Jump to content
BeNQ_

Vu+ Zero Streaming

Recommended Posts

Cześć, przede wszystkim witam wszystkich bo jestem tu świeży i na wstępie powiem, że szukałem już rozwiązania ale nic zadowalającego nie znalazłem. Do tematu, posiadam sprzęt w postaci Vu+ zero z OpenATV. Wszystko śmiga jak trzeba natomiast zainteresowałem się odbiorem z innej lokalizacji mowa tutaj bardziej o Tablecie, smartfonie. Cała sprawa się udała bo streaming działa, łączy się ale tutaj zaczyna się pojawia własnie problem. Problem tego typu, że w momencie połączenia Tabletu/Smartfona i oglądania przez 30 - 60s dekoder zaczyna się wieszać, i na zwykłym TV albo nie da się nic zrobić, albo po prostu coś mieli i mieli i nie można nic zrobić. Wszystko wraca do normy kiedy rozłączę tablet/smartfon i odczekam dobrą chwile bądź zwyczajnie zrestartuje dekoder ręcznie. Niema znaczenia z których aplikacji korzystam na tablecie/telefonie na każdej jest ten sam objaw. 

Jaki kanał próbowałeś streamować? Czy sprawdzałeś na innym sofcie albo na innej wersji tego softu?

Niema znaczenia jaki jest to kanał. Na wszystkich jest tak samo,  nie ważne czy oglądam ten sam kanał na TV + smartfon czy na jednym i drugim odbiorniku są różne. Po chwili oglądania na więcej niż jednym urządzeniu dekoder zaczyna mulić i robi to co opisałem w pierwszym poście problemu.

Softu innego nie sprawdzałem aktualnie na Vu+ Zero mam OpenATV 5.3.

Edit:

Po aktualizacji do wersji OpenATV 6.1 sytuacja się wyjaśniła! Śmiga tak jak należy, nic się nie zawiesza nic nie świruje. Jedyny mankament to taki, że Vu+ Zero posiada tylko jedną głowicę, a co za tym idzie? Podczas oglądania jest konieczność oglądania tego samego kanału na jednym i drugim urządzeniu. Chyba, że jest jakiś sposób rozdzielenia sygnału na jednej głowicy. Nie orientuję się w tym temacie ale finalnie problem i efekt finalny został rozwiązany. 

Edited by BeNQ_

3 godziny temu, BeNQ_ napisał:

Podczas oglądania jest konieczność oglądania tego samego kanału na jednym i drugim urządzeniu.

Nie jest to prawdą. Można oglądać więcej niż jeden kanał przy założeniu że wszystkie są z tego samego transpondera.