Jump to content
adrea

opóźnienie sygnału TV

Recommended Posts

Drodzy Państwo przez wiele lat byłem klientem UPC, w pełni zadowolonym (po za ceną), przeniosłem kabel do Netii (cenowo atrakcyjniejsza oferta, brak zastrzeżeń po za jedną istotną kwestią _ sygnał jest opóźniony o jakieś 20 sekund, w przypadku oglądania filmów, sportu (typu liga angielska, niemiecka itp, nie gra to roli), lecz jeśli ogląda się mecze reprezentacji Polski, mecze np. Legii (ja Warszawa) to o golach dowiaduje się zza okiem albo od sąsiadów a nie z telewizji ( u mnie bramka padnie po ok. 15/20 sekundach niż za oknem/ścianą), takie opóżnienie sygnału zabija przyjemność oglądania sportu na żywo.... 

jak wyglada sytuacja w innych kablówkach typu Vectra, Orange, ipla, player, canal+?

pamiętam że w UPC też było opóżnienie ale wynosiło jakieś 2/3/4 sekundy względem telewizji publicznej. 

Edited by adrea

Niestety to wada usług "strumieniowych". Ipla i Player mają jeszcze większe opóźnienie.

Ale już CP IPTV na większości kanałow ma poniżej 5 sekund opóźnienia względem DVB-T/przekazu z kabla, więc jest to już akceptowalne.

Netia podobno ma iść w tym kierunku (tzn. CP ;)) więc może i u nich opóźnienie się zmniejszy.

hmmm.... nie wiadomo co podpisywać na przedłużenie umowy, aby nie wpakować się w bagno (po aktywacji sygnału już nie można odstąpić), Polsat nie do końca mi pasuje ze wzgłędu na brak canal+, bardziej by mi odpowiadała kablówka (aby miec dostęp jednoczesnie do canal+, eleven-u i polsatu premium

Edited by adrea

Można by na forum zrobić jakieś zestawienie opóźnień w poszczególnych rodzajach usług. Chyba czegoś takiego nie było?

dobrze by było coś takiego zrobić, operatorzy ten temat milczą, a póżniej klient któremu zależy na oglądaniu sportu (a sport często kosztuje najwięcej) otrzzymuje jaką pseudo usługę (z opóżnieniami) 

a jak wygląda sytuacja u największej kablówki tj. UPC obecnie sygnał idzie po kablu czy to streaming, kilka lat temu w UPC opóżnienie (do 5 s.) było do zaakceptowania

W dniu 11.11.2019 o 11:11, Siwariusz napisał:

@andrea

Kiedyś robiłem porównanie, tego co mam. Satelita o Orange w porównaniu do DVB-T ma opóźnienie około 3 sekundy. Światełko z Inei aż 23 sekundy.

U mnie opóźnienie transmisji meczu w C+ w stosunku do TVP wynosi jakieś osiem sekund - oba kanały w sieci Inea.