Skocz do zawartości

Orange światłowód opóźnienie sygnału


adrea
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce podpiąć umowę na dostęp do Internetu i telewizji, jednak nie chce wpakować się na "minę". Obecnie jestem klientem Netii i tutaj opóźnienie wynosi ok. 20-25 sekund względem DVB-T  (porównanie dokonane odpowiednio przy wlaczanej telewizji Netii względem wyników na żywo (flascore), później przy podłączeniu kabla antenowego tv publicznej (DVB-T) względem wyników na żywo (flascore). 

Przy takim opóźnienie nie można oglądać sportu na żywo (np. Jak gra reprezentacja Polski muszę zawsze przed meczem podłączyć kabel tv publicznej).... Z tego powodu rezygnuje z Netii...

 

Na to wygląda w Orange?  (Pracownicy nic nie wiedzą albo mówią że opóźnienie to kwestia indywidualna Ale opóźnienie nie wynosi standardowo więcej niż 2/3 sekundy). Ciekawe ile w tym prawdy... 

 

Wiem że np. W UPC (byłem ich wcześniejszym klientem) opóźnienie wynosi 2/3 sekundy A więc jest do zaakceptowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam DVB-T toteż nie mogę porównać ale moge sprawdzić jak to wygląda względem apki flashscore. O 19 dam znać jak to przy LM wygląda.

Z tego co teraz ci napisze to jest okej, jak mialem odpalone powiadomienia odnosnie bramek to zawsze bramka padała przed powiadomieniem. Dlatego nigdy nie analizowałem tego jakoś bardziej.

EDIT: Względem apek Flashscore i Sofascore (obie podają ten sam czas) na kanałach PSP 1 i 2 są 4 sekundy opóźnienia, więc raczej akceptowalnie.

Edytowane przez mrozio11
Dodano odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrozio11 napisał:

Nie mam DVB-T toteż nie mogę porównać ale moge sprawdzić jak to wygląda względem apki flashscore. O 19 dam znać jak to przy LM wygląda.

Z tego co teraz ci napisze to jest okej, jak mialem odpalone powiadomienia odnosnie bramek to zawsze bramka padała przed powiadomieniem. Dlatego nigdy nie analizowałem tego jakoś bardziej.

EDIT: Względem apek Flashscore i Sofascore (obie podają ten sam czas) na kanałach PSP 1 i 2 są 4 sekundy opóźnienia, więc raczej akceptowalnie.

Dzięki za inf. ___ wynik chyba bardzo dobry, nie mam Polsatu Premium więc nie mam jak się odnieść.  

Jutro odniosę się jak będzie liga mistrzów w TVP sprawdzę jednocześnie na Netii tvp i tvp na dvb-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 16:57, mrozio11 napisał:

Nie mam DVB-T toteż nie mogę porównać ale moge sprawdzić jak to wygląda względem apki flashscore. O 19 dam znać jak to przy LM wygląda.

Z tego co teraz ci napisze to jest okej, jak mialem odpalone powiadomienia odnosnie bramek to zawsze bramka padała przed powiadomieniem. Dlatego nigdy nie analizowałem tego jakoś bardziej.

EDIT: Względem apek Flashscore i Sofascore (obie podają ten sam czas) na kanałach PSP 1 i 2 są 4 sekundy opóźnienia, więc raczej akceptowalnie.

Dzięki za inf. ___ wynik chyba bardzo dobry, nie mam Polsatu Premium więc nie mam jak się odnieść.  

Jutro odniosę się jak będzie liga mistrzów w TVP sprawdzę jednocześnie na Netii tvp i tvp na dvb-t

 

 

Właśnie odkładam Livepool - Napoli na TVP o tak wygląda opóźnienie: 

1. DVB-T do Flashscore opóźnienie 9 sekund 

2. Netia do Flashscore opóźnienie 35 sekund!! Kosmos 

Na Flashscore 19.00 minuta, na Netii 18.25

(24 sekundy netia opóźniona względem telewizji publicznej). 

Edytowane przez adrea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj na meczu Liverpoolu jest 18 sekund opóźnienia względem flashscore'a (Na TVP i PSP tak samo) ale już na meczu Barcelony raptem 7 sekund a na meczu Interu 2 sekundy. No powiem szczerze zastanawiam się nad prawidłowością podawania czasu na flashscorze.

Niemniej widać że wzgledem DVB-T to bedzie jednak te kilka sekund opóźnienia. Mam odpalone powiadomienia i za kazdym razem jak przełączam po bramce na inny kanał to leci powtórka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Artek_ napisał:

wystarczy wyłączyć powiadomienia aplikacji :D

Trudniej wyciszyć sąsiadów lub osiedle w lato jak gra reprezentacja Polski 

Opóźnienie na poziomie 30 sekund nie jest do zaakceptowania (Po co płacić tyle samo lub 10 zł mniej aby otrzymywać retransmisje sportu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ktoś będzie miał szybciej (zazwyczaj tradycyjna kablówka DVB-C którza bierze TVP światłowodem, choć tutaj też będzie róznica zależnie od tego co i jak kto sobie rekompresuje), a ktoś później (satelita, usługi streamingowe).

I to też nie jest kwestia stała, bo np. kablówce może paść dosył światłowodowy i przerzuci się na satelitę do której doda jeszcze swoje opóźnienie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie na poziomie 30 sekund to mam jeżeli źródłem jest internet radiowy ze słabiutkim uploadem około 2 Mbps, gdzie muszę się bawić w transkodowanie aby było płynnie, a dodatkowo jeszcze po VPN też są straty. Dla mnie takie opóźnienie jest niedopuszczalne na światłowodzie.

Dla jednych to nie problem, a dla innych tak jeżeli sąsiad za ścianą drze się że bramka, a ty zastanawiasz się co się dzieje i dopiero za kilkanaście sekund wiesz o co chodzi. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tail# napisał:

Opóźnienie na poziomie 30 sekund to mam jeżeli źródłem jest internet radiowy ze słabiutkim uploadem około 2 Mbps, gdzie muszę się bawić w transkodowanie aby było płynnie

Tu właśnie dotknąłeś istotę problemu TV od Netii. Gdy powstawała miała uciągnąć nawet najsłabsze łącza typu adsl 6 Mbps. Tv miała mieć dużą bazę abonencką by to się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym być ich klientem, to jest jedną z pierwszych rzeczy którą sprawdzam. Jeżeli jest powyżej 3 sekund, to od razu rezygnuję. Jak płacę, to wymagam i chcę wiedzieć za co. Z resztą z łączem internetowym jest to samo. Jeżeli widzę, że kombinują na jakieś chwyty marketingowe, to krótka piłka. Przykład - ostatnio facet w Orange próbował mi udowodnić, że oferta na abonament w Orange za 45zł z mniejszym pakietem internetowym niż w ofercie na kartę jest lepsza od oferty na kartę za 25zł. Jedyna różnica na plus dla oferty na abonament była tylko w tym że miała darmowe mmsy. Głupków to sobie mogą robić z siebie, a nie ze mnie. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przy rozmowie o podpisanie umowy na tv Orange Pani w salonie chciała namówić mnie na abonament, jak wskazywałem że mam na koncie ponad 140 zł i ponad 700 gb wazne defakto bezterminowo bo pakiet za 25 zl co miesiac sie odnawia i pakiet gb sie sumuje to wskazała że w ciągu miesiąca sobie to wykorzystam (internet + srodki na koncie) i od nowego m-c mogę mieć wygodny abonament z pakietem 20gb netu za cene zblizona do 25 zl (koszt no limit na karte), że względu na zniżkę bo biorę tv/Internet hehe

Edytowane przez adrea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzisiaj zrobiłem porównanie podczas meczu U17 Uzbekistan - Hiszpania. Netia po świadłowodzie od Orange, obraz wyprzedza wyniki z aplikacji Flashscore o 12 sekund.

TOYA i jej światłowód -obraz z tego samego meczu wyprzedza wynik w flashscore o 20 sekund.

Netia ma opóźnienie o 8 sekund w stosunku do TOYA. Sprawdzę wieczorem podczas eliminacji do EURO. Też nie mam ochoty słysześ u sąsiada radości z bramki zanim u mnie zbierze się do strzału. Przerabiałem to kilka razy na mieście w ogródkach. Psuje to niesamowicie odbiór meczu.

Być może te MŚ w Indonezji sa obsługiwane przez Flashscore po macoszemu i dlatego transmisja w tv wyprzedza wynik w aplikacji. Dlatego sprawdzę wieczorem na el. EURO.

Edytowane przez hipis_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym czasie otrzymasz powiadomienie na telefonie, albo kumpel napisze CI na messengerze "Goollll!", to oczywiscie, że przeszkadza i bardzo psuje amtosferę oglądania meczu. Często oglądam mecz i z kimś piszę w tym samym czasie. Albo sąsiad z kablówką od konkurencji ryknie mi jak nasi strzelą, a u mnie piłka będzie jeszcze na środku boiska. To nie Teleexpress czy Klan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się, ale ciężko policzyć. Ale wtedy miałem obecną kablówkę. Gdzieś jakaś granica akceptowalnego opóźnienia istnieje (?).

Póki nie poprawią pikselozy w Netii i nie ocenię poprawnego obrazu, to nie zostanę raczej z nimi. Od wczoraj, czyli od kiedy zacząłem używać, mają jakaś globalną awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...