Skocz do zawartości

Dekoder cyfry + i błąd HDCP TV SHARP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nabyłem ostatnio abonament w c+ z multiroom i mam dwa dekodery Ultrabox4K oraz Wifibox oraz posiadam dwa TV 32" SHARP Full HD:

- LC-32LE320E-BK z 2010r (wersja złącz HDMI chyba 1.3) po podłączeniu Ultrabox wyrzuca plansze z błędem HDCP - ochrona przed kopiowaniem, sprawdzałem wszystkie wejścia HDMI i 4 różne przewody HDMI i lipa.. po podłączeniu Wifiboxa jest czarny ekran (brak planszy z błędem HDCP).. porty HDMI na 100% sprawne, bo PC i starsze dekodery SAT działają bez problemu obecnie do niego jest podłączony Wifiboxa po wejściu scart

- LC-32DH77E z 2009r. (wersja złącz HDMI chyba 1.3) : na tym TV działają oba dekodery na tym samym kablu HDMI, co dziwne bo jest o rok starszy.

Ciekawi mnie dlaczego na tym o rok starszym TV działają? nie posiada HDCP? ten LC-32LE320E-BK jest jakiś dziwny bo po podłączeniu urządzeń po HDMI i USB odcina wyjścia analogowe audio po jack 3,5mm i cinch (nie da rady podłączyć np. wieży itp.), a ten starszy puszcza audio po analogu bez problemu.

i tera pytanie czy da radę coś z tym zrobić żeby go odpalić po HDMI? zalezy mi po LC-32LE320E-BK ma bardzo dobry obraz. Czy na to może pomóc konwerter HDCP 2.2 -> 1.4? bo te dekodery cyfry wygląda na to że mają HDCP w wersji 2.2, a mój TV w wersji 1.4? dobrze myślę?

Znalazłem taki konwerter, ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie i może pomóc:


https://www.spam.org/adapter-av-digitus-kon...2-2-dla-sygnalu-hdmi-4k-60h-da-70471-4899319/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...