Skocz do zawartości

Feromedia (dawniej visionbox.pl)


gothic1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jedna z głównych wad tej usługi (poza cenami) zniknęła.

Ciekawe swoją drogą, że udało im się podpisać umowy na emisję po sieci ze wszystkimi nadawcami, skoro nawet wielcy typu CP czy UPC mają z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Myślę że oferta się jeszcze trochę rozwinie i będzie nieco lepszy stosunek do ilości i jakości kanałów. Ciekawe czy będzie telewizja dobrze działała, jakby połączyć dekoder przez wifi, czyli skonfigurowany moduł wifi CP, lub jaki kolwiek router skonfigurowany jako Access point skonfigurowany jako AP Client. Podejrzewam, że nie będzie problemów. Jak sprawdzę w przyszłym tygodniu to tu napiszę czy działa.

 

   PS. Jak się pomija reklamy w dekoderze Arris HD? Czy to chodzi o to, że nagrywa się dany program i i na nagraniu pomija reklamy, czy może jakoś inaczej się pomija? Proszę napiszcie jak pomijać te reklamy. Życzę miłego nadchodzącego weekendu. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Dodano pytanie dotyczące pomijania reklam
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@śmiechu warte Dziękuję, Miłego weekendu Tobie życzę.

 

  Bawiłem się ruterem bawiąc się w ograniczenia przepustowości. Obniżyłem prędkość internetu do około 5 - 6 Mb/s(download) i do około 1 Mb/s(upload). Na takich parametrach telewizja działała bardzo dobrze, więc jeśli ktoś ma slaby internet, np radiowy lub stacjonarny po miedzi daleko od centrali, to ta telewizja powinna na takim internecie działać. Wiadomo, że czym lepsza przepustowość tym lepiej.

 

PS. Coś trochę dziwna ta aplikacja Pogoda w tym dekoderze. W wyborze miast do prognozy jest małe miasteczko ok. 9 tyś. mieszkańców można wybrać, a natomiast choćby mojego miasta, które jest sporo większe bo ma ok. 25 tyś. mieszkańców już jest brak do wyboru. Podobnie jest z innymi miastami. Może naprawi to aktualizacja oprogramowania dekodera, jeśli takowa kiedyś będzie.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na próbę telewizje. Podłączyłem dekoder, ale pojawia się komunikat o wyłączenia telewizji ze względu na problem z połączeniem sieciowym. Dekoder jest podpięty kablem pod router zgodnie z instrukcja. Czy to może mieć związek z jakaś blokada portu przez mojego dostawce internetu MM? Generalnie nie mam publicznego IP, tylko jestem za NATem. Może przez to?

 

EDIT: Nie mogę też wejść do ustawień swojego routera TP-LINK. Zawsze wpisywałem 192.168.1.1, a teraz mieli,mieli i wyskakuje przekroczenie limitu czasu. Czy to może mieć wpływ na to, że telewizja nie działa? Wifi śmiga normalnie. Myślicie, że spróbować zrobić reset routera i wszystko od nowa skonfigurować?

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, następnego dnia już działało. Generalnie wrażenia pozytywne. Szybkość przełączania petarda. Cofanie, przewijanie fajnie działa. Co do jakości to te kanały HD w porównaniu z kanałami w Multimediach wyglądają średnio - kolory są trochę wyblakłe. Jak włączyłem Eleven Sport 4 i leciał meczyk to było lekkie smużenie. Dla mnie duży minus to na pewno brak wifi. Jakby ktoś chciał to podłączyć poza domem to już nie będzie takie łatwe. Fajna jest aplikacja na telefon i tablety. Wszystkie kanały są na niej dostępne.

 

Myślę, że jako dodatek to fajne rozwiązanie.

  • Dzięki 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do poprawnego działania potrzeba łącza 10 mega, a inny user wspomina, że nawet na 5 idzie, to nawet kiepskie wifi na 50 sieciach w bloku to pociągnie.

Bardziej mi chodzi o to, że jeśli ma być to telewizja mobilna to warto, żeby wifi było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kiler napisał:

Jeśli do poprawnego działania potrzeba łącza 10 mega, a inny user wspomina, że nawet na 5 idzie, to nawet kiepskie wifi na 50 sieciach w bloku to pociągnie.

Prędkość na Wi-Fi możesz mieć nawet i 300, ważna jest stabilność i nietracenie pakietów a tutaj Wi-Fi daje o sobie znać...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowali też stronę, pakiety są czytelniej rozpisane.

Zmieniła się chyba też ich zawartość - w złotym za 111 zł jest teraz np. paczka C+. Sensowna robi się ta oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach oferta bardzo dobra z jedną lecz wielką wadą, która nazywa się "lojalka". Trzeba pamiętać, że za visionbox płaci się raz, a ma się wszędzie. Zimą w domu, latem na działce, na wczasach itd. Oczywiście zaraz ktoś wyskoczy, że jego dostawca TV daje mu jako dodatek coś podobnego, czyli usługę "GO". Owszem, ale w usługach "GO" nie ma kanałów z NTC, więc jak ktoś lubi TVP, Polsaty itp kanały, to musi bawić się w anteny albo odpalać WP Pilota, który w wersji darmowej prezentuje nędzną jakość. Bardzo nędzną.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowali też stronę, pakiety są czytelniej rozpisane.
Zmieniła się chyba też ich zawartość - w złotym za 111 zł jest teraz np. paczka C+. Sensowna robi się ta oferta.

Od początku w pakiecie złotym było Canal+.
Mogliby jeszcze pomyśleć nad wprowadzeniem do oferty HBO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, umek napisał:

Po wifi i śmiga pięknie.I tylko tak powinno się to robić.. chyba ze ktoś woli dziury wiercić i kable puszczać ;)

I chyba że ktoś lubi robić sobie samemu problemy. Może u Ciebie w eterze jest czysto w miarę, ale w bloku TV po Wi-Fi to samemu proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, djadijos napisał:

I chyba że ktoś lubi robić sobie samemu problemy. Może u Ciebie w eterze jest czysto w miarę, ale w bloku TV po Wi-Fi to samemu proszenie się o kłopoty.

Żadnych problemów...potrzebne jest tylko odpowiednie napisanie softu i śmiga.Trzy dekodery w ten sposób mam.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od kumpla moduł wifi z CP, skonfigurowałem go na komputerze i telewizja działa mi tak jak po kablu, czyli bezproblemowo. Mieszkam w centrum miasta i jest bardzo dużo sieci wifi w eterze. U mnie działa fajnie w ten sposób, ale ręki sobie nie dam uciąć że u wszystkich będzie to dobrze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...