Skocz do zawartości

Telewizor do 50"


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie mam już nieco wysłużonego Sharp'a AQUOS 32", chciałbym wymienić go na nowszy sprzęt. Ograniczenia co do przekątnej wynikają z wielkości pokoju i odległości do telewizora. Stolik ma szerokość 120cm a odległość od TV do kanapy ok 2,5m. Nie chciałbym przesadzać z przekątną i zastanawiam się nad 45-50". Nie wiem czy wielkość nie będzie przytłaczająca. Czym się kierować??: częstotliwość odświeżania, HDR, 4k czy FullHD, smart? - czytałem że android z czasem zwalnia znacznie??? Nie zależy mi na głośnikach - mam amplituner Denon i niezłe głośniki. Co polecacie, na co zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zakładamy, że wszystkie modele posiadają funkcje Smart TV i  matrycę LCD UHD HDR)

LG webOS <50' 1500-2200zł

Samsung Tizen <50' 1800-2500zł

PHILIPS Android TV <50' 1800-2500zł

Sony Android TV <50' 1800-2600zł

TCL Android TV  <50' 1700-2500zł

 

Na pewno wybierz TV z odświeżaniem minimum 100Hz. Jeśli zależy Ci na obrazie jak żyleta możesz zainwestować w matryce OLED/ QLED/ NanoCell, ale wtedy te ceny pomnóż razy 2 albo 3.

 

 

 

SHARP/ Panasonic/ JVC/ Thomson/ Medion/ Manta - tych marek popularnych w Polsce bym nie polecał, bo albo mają jakiś kulawy system operacyjny, albo słabe podzespoły, mało funkcji.

 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andi64 napisał:

Ja bym wybral 55" poniewaz przy mniejszej przekatnej 43" 49" sa wbudowane 50Hz panele. Tak jest w Q60 iQ70 od Samsunga 

Ja bym troszeczkę dołożył do tych 4000 tyś zł i wybrałbym Oleda 55 cali , FZ 800 firmy Panasonic. Będziesz zadowolony.

Edytowane przez marek-zegarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mack napisał:

Czyli marne szanse na oled do 4-4,5tys? Lepiej kupić 55”?

 

Od niedawna mam Sony KD-49XG8096, który ma (o dziwo) lepszą jakość obrazu niż QLED Samsunga za nieco wyższą kwotę (a ten Samsung mieści się w cenie do 4000 PLN).

6 godzin temu, nieczęstygość napisał:

(zakładamy, że wszystkie modele posiadają funkcje Smart TV i  matrycę LCD UHD HDR)

LG webOS <50' 1500-2200zł

Samsung Tizen <50' 1800-2500zł

PHILIPS Android TV <50' 1800-2500zł

Sony Android TV <50' 1800-2600zł

TCL Android TV  <50' 1700-2500zł

 

Odradzam Tizena - po jakimś czasie wyłączane aplikacje i średnie perspektywy rozwoju systemu. webOS - nie spodziewaj się fajerwerków, solidny system (choć z aplikacjami przeznaczonymi na polski rynek jest gorzej niż w przypadku Tizena). Najlepszy w dłuższym czasie jest Android TV - system z dużymi perspektywami rozwoju i już dość dużą bazą aplikacji (np. KODI, WP Pilot, obsługa Strefy ABO z TVP VOD - w innych systemach tego nie ma).

 

Spośród telewizorów Android TV polecam Sony (słabych telewizorów nie robią, a aktualizację do najnowszego Android TV otrzymały także telewizory z 2016 r.) - w przypadku Philipsa są problemy z serwisem (padają płyty główne), a TCL może być dobrym wyborem za kilka lat (jeszcze niedawno był to słaby producent, niewiele różniący się od takiej np. Manty).

 

49 minut temu, marek-zegarek napisał:

[...]wybrałbym Oleda 55 cali , FZ 800 firmy Panasonic. [...]

Panasonic ma słaby system Smart TV - jak już wspomniał @nieczęstygość.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek-zegarek napisał:

Ja bym troszeczkę dołożył do tych 4000 tyś zł i wybrałbym Oleda 55 cali , FZ 800 firmy Panasonic. Będziesz zadowolony.

 

Tylko kwestia czy są jeszcze nówki sztuki , bo przynajmniej w Łodzi już ciężko kupić nówkę a jak są jakieś to albo ze zwrotów albo wyprzedaże ale opis brzmi stan dobry. Fakt że Panasonic ma słaby smart Tv ale mają jedną ważną zaletę mad innymi OLED że po wyjęciu z pudełka mają super obraz , nic nie trzeba ustawiać i bawić się z obrazem :) 

Ja osobiście bym polecał  jak OLED :

 

LG OLED B8 2018 (B9 2019 nówki ))  albo Panasonic FZ800 2018 ( GZ950-960 2019 tu nówki)) i szukał nówki szt i oczywiście z Polskiej dystrybucji  a jak nie OLED to SONY XF9005  a tu masz potwierdzenie że z LCD nie ma lepszego TV  w cenie 4tyś  

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/50135-ponad-830-nitów-hdr-za-4000-zł-tv-sony-xf9005-nadal-bez-konkurencji-w-4k-hdr-aktualizacja/ 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice parę dni temu kupili TCL z tego co pamiętam to z tej serii EP68, wcześniej marka mi była mało znana ale widzę, że bylo warto. Trochę przez te dni jak byłam na święta u nich to tv potestowaliśmy, android śmiga, wszystko działa płynnie. W tym budżecie to nawet dużo większy możesz kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adasa napisał:

Rodzice parę dni temu kupili TCL z tego co pamiętam to z tej serii EP68, wcześniej marka mi była mało znana ale widzę, że bylo warto. Trochę przez te dni jak byłam na święta u nich to tv potestowaliśmy, android śmiga, wszystko działa płynnie. W tym budżecie to nawet dużo większy możesz kupić

 

Tylko że  tym budżecie jest o wiele większy wybór  a ten Sony 55XF9005  jest bez konkurencyjny pod każdym względem jeśli chodzi o LCD a z OLED to też jest wybór LG C8 , którego można kupić w dobrej cenie i są jeszcze nowe,  tak przynajmniej jest w Łodzi:) Sam będę kupował w grudniu i biorę pod uwagę 3 modele

LG C8 a jak nie będzie to C9 

Samsung QLED Q85 lub Q70 

SONY XF9005 

Przedział może jest większy cenowy ale kupując raz a dobrze,  telewizora nie kupuje co 2 lata. Przemyśl dobrze ale według mnie ten SONY XF9005 jest wart tej ceny:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi są jeszcze nowe sztuki   ale ogólnie musisz się spieszyć kupnem,  bo co raz mniej już ich jest mam na myśli nowe egzemplarze. Są to dobre TV a tu masz test i zarazem opinie użytkowników:

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/50166-porównanie-cen-telewizorów-oled-4-listopada-2019/

 

 https://hdtvpolska.com/forum/topic/43592-lg-oled-55-b8-2018-test-organiczny-wyświetlacz-4k-hdr-z-technologią-thinq-ai/

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/681-promocje-i-okazje-jakas-ciekawa-promocja-napisz-jak-wiesz/page/79/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w cenie do 4,5tyś LG OLED 55B8 raczej nie da się kupić, W mediaexpert tylko powystawowe a to chyba ruletka???? Może wie ktoś gdzie można kupić sprawdzone egzemplarze ?? Może jakiś rabat ktoś coś??? Jak wygląda sprawa z tymi powystawowymi????

Edytowane przez Mack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED się nie kupuję po wystawowych  ani  ze zwrotów a tylko nowe , bo jest za duże ryzyko co do matrycy ,że może być wypalona , a jak to jest w sklepach  po wyłączeniu TV to każdy wie że po całym dniu pracy w sklepie nie wykonują kompresji  po wyżej 4 godzin użytkowania a tylko wyciągają wtyczkę z prądu  i taka matryca nie ma prawa dobrze działać i się odświeżyć :(  W Saturnie w  Manufakturze łódź  w zeszłym tygodniu w Sobotę były 3 szt B8  zapakowane na sklepie i 4szt C8 a jak jest teraz to nie wiem :(  

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 19:18, Mack napisał:

Widzę, że w cenie do 4,5tyś LG OLED 55B8 raczej nie da się kupić, W mediaexpert tylko powystawowe a to chyba ruletka???? Może wie ktoś gdzie można kupić sprawdzone egzemplarze ?? Może jakiś rabat ktoś coś??? Jak wygląda sprawa z tymi powystawowymi????

Na powystawowe w mediaexpert dostaniesz rabat od ceny na półce, albo jakies śmieszne dodatkowe ubezpieczenie / gwarancję w cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mack napisał:

Witam ponownie,
mam zamówiony KG OLED55C9 - na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze TV, powiedziano mi, że TV przychodzi nowy fabrycznie zapakowany. Jakie mają oznaczenia te z polskiej i z niemieckiej dystrybucji?

 

Tu masz parę postów o kupowaniu np z allegro 

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49830-oled-c9-allegro/

 

Tu masz oznaczenie z Polskiej dystrybucji 

 

TV OLED 4K | 2019
Dokładne oznaczenie modelu: OLED65C9PLA 

 

Tu masz test C9

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48479-testujemy-nowy-lg-oled-c9-pierwsze-wrażenia/

 

Z jakiego sklepu zamawiałeś tego OLED i jeśli nie jest tajemnicą jakie koszty tego C9 ???

 

Zaloguj się na forum w tym temacie i zadaj pytanie a na pewno dostaniesz odpowiedź na co zwrócić uwagę  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...