Skocz do zawartości
  • 0

Anteny LTC


Swift
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie. Pierwszy raz chcę zainstalować TV satelitarną, szukam anteny - w grę wchodzi tylko zamówienie przez Internet. Na popularnym portalu aukcyjnym największe branie mają anteny LTC, jednak czytałem o nich opinie, jakoby były bardzo kiepskie, nawet ktoś twierdzi, że instalował i sygnał z 90 cm był jak z anteny "z Cyfry" 60 cm. Czy to w ogóle możliwe? Wydawało mi się, że to tylko kawał tworzywa, nie ma tam przecież żadnej elektroniki itp., czy faktycznie mogą być tak źle "wyprofilowane" lub coś w tym stylu, że sygnał jest tak słaby? I przede wszystkim, może ktoś tutaj miał z nimi do czynienia i może potwierdzić/zaprzeczyć, że tak w istocie jest jeśli chodzi o tę markę?

 

I czy kupowanie anteny z Internetu na w ogóle sens, czy jakieś ew. niewidoczne wygięcia podczas transportu mogą tak zepsuć antenę, że sygnał będzie tak słaby, że nie będzie się nadawała do użytku?

 

Wszelkie informacje mile widziane:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też czytałem te opinie i takie same zdanie mają osoby zajmujące się montażem które można wyczytać na zamkniętych grupach instalatorów na Facebooku. W życiu bym tego nie kupił. Ale jak kto chce. To że kupują na allegro to tylko znaczy że jest tanie. . A co anten to wystarczy że uchwyt jest słabej jakości i antena podatna jest na ruch i już masz gorszy odbiór. Dla 20 zł bym nie dziadował tylko kupił coś pewniejszego.

 

Kilka cytatów wkleję tylko :D

 

Pamiętam jak montowałem tego okropnego chińczyka wczesną wiosną tego roku. Parametry, jakie dawała ta czasza były tak opłakane, więc postawiłem klienta przed propozycją nie do odrzucenia. Sprzedałem mu Coraba 90cm za 100 i kazałem mu czym prędzej zwrócić na rękojmi ten bubel do sprzedawcy, od którego kupił ten wynalazek. Na mierniku pomiędzy tą 90cm LTC a 90cm Coraba była totalna przepaść na korzyść Coraba rzecz jasna.

 

 

Nie nie stanowcze nie 90 z televesem nie szło wyciągnąć więcej niż 10.5 mer na 10719

 

Problem tkwił w źle wyprofilowanym pałaku teraz już ponoć to się zmieniło

 

Tak delikatnie mówiąc ta antena to takie dno i 5metrow mułu. Ogniskowa fabrycznie źle wyprofilowana. Mer od 10 do 12 i to max. Jak na 90to trochę słabo ?????. I kto tam wymyślił nakrętki na klucz 12

 

Dalej jesteś chętny??? :D

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, dzięki, zamówiony Corab... tylko czy aby na pewno? https://allegro.pl/oferta/antena-satelitarna-czasza-corab-80cm-biala-grafit-6943209786 - nie widzę żadnego logo, ktoś może jest w stanie poznać czy to antena tej firmy?

 

A tak swoją drogą, jeśli te anteny LTC są tak złe, to trochę szkoda, że żadna strona nie pokusiła się o jakieś testy z wynikami czy coś w ten deseń. Chyba wiele osób się na tym nie zna, a takie porównanie zysku anten pewnie by najlepiej wpłynęło na tak wielki popyt na nie:).

Edytowane przez Swift
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak to na 100% Corab, co prawda ma tylne zawieszenie plastik, ale ma bdb osiągi. Lepszą wersją byłaby ich 90, która ma zawieszenie metalowe.
Jest wiele anten, które trzeba unikać szerokim łukiem. Ostatnio nawet czasza sygnowana marką Technisat to totalne nieporozumienie. Tony plastiku, hokej lata na wietrze jak wahadło. Także czasze 90cm wydawane w salonie Polsatu (nie kojarzę nazwy) omijajcie łukiem, bo mają dużą powierzchnię a kiepskie osiągi. A test faktycznie by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...