Skocz do zawartości

[INEA] Spada prędkość internetu po WiFi z 135 MB/s na 65 MB/s


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam ofertę internetu 300/300 (Inea), wraz ze sprzętem Huawei HG8247H z którym łącze się wyłącznie po wifi. Po zalogowaniu się w routerze, ustawiłem kanał który jest najmniej obciążony oraz 802.11n. Po zresetowaniu routera pojawiła się w opcjach wifi (na Windowsie 10 oraz Linuxie) prędkość połączenia 135 MB/s zamiast 65 MB/s, po testach na speedtest.net szybkość faktycznie poszła do góry: 150/160 Mbps, jednak po paru godzinach spada do 65 MB/s z transferem 50-70 Mbps i tak już zostaje aż do zresetowania modemu (wyłącz/włącz). Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecały rok temu przy przejściu na światłowód starałem się o tą Nokie (ze względu na wifi 5 GHz), na infolinii skierowano mnie do instalatora, który twierdził że sprzętu niema, poza tym w moim rejonie przysługuje tylko Huawei.

Myślałem że w opcjach da się coś z tym fantem zrobić. Wiem że jest jeszcze wifi premium w inei, ale to dodatkowy miesięczny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj, wymiana kosztuje aż 200 zł, nokia przysługuje abonamentom z usługą hiway, reszta dostaje losowo to co jest na stanie. Za mniejszą cene moge kupić nowy sprzęt na własność, tak więc słabo. Orange za tańszy pakiet daje router w dwóch zakresach wifi, zostałem w inei i to był chyba błąd.

Edytowane przez lookii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak ma być u nas normalnie, skoro wielu promuje dziwne zagrywki aby coś ugrać?

Jak usterka będzie po stronie sprzętowej, to wymienią na taki sam tylko wolny od wad, a zabawa z podpisaniem i rezygnacją umowy bo może zostawią mi modem to nie dla mnie.

Nie chcą iść na rękę (niektórym inea wymieniła bezpłatnie) mimo że jestem z nimi od początku - to nie, poczekam do końca umowy i pójdę do konkurencji, stracą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to operator na siłę zabrał mi możliwość korzystania z oferty TV w standardzie DVB-C i wcisnął HiWay co mi nie odpowiadało więc zrezygnowałem - Modem został. Ponadto nie zależało mi na nim ponieważ i tak wnioskuję o ustawienie w tryb bridge a używam urządzenia sieciowego od ASUS-a (ovpn).

 

Poza tym nie ma tu mowy o zagrywkach a jedynie wykonanie przysługującego prawa od odstąpienia od umowy w czasie 14 dni od jej zawarcia poza siedzibą firmy. Inea dołącza odpowiedni formularz.

Edytowane przez andgoldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...