Skocz do zawartości

Nagrywanie z timera na Enigmie


evam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dwa tunery z enigmą - Ax hd 51 i Axas E4hd combo.  Zatem różnią się jakościowo znacznie.

Niemniej, na obydwóch mam ten sam problem.

Kiedy nagrywam coś z kanałów nc+ w czasie rzeczywistym, tzn. w trakcie oglądania programu - nagranie (na pendrive) jest ok.

Kiedy natomiast nagrywam z timera - nie ma nic, ściślej: jest "nagrany" materiał trwający tyle, ile zaprogramowano, ale jest, wydaje mi się,  zakodowany.  "Film" bez obrazu (czerń nieprzenikniona) i bez dźwięku, chociaż ustawienia nagrywania w tunerze w niczym nie są zmienione.

Używam karty Cameleon z canal+ w module Aston 2.26.

Na tunerach nie-linuxowych (np. GI Voyager II, Amiko 8260 czy openbox sx4) wszystko natomiast funkcjonuje perfecto - timery działają jak Bóg przykazał i materiał nagrany jest poprawnie.

 

Dodam, że próbowałem różne image na obu tunerach z enigmą - od OpenAtv do Hyperiona, poprzez Opennfr czy OpenHDF. Zawsze ten sam rezultat.

 

Ktoś może coś podpowiedzieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz kartę włożoną do modułu. Moduł ogranicza ciebie w nagrywaniu. W takim przypadku odkodowane będzie tylko to nagranie które robisz oglądając jednocześnie program.

 

Mając dwa dekodery na Linux - E2 po co ci jeszcze moduł ?

Jak karta Cameleon działa w czytniku dekodera i możesz sobie zrobić swój własny Multiroom.

Wtedy twoje problemy z oglądaniem - nagrywaniem niezależnie -  jednocześnie na obu dekoderach znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z was, nie zastanawiają się nad tym jakie jest najbardziej korzystne rozwiązanie tylko bezmyślnie ładują moduł do dowolnego sprzętu. @tweed77 słusznie zauważył że powyższe rozwiązanie w przypadku dwóch tunerów na E2 karty cameleon i modułu jest kompletnie bez sensu, ponieważ powoduje ograniczenia w działaniu. Nie wiem jaką rolę ma spełniać w tym przypadku sprzęt na E2, przecież do takiego rozwiązania wystarczyłby zwykły tańszy sprzęt z kieszenią CI. Warto się najpierw zastanowić co się chce osiągnąć, a później dopiero kupować sprzęt.

W tym przypadku wywalić moduł, połączyć sprzęty na E2 po kablu albo wifi, włożyć kartę do jednego z nich, skonfigurować i nagrywanie będzie działać. Żadnych innych "cudownych" wynalazków nie potrzeba.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poświęcenie czasu, szczególnie za uwagi dotyczące bezsensowności mojego postępowania.

Z pokorą przemyślę, niemniej...

Czy błędnie rozumuję, że skoro tuner ma wejście CI to po to, żeby z niego korzystać jeśli (o zgrozo!!!) ma się to nieszczęście posiadać moduł dekodujący?

Na czym polega błąd?

(cyt.: "Warto się najpierw zastanowić co się chce osiągnąć, a później dopiero kupować sprzęt." - obiecuję gruntownie problem przeanalizować, skonsutować, po czym ewentualnie wyrzucić tunery z enigmą na śmietnik - jak już się dowiem, czego chcę)

 

Po drugie, i jednak ważniejsze: z samą kartą w czytniku, przy zastosowaniu najnowszego oscama, który tę kartę dekoduje - tuner RÓWNIEŻ nagrywa mi materiał zakodowany.

I co z tym zrobić?

Image Hyperion 6.4., oscam 11546.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale jeżeli korzystasz tylko z jednej głowicy, to w danym momencie możesz nagrywać tylko kanały z jednego transpondera czyli np. jeżeli nagrywasz tvn hd, to możesz w tym samym czasie nagrywać tvn7 hd, tvn style hd, tvn turbo hd i pozostałe które są na tym transponderze. Aby nie zależnie nagrywać inny kanał potrzebujesz dodatkową głowice lub sprzęt z głowicą fbc i odpowiedni konwerter. Inaczej nie jest to możliwe. Jakie kanały próbowałeś jednocześnie nagrywać?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoje zainteresowanie i chęć pomocy - ale tutaj chodzi o najprostszą z możliwych sytuację. Nagrywanie z zaprogramowanego timera, gdy nikt niczego nie ogląda (np. film zaczyna się o 02.00 - przed snem o 22.00 programujesz timer, wkładasz pendriva w tuner i idziesz spać).

Rzecz w tym że w takich banalnych warunkach nagywa sie materiał zakodowany, chociaż karta jest w modukle dekodującym; a kiedy jest w czytniku (który za pomocą oscama też dekoduje) - nagrywanie z timera również jest zakodowane.

ja tego nie umiem zrozumieć...

co tu jest źle?

pozdrawiam!

 

po kilku godzinach:

Znalazłem pewne rozwiązanie - podzielę się, może komuś też się przyda.

Otóż ponieważ tuner prawidłowo nagrywa w czasie rzeczywistym, tzn. podczas oglądania, postanowiłem spróbować pewnego obejścia: najpierw uruchamiam timer zasilania i ustawiam go na kilka minut przed planowanym nagraniem - co oznacza, że tuner włączy się wcześniej i będzie "chodził" gdy ma się zacząć nagrywanie. Potem ustawiam timer nagrywania na porę, która jest potrzeba - a która twa krócej od czasu wyznaczonego timerem zasilania, tzn. nagrywanie później się zaczyna niż włączenie tunera i ciut szybciej kończy niż zaplanowane wyłączenie tunera. Ten sposób mi próbnie zadziałał: nagranie nie było kodowane.

 

Krotko mówiąc problem jest taki, że włączenie się tunera w porze rozpoczęcia nagrywania nie uruchamia procesu dekodującego i nagrywa się materiał zakodowany.  Wcześniejsze włączenie się tunera - przed rozpoczęciem nagrywania - uruchamia proces dekodowania.

Oczywiście to są spostrzeżenia kompletnego laika - opisuję jak to wygląda dla kogoś, kto zupełnie nie rozumie co się dzieje w tym tunerze i rzecz spostrzega tylko na poziomie faktów dokonanych. Proszę zatem o wyrozumiałość...

pozdrawiam.

Edytowane przez evam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze to nie wiem bo nieznam się na tym.Ten dysk zdalnie mi nawet montowała osoba powiązana z Hyperionem i nie dała rady.I nie było to zwykłe montowanie tylko klepał jakieś komendy przed długi okres czasu.Efekt dysk wewnątrz boxa ale box tylko go widzi pod usb niestety.Nie stracę  danych jak będę go sobie podmieniał z jednego boxa do drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czerstwy napisał:

To wiem tylko czy box sam nie sformatuje

Nie kojarzę aby w którymś z najnowszych, nawet i starszych softów takie zdarzenie miało miejsce. Co najwyższej zapyta czy formatować, to wtedy się nie zgodzisz. Jeżeli system plików nie jest uszkodzony, to powinno poprawnie wykryć i zamontować dysk.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne, jeżeli sprawdzam, to informuję zainteresowanego co jest grane i podaję przyczynę. Tak to nadal nic nie wiesz. Jak chcesz mogę pomóc Ci w zweryfikowaniu co jest grane. Jeżeli się nie da, to przynajmniej przyczynę będzie można poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochcętę to chętnie.Choć bardziej by mi zależało jak masz ochotę zęrknać do mojego nowego nabytku bo całkiem nowy sprzęt i image.Wczoraj kilka minut włączyłem i nic nie ustawiłem nawet mam problem z ustawieniem połączenia z internetem poprzez wi-fi.Ostatnio bardzo długo Opena ATV a to VTI jednak trochę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk sie nie podmnotował  w środku w Octagonie SF4008 4K i w przyszłości ma to być taki zastępczy box.Natomiast prosto ze sklepu do ogarnięcia mam Vu Vultimo 4K niby miałbyć ustawiony i powgrywane co trzeba.Ale widzę lista np z kwietnia -maja, miałbyć oscam który obsłuży 1813 a wgrany i jego nazwa kompletnie nic mi nie mowi.Ustawienia miały być pod pełen horyzont też raczej nie są.Miała być skórka BH i w sumie jest ale nie widzę nigdzie ustawień i modyfikacji jej.Chodzi mi najbardziej o ustawienia  podstaw bo nawgrywane z tego co widzę nie wiadomo czego a o to co prosiłem już nie.Chcę mieć poprostu dobre ustawienia z których można sobie zrobić kopię bez żadnych błędów.A sam jak zacznę wgrywać to co chcę może mi nawywalać błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...