wzialbym go na nowa umowe ale nie wiem gdzie jest :)

 

Jeżeli faktycznie nowe ultraboxy mają nową płytę i lepszy procesor istniej jakiś sposób aby wymienić starszy na nowszy? Jakoś go "uszkodzić" albo w inny sposób zmusić serwis do wymiany na nowy dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgaw89 nie da sie fizycznie wymienic, nie uszkadzaj nic! ITCA mozna wymienic jedynie na ITCA. Oba dekodery to 4K ultrabox, wiec na przedluzeniu umowy tez sie nie da. Tylko rozwiazanie i zawarcie nowej ale w salonie bo sklep internetowy wysyla jeszcze ITCA.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Po co Ci to? Dla lepszego samopoczucia? Jeszcze jakby miał inny, czyt. lepszy soft, a tak to nawet tego nie odczujesz poza czerwonym plusem w trybie standby.

Czerwonym plusem czy czerwonym znaczkiem standby ?Bo jeśli to pierwsze to trochę bez sensu. Włącznik jak już powinien zmieniać barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...