Skocz do zawartości

Powolny koniec płyt kompaktowych z muzyką?


śmiechu warte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze znajdą się osoby, które będą chciały mieć albumy swoich ulubieńców na CD czy winylu. Owszem, streaming to fajna sprawa, bo wychodząc z domu do pracy, jadąc w podróż nie musisz tego ze sobą zabierać. Wszystko, lub prawie wszystko masz na Spotify, iTunes, Titalu itp. i wystarczy smartfon, aby móc to konsumować. Ja streaming wykorzystuje też do tego, aby nie kupować płyt w ciemno. Przesłu[beep]ę płyty i stwierdzam, czy chcę je mieć w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 16:54, Max Taadjen napisał:

Winyle to szmelc - po każdym odtworzeniu spada jakość, tak że ten tego ?, w winyla wchodzi tylko osobnik, któremu wmówiono, że winyl jest lepszy od płyty SACD. Poza tym konsumowanie muzyki na smartfonie to jakby w eleganckiej restauracji zamówić pizzę i coca-colę.

???

Czy ja wiem, obecnie dobre głośniki BT lub słuchawki nauszne dają lepsze odczucia, niż muzyka grana  z radioboomboxa :D Ja obecnie nie mam w domu już nawet odtwarzacza płyt CD, DVD (nie licząc komputera i konsoli )

Winyle są dla hipsterów, którzy gonią za każdą modą byle być na czasie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darek z Ozimka napisał:

@Bloo411 Ja tam wolę słuchać na kompakcie niż na streamingu. Zależy jaki się ma odtwarzacz kompaktowy przenośny czy tradycyjne radio na kompakty

 

Ja na CD słucham w domu. Streaming tylko poza domem, lub gdy chcę przed zakupem CD przesłuchać dany album.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming jest dla głuchych - jeśli ktoś wcześniej miał okazję posłuchać SACD na sprzęcie za kilka tysięcy, bo chyba nikt normalny nie słucha CD na jakimś jamniku za 300 pln.

Poza tym tak [beep]kiego podbarwiania dźwięku, jaki stosują w streamingu, to nigdy wcześniej nie było.

A winyl w XXI wieku to po prostu zwykłe pozerstwo i wciskanie Indianom szklanych paciorków.

?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jak tam wasze przyzwyczajenia co do słuchania muzyki? Ja muzykę słucham głównie na YouTube, czasami też z płyt kompaktowych, głównie ze swojej kolekcji tychże płyt.

 

PS: Temat "odkopany" po ponad trzech latach przerwy.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Cytat

Wydawałoby się, że w dobie Spotify mało kto słucha muzyki z fizycznych nośników. I to rzeczywiście prawda, choć wahania na tym rynku są bardzo interesujące. Okazuje się, że liczba sprzedanych płyt CD w Polsce ostatnio… wzrosła.

https://www.tabletowo.pl/sprzedaz-plyt-cd-w-polsce-statystyki-a-spotify/

 

Przyznam się szczerze, że jestem zdumiony tym, że płyty CD już "wymarły", jednak ktoś jeszcze je kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest kwestia tego, że niekiedy ludzie chcą mieć coś namacalnego, żeby można było tego dotknąć, poczytać i pooglądać książeczkę dołączoną do płyty czy nawet postawić na półce. Z wersjami cyfrowymi się nie da tego zrobić.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.01.2024 o 20:24, Kirk napisał(a):

Wydaje mi się, że to jest kwestia tego, że niekiedy ludzie chcą mieć coś namacalnego, żeby można było tego dotknąć, poczytać i pooglądać książeczkę dołączoną do płyty czy nawet postawić na półce. Z wersjami cyfrowymi się nie da tego zrobić.

Tu się z Tobą @Kirk zgodzę, ja na przykład wolę mieć namacalny album grupy np. "Top One", gdzie w wersji cyfrowej nie ma takiej możliwości (może poza skanami książeczki dołączonej do płyty). Aktualnie w swojej kolekcji posiadam 29 płyt CD z muzyką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...