Skocz do zawartości
  • 0

Problem z częstotliwością 10719 V


Ramirez
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Taki nietypowy problem z częstotliwością 10719 i przełącznikiem diseqc. Może ktoś rozwikła tą zagadkę.  Antena 80 cm plus dwa konwertery Universal Inverto Black Premium. Pierwszy na cztery wyjścia do Hot Birda ( podłączony na 3 wyjścia a tym jedno w diseq 2/1) Drugi konwerter na dwa wyjścia do Astry 19.2. Jedno używane z diseqc 2/1) Sygnał bezpośrednio z konwertera SNR 15 dB, sygnał na wyjściu z przełącznika diseq tez 15 dB, potem sygnał idzie do sumatora DVBT/SAT i tam sygnał jest identyczny poza tą nieszczęsną częstotliwością 10719 gdzie z 15 dB spada na skaczące 11.5-12.2 dB. Pozostałe częstotliwości maja sygnał identyczny jak na wyjściu z konwertera. Co tu jest grane? Co tu może zakłócać. Ze trzy rożne sumatory sprawdziłem i to samo, na innym diseqc też. Złącza kabli jeszcze raz robić mimo że według mnie są dobrze porobione. Czy ten konwerter Black Premium x4 taki kapryśny? Instalacja DVBT bez zasilania. z kanałami 6,24,25,42,55,58 Jak połączę konwerter z pominięciem diseqc prosto na sumator DVBT/SAT sygnał jest 15 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może pomoże założenie filtru LTE wycinającego wszystko powyżej K60 na wejściu TV naziemnej w tym sumatorze. Poza tym obawiam się, że konstrukcja tych sumatorów jest taka, że nieco tłumią częstotliwości w pobliżu 950 MHz (nie przenoszą równomiernie całego pasma 950 - 2400 MHz).

Edytowane przez adrian1981
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całkiem możliwe że to kwestia stacji LTE. Nie pisałem o tym aby nie sugerować. 150 metrów od domu jest stacja  prawdopodobnie 2 lub 3 operatorów a antena UHF Emme Esse LOG 560 skierowana jest prosto w kierunku BTS. Spróbuję zamontować taki filtr. Zobaczymy czy będzie różnica. Tylko zastanawia mnie to że bez diseqc sygnał jest już normalny. Ale w tym tygodniu jeszcze spróbuję pokombinować jak będzie czas.

 

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko wskazuje na to ze zakłócenia były od LTE. Zamiast jednej anteny combo vhf/uhf kupiłem zwrotnicę plus dwie anteny UHF ( z dopiskiem filtr LTE) . Starą do odbioru VHF i antenę FM. I sygnał na 10719 poprawił się na 13.2-13,50 dB ale już bez losowych zakłóceń obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...