Skocz do zawartości

Tv do 2800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzięki waszym opinią i spostrzeżenią wybrałem tv dla siebie. Teraz jeszcze mój ojciec chciałby zmienić wysłużonego Sharpa. Zastanawia się nad modelami samsunga z serii 7 ru7442 lub ru7402. Bardziej przypadł mu do gusty 7442 ze względu na pilota. Ale co powiecie o samych tv bo wydają mi się identyczne a różnica w cenie to 400zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cali? W 43" spotkałem się z matrycą IPS, co nie każdy lubi. Mnie np odpowiada ze względu na dobre kąty. Oczywiście typ matrycy nie jest regułą, bo Samsung niejednokrotnie montował różne matryce w tym samym modelu, w tym samym rozmiarze . Ogolenie telewizor OK, ale bez rewelacji ze względu na przeciętną jasność.  Z tego powodu HDR tylko "na papierze", jak w większości telewizorów w tej półce cenowej.

 

Co ostatecznie kupiłeś? Jesteś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec chciał 55 celi dokładnie UE55RU7442  lub  UE55RU7402.  Nie chce wydawać dużych pieniędzy ale chciałby mieć możliwość oglądania TV przez interent/wifi i filmów w 4K bo na emeryturze stał się maniakiem kina. Niestety w tej półce cenowej nie znalazłem nic z konkurencji z lepszymi parametrami. 

 

Ja w końcu dołożyłem i kupiłem QE55Q60RAT. Bardzo przyjemny tv ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dołożyłeś do tego Q60RAT  :)

 

Co do tego modelu o który pytasz  Samsung UE55RU7442 tu masz pełen opis ale martwi mnie że to matryca 60Hz i  to w takim rozmiarze 55 cali. Ja bym szedł jeśli już to w 100Hz  ale każdy TV potrzebuje do czegoś innego :) 
 

 

https://hdtvpolska.com/samsung-ue55ru7472-7402-test-tani-tv-4k-z-szeroka-paleta-barw-i-hdr/?showfull=1

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z ojcem w sklepie by obejrzeć wybrane przez niego tv no i bardziej przekonany jest do całkowicie innego tv a mianowicie LG SM8200. Kolory wydają mi się dużo lepsze niż w samsungu no i bardzo dobrze działające wybieranie głosowe. 

Co powiecie na ten tv? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w Philipsa się nie pchał , bo sama obsługa jest fatalna a serwis to sam sobie wyrobił kiepskie opinie :( 

A może dołożyć te te 700zł i kupić model wyżej LG SM8600  ???

 

https://hdtvpolska.com/dobra-klasa-wyzsza-nanocell-tv-4k-lg-sm8600-test/ 

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej przekątnej 43 cale wszystko wygląda pięknie włącznie z HDR ,który  pewnie jest słaby ale mała przekątna robi swoje , nawet Full HD wygląda bardzo dobrze,  także nijak jak się ma to 55 cali czy 65 cali bo tu już obraz będzie inny. Ten LG SM8600 jest wart kupna w klasie średniej lub wyżej:) Dla mnie kupowanie 43 cale pod 4K to jak dla mnie trochę nie najlepszy pomysł,  bo w takiej przekątnej i oglądanie z prawie z bliska żeby zobaczyć to 4K  to szkoda oczu a od dalanie do 2 metrów to już wszystko obojętne i tak tej różnicy pomiędzy 1080p a 4K nie będzie widać , taka jest prawda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 38m mieszkanie i do telewizora mam około 3m nie całe i tu nie wyobrażam sobie mniejszego niż 55 cali a bardziej 65 cali. Oko szybko się przyzwyczaja do takiej przekątnej a po  tygodniu lub dwóch mówisz przydał by się większy  :) Jak nie miałeś możliwości to spoko  ale może lepiej trzeba było pomyśleć nad 49 calowym bo różnica już nie jest taka duża a efekt lepszy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 12:02, łośsuperktoś napisał:

Byłem dziś z ojcem w sklepie by obejrzeć wybrane przez niego tv no i bardziej przekonany jest do całkowicie innego tv a mianowicie LG SM8200. Kolory wydają mi się dużo lepsze niż w samsungu no i bardzo dobrze działające wybieranie głosowe. 

Co powiecie na ten tv? 

Magia matryc IPS(w Samsungu VA), ale znawcy gardzą IPSami ze względu na wujową czerń i gorszy kontrast. Szkopuł w tym, że ów kontrast jest lepszy na VA tylko wtedy, gdy siedzisz idealnie na wprost. Już pod lekkim kątem poziom kontrastu na VA drastycznie spada, gdy na IPSie trzyma cały czas podobny poziom. Co kto lubi. Dla domowego kinomaniaka raczej VA, dla oglądacza TV lubiącego coś robić podczas oglądania, raczej IPS. Osobiście wolę IPS, bo raz siedzę na sofie, raz pod kątem na fotelu lub przy stole. Kiepskie kąty VA są dla mnie nie do przyjęcia.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie na temat matryc. Szczerze np. na wspomnianym przez grzena Philipsie jest ambilight, który złudzeniem optycznym wzmacnia to jak widzimy czerń na ekranie. Poza tym IPSy też bywają lepsze lub gorsze. Nowy 8804 ma 1000:1, wartość trudno osiągalną dla monitorów na tej matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...