Jump to content
Sign in to follow this  
Tomo21

Live Nation i konto w Citi Handlowym

Recommended Posts

Czy ktoś z forumowiczów posiada może konto w City Handlowym umożliwiające zakup biletów w Live Nation?

 

W skrócie dla niewtajemniczonych:

Jest taka firma Live Nation, która zajmuje się organizacją koncertów i innych wydarzeń (muzycznych, sportowych i innych) między innymi na Stadionie Narodowym i jeszcze kilku miejscach. Bilety na te wydarzenia można nabyć za pośrednictwem ich strony. I tutaj pojawia się ogromnie ALE - sprzedaż jest kilkuetapowa, a większość ludzi może z niej skorzystać dopiero w ostatnim etapie, kiedy okazuje się, że albo nic już nie zostało, albo zostały same najgorsze miejsca.

Jest tak dlatego, że wcześniejsze etapy sprzedaży są zamknięte. Pierwszy z nich dotyczy zwykle wąskiego grona osób (np. członków oficjalnago fanklubu danego zespołu) i to jest ok. W drugim natomiast mogą wziąć udział wyłącznie klienci banku City Handlowy posiadający w nim określone konto z kartą. Jest to o tyle problem, że w przypadku wydarzeń cieszących się ogromnym zainteresowaniem, dla reszty zazwyczaj mało co zostaje i kupno biletu staje się praktycznie niemożliwe.

 

Przykładowo: jakoś pod koniec ubiegłego tygodnia ogłoszono, że w lipcu na Stadionie Narodowym wystąpi zespół Iron Maiden. Od poniedziałku ruszyła sprzedaż biletów dla członków ich fanklubu. Od jutra bilety kupować mogą posiadacze konta w City Handlowym, a dopiero od piątku zwykli ludzie. Oczywiście zamierzamy się z kumplem zasadzić od 10 i spróbować coś upolować, a nóż się uda, jednak obaj zdajemy sobie sprawę z tego, że szanse na to są bardzo małe.

Myślałem nawet, żeby założyć konto w tym banku, tylko po to, żeby mieć możliwość kupienia biletów, jednak jest trochę zbyt mało czasu, żeby się dokładnie w zasadach tego konta rozeznać i przede wszystkim żeby dostać kartę.

Ale pomyślałem też, że można by zadziałać przyszłościowo, żeby drugi raz nie obudzić się z ręką w nocniku, założyć to konto i mieć je po prostu na poczet przyszłych koncertów lub innych wydarzeń.

 

I tu pojawia się pytanie do Was - czy ktoś może posiada takie konto?

Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda - czy gra jest warta świeczki, czy za prowadzenie tego konta są jakieś ukryte opłaty bądź dodatkowe warunki, które trzeba spełnić? Czy np trzeba tam mieć jakieś obroty, czy może sobie leżeć puste?

Ogólnie uważam, że to jest chore, że możliwość zakupu biletów na koncert uzależniona jest od posiadania konta w jakimś tam banku, no ale mamy taką a nie inną sytuację i nic na to nie poradzimy.

Edited by Tomo21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karty Citi nie mam, ale jestem można powiedzieć stałym klientem Livenation -- wyłącznie ze względu na artystów, jakich ściągają, sama firma, tak jak Ticketmaster, mnie osłabia. Zastanawiałem się nad tą kartą. Tydzień temu kupowałem bilety na Stinga, niedawno na System of a Down. Ta karta jest dobra, jeśli chcesz bilety na płytę albo Golden Circle (dlatego pewnie się na nią zdecyduję, jeśli nie będzie się to wiązało z dziwnymi kosztami), ale jak już szukałem dla rodziców miejsc na trybunach, to w przedsprzedaży dla Citi odblokowanych było tylko kilka sektorów. Zobacz sobie jutro jakie sektory są w sprzedaży, bo to możesz zrobić bez karty. Myślę też, że na Ironów dacie radę, oni nie mają aż tylu przypadkowych "fanów", co np. Metallica. W tym roku na Narodowym było zatrzęsienie osób, które przyszły się przelansować i to pod samą sceną, gdzie ceny biletów na zwykłe GA1 sięgały 400 zł, a za Early Entrance z jakimś tam plakatem 800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...