Skocz do zawartości

Który tv samsunga kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten model UE55NU8002 jest na pewno nowy ?? W żadnym markecie nie widziałem tego modelu jako nowy a bardziej ze zwrotu  albo w ogóle ich nie było . Co tego drugiego modelu  to nie jest następca tego  udanego modelu z 2018. Jeśli faktycznie masz okazję kupić nowego ale tylko nowego  UENU558002 to bież go  a jak nie to szukaj czegoś innego. Słaby HDR max po kalibracji  co uzyskał 350 nitów , szału nie robi  :( 

 

Cytat

 

gmeru tak to podsumował 

 

No niestety takie były zapowiedzi na targach: https://hdtvpolska.com/samsung-ru8002-nadchodzi-nastepca-znakomitej-serii-telewizorow-nu8002/.

A co wyszło to widać w teście. Telewizor nie jest bezpośrednim następcą NU8XXX (pod względem jakości obrazu) oraz nie ma szerokich kątów widzenia. Zapewne podjęto decyzję o dużo niższej cenie a w takiej nie ma szans na takie rzeczy póki co (jak widać). Dobrze, że zostało 120Hz więc i tak ten telewizor mocno się wyróżnia parametrami na tle konkurencji w tej samej cenie.

W tej półce cenowej jeżeli chce się mieć dobre kąty widzenia (ale słabiutki kontrast) to należy wybierać matrycami. W tym wypadku IPS. 

 

 

Cytat

 

Strasznie się napaliłem po przeczytaniu w lutowych zapowiedziach serii RU8000: "Z kluczowych nowości będzie zastosowanie powłoki Wide Viewing Angle dzięki której zyskamy doskonałe kąty widzenia kojarzące się z matrycami IPS ale zachowując przy tym dobry kontrast i czerń". 

I co? W wadach kiepskie kąty, więc jednak lipa w tej kwestii, a zapowiedzi okazały się typową papką marketingową. Widziałem 55-kę w MM i nie mogłem się dopatrzeć obiecanych dobrych kątów. Jednak zacząłem sobie wmawiać, że materiał prezentacyjny do bani. 

Cóż, trzeba będzie kupić Soniaka na IPSie, bo nie dosyć, że ładnie świecą, to na dodatek dobre kąty, które są dla mnie bardzo ważne.

 

 

Cytat

RU8000 ma się tak naprawdę nijak do NU8000. Jeżeli faktycznie oczekujesz dobrej jakości obrazu to celuj raczej w Q70 albo NU8000 jeśli jeszcze gdzieś go znajdziesz. Ewentualnie warto też spojrzeć co oferują inni producenci(chociaż tutaj raczej bym unikał tp vision aka "Philips" ze względu na taką sobie jakość obrazu w większości modeli i okropnie napisany system. Czy to saphi czy android u tp vision nie działa w 100% dobrze. Nawet pomijając system to chyba w tym roku nie będą mieli żadnych tv 120hz nie licząc oledów. Chwalą się podobno "super" procesorem ale nijak to się ma do natywnej matrycy 120hz).

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48855-samsung-ru8000-ru8002-test-120hz-do-sportu-i-gier-w-dobrej-cenie/  tu masz test i opinie na forum  do tego 2 modelu RU 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, śmiechu warte napisał:

Dołóż 200 zł i kup QE55Q60RAT. RU8XXX strasznie słabo świeci.  Wspomniany QLED jest w morelach za 3200zł. Niby najniższy model tej  serii ale i tak o niebo lepszy od RU8002.

Obawiam się tylko tych 60Hz. Czy to wystarczy do płynnego oglądania? Zauważyłem że wszystkie modele z serii 7xxx mają matryce 50Hz. Zastanawiałem się nad modelem  o UE55RU7402 UHD tylko że on ma matrycę 50Hz. Potem wpadł mi w oko 300zł droższy 8002. Gdzieś wyczytałem że temu RU8002 jest bliżej do NU7472. Kurczę znów dołożyć 200 do tego QE55Q60RAT? Kobita mi jajca urwie ;-)

Edytowane przez łośsuperktoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiechu warte ma racje zainwestuj parę groszy w lepszy TV jakim jest Q60 a tu masz małą recenzje w skrócie tego  tv i soundbar do tego modelu . Czytałem że Q70 do jest model od którego powinno się brać pod uwagę kupno QLED ale Q60 jest lepszym wyborem na pewno od serii RU8002. Nie urwie Ci jajec jak zobaczy że warto było dołożyć do tego Q60  :) 

 

https://hdtvpolska.com/doskonala-para-qled-q60-i-soundbar-q60r-harman-kardon/

 

https://www.pcworld.pl/testy/Samsung-QLED-Q60R-test-najtanszego-z-QLED-ow,413777.html

 

Tu masz recenzję Q70 i pytanie czy nie lepszym pomysłem było by go wziąść na raty 0% ?? Wiadomo jest droższy od Q60 ale może warty swojej ceny. Poczytaj i sam stwierdzisz czy według Ciebie jest wart dołożenia tej kasy 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48715-nowa-klasa-wyższa-samsung-qled-q70r-test/ 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale przewyższa kwotę jaką zaplanował ale z drugiej strony jak by go wziąść na raty 0% to było by łatwiej znieść tą różnicę w cenie i może aż tak byś tego nie odczuł ??? Jak pisałem ktoś kiedyś pisał że Q70 to jest ten model od którego powinno się brać pod uwagę serie QLED   i jak pisał andi64 ten model jest wart swojej ceny ale Q60 na pewno jest lepszym wyborem niż RU8002 także sam musisz podjąć decyzje czy wziasc Q60 jako lepszy wybór od RU czy dołożyć do Q70 i być już na 100% zadowolony z TV :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, andi64 napisał:

Wiem ze przewyzsza jego kwote ale lepiej raz dolozyc i miec cos lepszego, w sumie nie kupuje sie kazdego roku TV?

 

Niech sam zdecyduje co woli , każdy chwali swoje co ma w domu co nie znaczy że jest ok :)  Ja też bym postawił na Q70 jest droższy ale wart swojej cenny i można powiedzieć że jest następca udanej serii NU8002  i ma HDR na poziomie 500 nitów także efekt jest wyraźny i bardzo niski implug lag na poziomie 14ms  a przy grach jest ważne . Wybór zostawiam tobie   łośsuperktoś 

 

https://hdtvpolska.com/nowa-klasa-wyzsza-samsung-qled-q70r-test/?showfull=1

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wilos napisał:

q70 to 2000 zł drożej - nie wart tego - za mała różnica. Troszkę lepszy HDR  i niby podświetlanie Bezppośrednie. Ale różnicy gołym okiem nie widać

Jak dla mnie to roznica jest kolosalna dla Ciebie nie ,kazdy moze miec inne zdanie ?‍♂️

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wilos napisał:

q70 to 2000 zł drożej - nie wart tego - za mała różnica. Troszkę lepszy HDR  i niby podświetlanie Bezppośrednie. Ale różnicy gołym okiem nie widać

 

W sklepie ciężko porównywać TV , nawet jak stają obok siebie a dlatego tak piszę bo jak poprosiłem żeby postawili obok siebie dwa Samsungi Q70 i Q60 to się okazało że każdy był inaczej ustawiony i stąd jeden odbierał lepiej od drugiego ale jak je ustawiłem tak samo oby dwa to Q70 pokazał różnicę na swoją korzyść a wcześniej wyglądało tak jak by Q70 był specjalnie gorzej ustawiony żeby żeby Q60 wyglądał lepiej. Taka jest prawda że testowanie w sklepie to jest wielka pomyłka   , co innego w domowych warunkach tu wszystko wyjdzie na jaw czy jest dobrze czy nie :)  Najlepiej kupować przez internet z dostawą do domu żeby w razie czego można było go oddać w ciagu 14 dni a nawet 30 dni , wszystko zależy od sklepu , jeśli nam się nie spodoba odbiór TV i wszystko :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wilos napisał:

Jaka kolosalna - chyba nie widziałeś tych TV na żywo

Kupilem 55 Q70 za niecale 1000€ w Saturnie wiec chyba wiem co pisze,chcialem najpierw Q85 ale jest jeszcze za drogi. Nie chce byc [beep]ki bo moglem inaczej sformulowac moja odpowiedz?

Edytowane przez andi64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie ciężko porównywać TV , nawet jak stają obok siebie a dlatego tak piszę bo jak poprosiłem żeby postawili obok siebie dwa Samsungi Q70 i Q60 to się okazało że każdy był inaczej ustawiony i stąd jeden odbierał lepiej od drugiego ale jak je ustawiłem tak samo oby dwa to Q70 pokazał różnicę na swoją korzyść a wcześniej wyglądało tak jak by Q70 był specjalnie gorzej ustawiony żeby żeby Q60 wyglądał lepiej. Taka jest prawda że testowanie w sklepie to jest wielka pomyłka   , co innego w domowych warunkach tu wszystko wyjdzie na jaw czy jest dobrze czy nie :)  Najlepiej kupować przez internet z dostawą do domu żeby w razie czego można było go oddać w ciagu 14 dni a nawet 30 dni , wszystko zależy od sklepu , jeśli nam się nie spodoba odbiór TV i wszystko :)  

25 minut temu, wilos napisał:

Kupiłeś q70 nie porównując do Q60 twój błąd, wiem że ci się trudno przyznać do błędu.

 

Testowanie w sklepie to wielki błąd bo one wszystkie pięknie odbierają , tak są po ustawiane żeby klient wyszedł zadowolony a w domu rozczarowanie :) 

Nie twierdze że Q60 jest złym telewizorem bo nie jest tak ale różnice są hdr jest jaśniejszy i bardziej widoczny bo np : 350 a 500 nitów robi różnicę w odbiorze. Przez tydzień miałem na testy Q9F z 2018 i powiem że to był bardzo udany model a ten z tego roku już nie przez tą powłokę na matrycy , gdzie jasność spadła  :( 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wilos napisał:

Kupiłeś q70 nie porównując do Q60 twój błąd, wiem że ci się trudno przyznać do błędu.

Jest taka strona jak zambullo.de gdzie sa porownywane odbiorniki TV , wiec dokladnie porownalem?.Nie mam zamiaru sie z toba klocic ,Ty kupiles Q67 jestes zadowolony ja kupilem Q70 i tez jestem zadowolony. Kazdy kupuje to do czego jest przekonany.??‍♂️

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki wątek , gdzie się pyta co jest lepsze czy QLED Q60 czy jakiś inny i wyszło że najlepszym wyborem jest SONY XF9005  także doszedł Ci kolejny problem z wyborem TV  :)

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xf9005.bhtml

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49499-samsung-55ru8002-vs/  tu masz opinie ludzi 

 

 

https://hdtvpolska.com/sony-xf90-test-nastepcy-xe93-xe90-2018-kd-55xf9005-dolby-vision/?showfull=1   tu masz test 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...