Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja multiswitchowa problem


treptek
 Udostępnij

Pytanie

Witam forumowiczów mam następujący problem.

Jakiś czas temu pod koniec czerwca rozpoczęto termomodernizację mojego bloku. Kazano zdjąć z elewacji anteny satelitarne i telewizyjne. Jako jedyny miałem zamontowaną antenę satelitarną i telewizyjną na maszcie dachu.

Aby pomóc sąsiadom i nie psuć architektury budynku zabronowałem wszystkim zrobienie instalacji zbiorczej opartej o moją już istniejąca antenę tv i maszt który jest usytuowany na dachu. Wszystkie kable puściliśmy po elewacji budynku jeszcze przed zakryciem styropianem. I tu pojawił się problem bo:

Sygnał satelitarny jest dobry lecz jeszcze nie zadawalający na forach przeczytałem że do instalacji zbiorczych powinno stosować się antenę o średnicy min 120 cm taką tez w przyszłości zamontuję . Ale największy problem to telewizja naziemna sygnał jest słaby i strasznie klatkuje lub w ogóle go nie ma. Po podłączeniu anteny bezpośrednio do jednego gniazda sygnał jest 100 jakość 100 jeżeli włączę do multiswitcha  jakość gwałtownie spada siła też chociaż można ją regulować na wzmacniaczu. Teraz antenę mam ustawioną na Sławoborze. Proszę o pomoc wydaje mi się że wszystkie pomysły już się mi wyczerpały. 

Schemat instalacji można pobrać z linka poniżej 

https://drive.google.com/drive/folders/1x5sc9WYe1dVJ8Rs5NDr8kT9MmTLkuU81?usp=sharing

Z góry dziękuję za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...