Jump to content
Mack

podłączenie LG OLED C9 + kino domowe + dvd+UPC Horizon

Recommended Posts

Witam,

TV LG OLED55 C9 rozpakowany. Pomocy przy podłączeniu - obecnie jest podłączony z amplitunerem DENON przez kabel optyczny. Mam amplituner Denon AVR-1508, dekoder UPC Horizon, DVD SONY (HDMI),  chciałbym jeszcze podłączyć odtwarzac VHS - wiem, że jakość fatalna ale sentyment pozostał. Denon ma podłączenia HDMI - IN - DVD/HDP, TV/CBL, OUT - MONITOR.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypuszczam że odtwarzacz VHS pewnie ma wyjścia Euro-złączę a ten TV raczej nie posiada wyjścia Euro- złącza , także będziesz musiał poszukać adaptera z HDMI na Euro - złączę jak coś takiego jak to :) 

 https://www.euro.com.pl/adaptery-i-przejsciowki/hama-00122246.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI2M7x_an-5QIVg6iaCh3JtgC4EAQYAiABEgLtzvD_BwE&gclsrc=aw.ds#opis

 

 

Patrze na tył Amplitunera i szału niema tylko 2* HDMI , także ja na twoim miejscu zrobił tak UPC podłączył pod TV a dźwięk z dekodera dał przez optyka do Amplituner  i tak samo DVD  bym podłączył  i tyle :) 

 

https://www.crutchfield.com/S-E5BEjDXr32X/p_033AV1508/Denon-AVR-1508.html  tu jest tył Amplitunera 

 

Edited by XMAREKK30

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhm było blisko, podłączyłem DVD do Denona HDMI, wyjście z Denona na TV HDMI wszystko pięknie działa - pózniej zaczęły się schody - UPC Horizon do Denona HDMI, TV wykrył obraz ale dźwięku nie ma. Podłączyłem HDMI do złącza HDMI ARC + w TV wybrałem odpowiednią opcję podłączenia dźwięku w TV. Kombinacje alpejskie i nic, może kabel nie taki, wymieniłem i nic - bez dźwięku. ostatecznie podłączyłem dźwięk  przez optyczny kabel ale nie wiem czemu nie ma dźwięku przez HDMI.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam amplituner z wejściami HDMI i stąd nie mam pojęcia jak to powinno być ale na twoim miejscu wszedł bym na forum HDTV POLSKA do działu C9 i tam zadał pytanie i jestem pewien że pomogą Ci. Ja u siebie mam podłączone dźwięk przez wyjścia optyczne a same urządzenia podłączone pod TV. U Ciebie są tylko dwa wyjścia HDMI i tu szału nie ma,  także poczytaj instrukcję od amplituner i zobacz jak prawidłowo powinno być podłączone i tak samo w  TV i tam pewnie też  trzeba uruchomić dźwięk. W amplituner masz menu na ekranie czy nie  ??? Z tego co widziałem w Amplituner nie masz wyjścia HDMI ARC, no chyba że czegoś nie wiem??

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48479-testujemy-nowy-lg-oled-c9-pierwsze-wrażenia/

Edited by XMAREKK30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, sprawdziłem w instrukcji, nie mam wyjścia HDMI z ARC więc trochę lipa. Podłączyłem optycznym i wszystko ok. Mam wrażenie że dźwięk jest bardziej skumulowany na przednich głośnikach ale te z tyłu też działają, więc może to kwestia ustawienia. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy optycznym a HDMI jeśli chodzi o dźwięk - tzn. czy dla laika jest to jakaś przepaść ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy podłączonym HDMI pokazuje   , Dolby True HD, DTS HD Master Audio czyli nowe formaty dla filmów na Blue-Ray a przy podłączeniu przez kabel optyczny pokazuje tylko DD  , DTS -EX 6.1 , DTS . Ja mam Yamaha rx640 i uważam ze dźwięk przez optyczny jest dobry a przez HDMI powinien być lepszy bo pewnie ma większą przepustowość takie mam wrażenie  :) Ty masz LG C9 gdzie jest standard HDMI 2.1 czyli ten najnowszy pod nowe konsolę PS5 czy XBOX a twój Amplituner pewnie obsługuje 1.4 także jak kupisz kabel 2.1 to obsłuży wstecz sygnał. Ja bym na twoim miejscu został przy podłączeniu przez kabel optyczny bo nie podłączas sygnału w 4K lub z formatem DTS-HD ,co nie znaczy że możesz po kombinować dalej z Amplituner. Napisz w tym dziale C9 u chłopaków HDTV POLSKA  a na pewno ktoś pomoże co ma podłączone urządzenia przez HDMI z Amplituner :)

 

Fajny artykuł o kablach HDMI co jaki obsługuje 

 

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/hdmi-czym-jest-arc-earc-hdmi-cec

 

Tu masz ustawienia do OLED LG 

 

https://hdtvpolska.com/gotowe-ustawienia-obrazu-do-telewizorow-lg-oled-2018/

 

Tu masz fajny Amplituner od Denon AVR- X1500 

 

https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx1500h

 

Ten jest w pogaty  w wyjścia ale pewnie cena też inna

 

https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx2500h

 

 

Edited by XMAREKK30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...