Skocz do zawartości

Zgemma H2H problem z kartą Smart HD+.


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z tym tunerem. Otóż tuner nie łapie uprawnień do karty smart HD+. Zapomniałem doładować karty w terminie i mi zablokowali kanały z pakietu. Doładowałem kartę i czekałem. Po dwóch dniach zadzwoniłem na infolinię. Pieniądze do nich wpłynęły więc puścili mi uprawnienia, kazali ustawić na TVP1 HD i czekać Po około 24 godz. dalej nie było programów z pakietu. To już drugi raz tak się dzieje. Za pierwszym razem musiałem przełożyć kartę do poczciwej starej Arivy 200 i ta łapała uprawnienia. Kilka miesięcy Zgemma H2H działa bez problemów i jak zapomnę doładować problem z uprawnieniami się powtarza. Moja Zgemma H2H ma wgrane OpenATV 6.2 enigma2. Z uwagi na to że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem tunerów z systemem linux - jest to mój pierwszy tuner tego typu - prosiłbym abyście mnie pokierowali co trzeba zrobić aby wyeliminować ten problem. Z góry dziękuje za ewentualne podpowiedzi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa, to napisać na jakim emulatorze działa karta, a tego u Ciebie brakuje. Druga rzecz czy konfiguracja jest poprawna i widzisz latające emmy. :) Należy przypuszczać, że skoro jest tak jak piszesz, to konfiguracja jest błędna i stąd twoje problemy ale brakuje szczegółów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta włożona jest do czytnika kart który jest w tunerze. wchodzę w menu - ustawienia - moduł & kontrola rodzicielska - konfiguracja Softcam - wyskakuje

Softcam setup

Select Softcam                 [beep]

Select Card Server           None

Restart softcam

Restart cardserver

Restart both

Ecm: 0.277

Nie wiem czy o tym piszesz , bo jak już wspominałem moja przygoda z tego typu tunerami (linux) dopiero się rozpoczyna - jestem zielony w tym temacie. Opanowałem dopiero dodawanie satelit , kanałów , picon przez FileZilla FTP Client i to chyba wszystko. Tuner w tej chwili już działa bo ponownie kartę przekładałem do Ariva 200 i złapała uprawnienia.

Jeśli Ci to nie sprawi zbyt dużej fatygi to czy mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie szukać w menu żeby to sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kacper0058 napisał:

Jeśli Ci to nie sprawi zbyt dużej fatygi to czy mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie szukać w menu żeby to sprawdzić .

Skoro potrafisz się połączyć przez filezille, to możesz podejrzeć konfigurację. Natomiast z menu powinno się dać sprawdzić jaki emulator obsługuje kartę, bo skoro karta działa to któryś z nich musi być uruchomiony.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zaawansowanych użytkowników to zapewne pikuś, jednak dla początkujących to jest problem. Co z tego że umiem połączyć się przez filezille skoro i tak nie wiem które pliki otworzyć aby to sprawdzić. Przez menu też widzę to co przez filezilla. Wciskam menu > Plugins Panel > wybieram Dream-Explorer jest tu ze dwadzieścia plików których nazwy mi niewiele mówią. Nie chcę zbytnio w nich grzebać aby czegoś nie s.......ć. Proszę o pokierowanie co dalej mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu pola Selected Softcam po wciśnięciu niebieskiego przycisku info jest:

0 Ogólne

1 Klienci

2 Aktywnych klientów

3 serwery

4 Wyświetl

5 Udostępnij

6 Rozszerzone akcje

7 Nadawcy

8 Uprawnienia

9 ecm.info

czerwony  Konfiguracja men

zielony      Lokalny odbiornik

żółty          Zdalny odbiornik

niebieski   Wolne miejsca

menu         Przełącz konfiguracje

info            O odbiorniku

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już znamy przyczynę. O ile na kartach tnk kiedy istniało caid 0b00 ten cam działał poprawnie, to z aktualnym caid 0b01 już nie. Jeśli chcesz aby przechodziły uprawnienia, to trzeba zmienić na inny np. na oscam. 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co trzeba zrobić aby zmienić na oscam ?. I czy po zmianie na oscam trzeba będzie jeszcze coś zmieniać w konfiguracji tunera żeby Tnk Smart HD+ działało bezproblemowo ?. Muszę przyznać że teraz tuner działa bardzo dobrze - nie licząc tego że jak zapomnę opłacić pakiet to póżniej jest problem z tymi uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kacper0058 napisał:

nie licząc tego że jak zapomnę opłacić pakiet to póżniej jest problem z tymi uprawnieniami.

To nie ma znaczenia czy zapomnisz czy nie, bo i tak karta zgaśnie.

Poszukaj w tych ustawieniach czy nie ma możliwości zmienić na oscama. Jeżeli nie ma poszukaj w menu w pluginach czy jest dostępny. Jeżeli jest to pobierz i zainstaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Plugins Panel jest coś takiego My Updater. W nim:

1 Listy Kanałów Pobieranie

2 Tworzenie i Przywracanie List Kanałów

3 Pobieranie Picon by zet 71

4 Pobieranie Najnowszego OSCama

5 Pobieranie Configów Dla OSCama

6 Ustawienie Wtyczki Pod Odpowiedni Image

7 Aktualizacja Wtyczki

8 Informacja o wtyczce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowszego oscama , został zapisany usr.> bin.  Sprawdziłem w Dream-Explorer , wybrałem plik usr > bin i jest tu zapisany, a nawet są trzy , oscam-j_11424 , oscam-j_11537 , oscam-svn11425-mipsel-0xFEDC

I co teraz robić.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dalej to samo. Jak przełączam w prawo na pilocie wyskakuje None.

Po pobraniu tego najnowszego oscam było pokazane że został zapisany user > bin i żeby zrobić tez restart oscama. Tylko jak ten restart oscama zrobić ? Nie mogę znależć takiej opcji.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jedno i drugie.

                                                               

                                                                                                             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota nie wiem pod którą opcją to jest. Musisz szukać. Dla mnie pilot służy tylko do podstawowych funkcji takich jak np. zmiana kanałów. Natomiast instaluję i uruchamiam różne rzeczy z wiersza poleceń, bo dla mnie tak jest wygodniej ale to nie znaczy, że łatwiej dla kogoś kto jest świeży w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby jeszcze sprawdzić konfigurację czy na pewno uprawnienia będą przechodziły. Oscam ma interface webowy przez który można sprawdzić czy karta przyjmuje jakieś instrukcje. Czy doscam ma nie wiem. Warto to sprawdzić, bo wtedy będzie Ci łatwiej tym zarządzać i monitorować uprawnienia karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...