Skocz do zawartości

Sesnsowny telefon z ekranem do 5 cali?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukając małego smartfona, myślę, że trzeba się kierować nie wielkością ekranu, a wielkością całego urządzenia. W związku z postępującą ostatnimi laty modą na "bezramkowce" możliwe stało się umieszczenie prawie 6-calowego ekranu w urządzeniu o rozmiarze wcześniejszego 5-calowca (można porównać np. rozmiary Samsunga S10e i Google Nexusa 5). Niestety, pomimo nadziei (w tym mojej), że poskutkuje to też tym, że wypuszczone zostaną na rynek mniejsze urządzenia ze sporymi ekranami na to się nie zanosi.


Jeśli odpowiada Ci rozmiar Samsunga S10e, to może to być dobry wybór. Z tańszych jest jeszcze Sharp Aquos C10.
Jeśli szukasz czegoś z Androidem wielkości Xperii serii Compact od Sony'ego, to najprawdopodobniej nic nie ma i nic nie będzie. Pozostaje kupić Xperię XZ1 Compact i trzymać się jej jak najdłużej.
Apple może wypuścić iPhone'a SE 2, będącego następcą iPhone'a SE.
Na rynku japońskim dostępny jest jeszcze Sharp Aquos R2 Compact.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar Xperii XZ1 Compact to jest mniej więcej to, no mógłby być nieco chudszy ;) Ideał: 130x65x8, waga do 130g. Rozsądny: 140x70x8,5 waga do 140g ale waga nie jest najistotniejsza.

Na zakup mogę przeznaczyć do 1000zł, w desperacji i jeśli model współczesny - do 1500zł. XZ1 już chyba niedostępny w sklepach...

Ten Sharp Aquos R2 Compact pokazuje, że faktycznie w małych wymiarach można zmieścić 5-5.2 cala ekranu. Można, tylko nikomu się nie opłaca?

Edytowane przez TomPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżka sprawa. Nie ma takich telefonów w tej cenie :D W akcie desperacji zostaje zamawiać w chińskim sklepie sharpa c10 Snapdragon 630, 4/64 Gb Wymiary 142 na 72. Wiadomo to taki przeciętniak ale jak wymiar jest ponad wszystko to można rozważyć  https://www.banggood.com/SHARP-AQUOS-S2C10-Global-Version-5_5-Inch-FHD-NFC-Android-8_0-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-630-Octa-Core-2_2GHz-4G-Smartphone-p-1442887.html?rmmds=search&ID=224&cur_warehouse=HK

Podobno do Polski idzie z 10 dni a ryzyko Vatu niby małe. Gorzej jak coś padnie ale to inna sprawa.

 

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ramirez napisał:

Cieżka sprawa. Nie ma takich telefonów w tej cenie :D

 

 

A w jakiej cenie są?

Ten S2 interesujący ale ma już te 142mm, właściwości ma dla mnie wystarczające, ja nie mam wielkich wymagań co do wydajności czy aparatu, gry i ekstra foty mnie nie interesują, a i pamięci 32GB mi wystarczyłoby. Tylko czytam, że on słabo spolszczony, coś tam trzeba doinstalowywać... Podobno w ME jest za 1200, może jest na półce to obejrzę...

O kurczę! Ale ofertę znalazłem: https://vobis.pl/mobile/smartfony/sharp-aquos-c10-czarny

Edytowane przez TomPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na cale tylko całkowitą wielkość smartfona. Co z tego, że Sony wypuszczało swego czasu serię Compact z małym wyświetlaczem, jak przez szerokie ramki, sprzęt był większy niż konkurencja z większymi ekranami. Podobnie rzekomo małe iPhone.

Cóż, w dobie lanserskiej, fotkowej szajby na portalach społecznościowych, ludziska wybierają duże smartfony, bo mają większy komfort przeglądania zdjęć. Małe telefony są w totalnym odwrocie, zatem wybór żaden. 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ramirez napisał:

Sharp a nie sagem ;)

Poprawiłem tuz po zatwierdzeniu posta. Tylko teraz tak mnie teraz zastanawia, skąd ten Sagem mi się przypomniał. ;)

 

2 godziny temu, TomPL napisał:

Za długi, to już nie jest compact, to już jest 14,5cm! Że też nie zrobią podobnego ale na 130mm? Miałby wtedy z 5 cali i byłoby świetnie...

Ja też preferuję niewielkie smartfony i z racji braku sensownego wyboru myślę nad zakupem używanego Sony Xperia XZ1 Compact, gdy będę miał dosyć wolnego działania Motoroli Droid 4 (póki co trzyma mnie przy nim wysuwana klawiatura sprzętowa, bo Fxtec Pro 1 jest za duży). Jednak ceny za używany smartfon XZ1 Compact z pewnej dystrybucji (polskie "duże" sklepy albo Amazon) oscylują w okolicach 800-1200 zł, a te importowane przez mniejsze firmy (zwane odnawianymi, powystawowymi) omijam.
Mam jeszcze Sony Xperia X Compact, ale go "porzuciłem" z racji tego, że używam na co dzień custom ROM-a, a dla X Compact nie ma dostępnego żadnego stabilnie działającego. Tym bardziej, że fabryczne oprogramowanie nie otrzymuje już aktualizacji bezpieczeństwa.
Mam nadzieję, że na XZ1 Compact port LineageOS 16 działa dość dobrze.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że model Z3 Compact ostatnio otrzymał status oficjalnego wsparcia LineageOS 16.0, więc powinien działać na nim dość stabilnie (nie każdy "port" taki status otrzymuje).

 

1 godzinę temu, śmiechu warte napisał:

w dobie lanserskiej, fotkowej szajby na portalach społecznościowych, ludziska wybierają duże smartfony, bo mają większy komfort przeglądania zdjęć

Głównym rynkiem zbytu smartfonów są aktualnie Indie i Chiny, a tam, z tego co czytałem, smartfony są nieraz jedynym środkiem łączności z siecią Internet. A skoro są używane "do wszystkiego", to większy ekran jest preferowany. Zresztą wystarczy spojrzeć na rozmiar nowszych smartfonów Xiaomi, Realme, które są kierowane głównie na tamtejsze rynki.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę co się dzieje wśród znajomych. Wszyscy chcą patelnie z powodów o których wcześniej wspomniałem. Po co ludziom, szczególnie młodym mały smartfon? Dla nich, to już nie jest telefon. Gadają o święta. Przeważnie piszą i oglądają. Komunikację przejął messenger oraz inne komunikatory. Foty, filmy itd, więc duży ekran, to podstawa. Operatorzy komórkowi już dawno dostrzegli ten trend, dlatego oddają za czapkę gruszek nielimitowane rozmowy i smsy, a skupili się na dojeniu za internet. 

Firmy olały małe słuchawki, bo nie będą produkować dla garstki ludzi. Autor tematu pomylił epoki jeśli chce krótki smartfon. Teraz już praktycznie nie ma smartfonów w proporcjach 16/9. Królują 18,5/9 do 21/9, czyli długie i wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, śmiechu warte napisał:

Autor tematu pomylił epoki jeśli chce krótki smartfon

Nie przesadzajmy.

 

Jeśli nie ma smartfona odpowiadającego jego wymaganiom, chociaż technika na to pozwala, to ma się prawo na to narzekać. Szanse, że to coś zmieni są raczej małe, ale jak każdy będzie "siedział cicho", to na pewno w niczym nie pomoże.
Można też, tak jak zrobił autor tematu, dopytywać, bo widzi, że nie ma wyboru, co może na pierwszy rzut oka dziwić, biorąc pod uwagę "wysyp" modeli smartfonów na rynku.

 


Tak mi się to skojarzyło z historią wspominanego przeze mnie smartfona Fxtec Pro 1 z wysuwaną sprzętową klawiaturą (który właśnie dotarł do pierwszych kupujących). Ta historia pokazuje, że społeczność może coś zdziałać, jeśli nic, co jest na rynku, nie spełnia jej wymagań.

Nawet jeśli owe potrzeby wydają się być z innej epoki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, śmiechu warte napisał:

Firmy olały małe słuchawki, bo nie będą produkować dla garstki ludzi. Autor tematu pomylił epoki jeśli chce krótki smartfon...

 

No masz prawie rację - to ja jestem z innej epoki :) Foty czy filmy robię głównie aparatem, sms-y i mms-y na porządku dziennym...

Pomyślałem, ze może taką składaną Motorolę Razr sobie kupię ale grube to jak kanapka z baleronem i bardzo drogie. Pozostaje mi doczekać do emerytury z tym co mam a wtedy może technologie się tak zmienią, że w ogóle temat będzie do zamknięcia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TomPL napisał:

 

No masz prawie rację - to ja jestem z innej epoki :) Foty czy filmy robię głównie aparatem, sms-y i mms-y na porządku dziennym...

Pomyślałem, ze może taką składaną Motorolę Razr sobie kupię ale grube to jak kanapka z baleronem i bardzo drogie. Pozostaje mi doczekać do emerytury z tym co mam a wtedy może technologie się tak zmienią, że w ogóle temat będzie do zamknięcia ;) 

Kup Samsung Galaxy Fold ;) Masz mały i duży ekran jednocześnie :D

 PS. kosztuje 9k

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomPL napisał:

 

No masz prawie rację - to ja jestem z innej epoki :) Foty czy filmy robię głównie aparatem, sms-y i mms-y na porządku dziennym...

Pomyślałem, ze może taką składaną Motorolę Razr sobie kupię ale grube to jak kanapka z baleronem i bardzo drogie. Pozostaje mi doczekać do emerytury z tym co mam a wtedy może technologie się tak zmienią, że w ogóle temat będzie do zamknięcia ;) 

 

Nie przejmuj się. Ja też jestem z innej epoki dlatego używam 3-letniego Samsunga z proporcjami ekranu 16/9 i wymienną baterią. Dwie wąskie ramki zamiast dziadostwa w stylu notcha czy jakiś dziur w ekranie. Jednak ekran dosyć duży, bo traktuje go jako mikrokomputerek i przenośny "telewizorek". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...