Skocz do zawartości

Nowy dekoder CANAL+?


kozaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że to "CANAL+" zamiast NC+ to nie tylko zmiana wizerunku... a może nawet już modelu oferowania zawartości. Bo jeśli jeszcze mają ochotę powalczyć to muszą ostro zaatakować VOD na dobrym CDN'ie w każdym mieście... w wysokim bitrate i w 4K. Już pisałem napisze i tutaj... własnie jesteśmy świadkami wojny totalnej na VOD. Tu nie będzie jeńców... znaczy może będzie w postaci przejęć hehehe :) 

Robi się baaaardzo ciekawie. Android to bardzo dobra droga... ADB pomimo nowoczesnych technologii chyba już tego nie udźwignie.

Wszystko pokaże czas...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że oni już nie będą atakować tego segmentu - próbowali na rynku macierzystym dwukrotnie z serwisem VOD, a koniec końców skończyło się na dodaniu Netflixa.

Będzie raczej kierunek agregatora treści - subskrypcje Netflix, Amazon, HBO GO płacone bezpośrednio platformie z których ona dostanie prowizje, do tego na boxa wrzucisz sobie jeszcze Iplę, YT itd z Google Play i masz wszystko co trzeba na jednym sprzęcie firmowanym przez C+.

Polsat ze swoim zamkniętym ekosystemem w dekodarach OTT/IPTV zostanie w tyle.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory Amlogic S905 ,to już zabytki dla Androida. Amlogic S905X2 to nowsza wersja tego procesora . Ale zapewne będzie miała te same problemy z przegrzewaniem się ,przy użyciu pełnej mocy procesora . Temu w wersji Amlogic S905 ograniczano "softwarowo' wykorzystywanie procesora na wysokich obrotach ,gdyż na obudowie można było smażyć naleśniki (zwłaszcza w małych box-ach) . Te procesory nie nadają się do oglądania UHD/4k ,bardziej do HD ,czyli w box-ie z głowicą DVB-T/T2.

PC+ pewnie wyda więcej na reklamy niż na hardware i software dla tego box-a . Szkoda ,że pewnie znowu wyjdzie jak zwykle w Polsce ,wielkie g.... zapakowane w "ładne" opakowanie :( .

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przegrzewanie, to może być trochę lepiej, bo X2 wykonany jest w 12nm. Wersja bez iksa 28nm. Nie zmienia to jednak faktu, że faktycznie zabytki, chociaż GPU(Mali-G31/premiera 2018r)z X2, to już nie takie muzeum jak Mali-450 znane np z Mi Boxa. W miarę nowa jednostka z szerokim sprzętowym wsparciem dla najpopularniejszych, obecnie stosowanych kodeków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja nowych usług TV w Polsce, to mało śmieszny żart. Zamiast budować napięcie, marketingowo wdrażając coś w stylu odliczania, to cicho - sza, coś tam chlapną jak już wejdzie i na tym koniec. Dramat. Przecież wiele osób, którym właśnie wygasa umowa z danym operatorem, głęboko by się zastanawiała czy przedłużyć, gdyby wiedziała, że u konkurencji szykuje się coś nowego. Osobiście mam to gdzieś. To ich sprawa, to oni tracą. Już dzisiaj oddają Ligę Mistrzów za darmochę, by zatrzymać klienta w PC+. Inne pakiety potrafią dawać za czapkę gruszek. Prosta droga do powolnego bankructwa lub w najlepszym przypadku do stagnacji związanej z brakiem inwestycji w nowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.10.2019 o 12:43, Anita Kaźmierska napisał:

@Mikez555 Dzięki za ciekawe informacje. Ja staram się uzyskać jakieś informacje u rzecznika Platformy Canal+.

 

To byłby cud gdyby rzecznik podał jakąś prawdziwą i szczerą informację. On jest chyba zatrudniony tylko po to by jak te łosie na fanpage mówic "Jak tylko będzie dostępne to damy znać"

 

Dodatkowe pytania są dwa - dlaczego wciąż ktoś zleca konstrukcje dekoderów firmie ADB, która nie ma już o tym pojęcia?

Dlaczego SKY jakoś nie ma problemów z wprowadzaniem nowych modeli czy też wariantów dekoderów i nie robi z tego tajemnicy, bo jakby nawet zrobił ,to @umek pojedzie do siedziby pogada z kim trzeba i tak by potem ujawnil? :)

Chyba nie macie się czym podniecać, myślę że to SKY ma najlepszy box w Europie a dzięki zakupowi przez Comcast i transferze technologii między firmami a zwłaszcza doświadczeniami z budowy asystenta głosowego (obie firmy mają własnych, Comcast stosuje w X1) odbiegną technologicznie od ADB i Chinczyków na lata świetlne.

 

Tak jak @umek czekałbym na aplikację na Apple TV. Sky Q taką ma więc nie widzę powodu by inni nie mieli, idealnie by było tylko gdyby taka aplikacja pozwalala oprócz chmury nagrywać też na jakiś domowy dysk po wifi, niech sobie nawet szyfruje dla spokoju te nagrania.



 

 

Edytowane przez Kurgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, G2000 napisał:

Jeśli TVP dogadałaby się z C+ ws. 4K z Euro2020 tak jak miało to miejsce z MŚ 2018, to byłaby to najlepsza okazja do wprowadzenia ....

TVP 4K na Ultraboxy 4K.

Nic więcej wprowadzać , nie trzeba, bo po co? ;)

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie każdy chce mieć pudło i kolejny pilot. Mówię o usłudze Canal+ GO / myCanal, która ma pojawić się z nowym dekoderem z androidem i ma działaś również jako aplikacja na ten system. Wybór zawsze jest dobry ;)

Edytowane przez regedit32
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, G2000 napisał:

Jeśli TVP dogadałaby się z C+ ws. 4K z Euro2020 tak jak miało to miejsce z MŚ 2018, to byłaby to najlepsza okazja do wprowadzenia nowego dekodera przez C+. Tylko coś cicho o tym nowym sprzęcie a troszku czasu minęło od pierwszego postu w tym wątku.

Przecież usługa wchodzi na początku stycznia 2020 roku. Pisał o tym Lucius, a on zawsze ma wiarygodne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PIOOLE napisał:

Gdzie pisal lucius? W tym temacie bo nie widzę? Czekam na to bo teraz mam playera i w usłudze canalvod nie ma 1/3 filmow ktore lecą w canal+ styczen juz blisko a lucius ma zawsze pewne info.

Wiesz do czego służy wyszukiwarka na forum?By odszukać choćby taka informację.Mi zajęło  to dosłownie chwile napisał to w innym wątku 19 listopada.Nie ma tam mowy o styczniu tylko o początku następnego roku.Więc różnie można to rozumieć bo np luty ,marzec to też początek roku.Tym bardziej że platforma lubi przesuwać lub zmienaić terminy.Ostatnio Lucius strzelił gafę z Ligue 1 ale to pewnie coś z negocjacjami poszło nie tak.Jest to chyba najlepiej poinformowana osoba tu na forum.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Krzysiek11:)

Zgodnie z przypuszczeniami nowy dekoder posiada tuner DVB-S2 i będzie łączył telewizję satelitarną z IPTV i OTT.

Dekoder oznaczany jako HY4001/HY40A oparty na Android Pie 9. Procesor Amlogic S905X2, Quad-core1.8 GHz (ARM Cortex-A53), 2GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...