Skocz do zawartości

opóźnienie sygnału TV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Państwo przez wiele lat byłem klientem UPC, w pełni zadowolonym (po za ceną), przeniosłem kabel do Netii (cenowo atrakcyjniejsza oferta, brak zastrzeżeń po za jedną istotną kwestią _ sygnał jest opóźniony o jakieś 20 sekund, w przypadku oglądania filmów, sportu (typu liga angielska, niemiecka itp, nie gra to roli), lecz jeśli ogląda się mecze reprezentacji Polski, mecze np. Legii (ja Warszawa) to o golach dowiaduje się zza okiem albo od sąsiadów a nie z telewizji ( u mnie bramka padnie po ok. 15/20 sekundach niż za oknem/ścianą), takie opóżnienie sygnału zabija przyjemność oglądania sportu na żywo.... 

 

jak wyglada sytuacja w innych kablówkach typu Vectra, Orange, ipla, player, canal+?

 

pamiętam że w UPC też było opóżnienie ale wynosiło jakieś 2/3/4 sekundy względem telewizji publicznej. 

Edytowane przez adrea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to wada usług "strumieniowych". Ipla i Player mają jeszcze większe opóźnienie.

Ale już CP IPTV na większości kanałow ma poniżej 5 sekund opóźnienia względem DVB-T/przekazu z kabla, więc jest to już akceptowalne.

Netia podobno ma iść w tym kierunku (tzn. CP ;)) więc może i u nich opóźnienie się zmniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... nie wiadomo co podpisywać na przedłużenie umowy, aby nie wpakować się w bagno (po aktywacji sygnału już nie można odstąpić), Polsat nie do końca mi pasuje ze wzgłędu na brak canal+, bardziej by mi odpowiadała kablówka (aby miec dostęp jednoczesnie do canal+, eleven-u i polsatu premium

 

Edytowane przez adrea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było coś takiego zrobić, operatorzy ten temat milczą, a póżniej klient któremu zależy na oglądaniu sportu (a sport często kosztuje najwięcej) otrzzymuje jaką pseudo usługę (z opóżnieniami) 

 

a jak wygląda sytuacja u największej kablówki tj. UPC obecnie sygnał idzie po kablu czy to streaming, kilka lat temu w UPC opóżnienie (do 5 s.) było do zaakceptowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj porównałem na tym samym TV (stary 37 calowy Sharp LCD) i na tym samym kanale (Polsat Sport HD)  Netia StreamingTV oraz AVIOS IPTV. Opóźnienie Netii to prawie 20 sekund w stosunku do sygnału z AVIOS. A oba to unicastowe IPTV. Jedynie STV Netia jest Streamingiem adaptacyjnym, a AVIOS to klasyczne IPTV puszczone w L3 jako unicast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...