Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w doborze przelacznika diseqc


sq8bgq
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Mieszkam w UK i obecnie mam jedna antene z poczwornym LNB wycelowana w HotBird 13.0E.
Do dwoch kabli mam podlaczony jeden odbiornik E2, a do kolejnych kabli drugi odbiornik E2 w innym pomieszczeniu.

Nabralem teraz ochoty na obior takze z satelity Astra 28.2E. Z tego co sie zorientowalem nie ma szans na 9 stopni monoblock.
Nie mam problemu, aby zamontowac kolejna antene wycelowana na 28.2E.

Prosze o pomoc z konfiguracja. Ile i jakich mam kupic DiSEqC przelacznikow?

Raz jeszcze: dwie anteny i dwa odbiorniki E2 z dwoma tunerami - razem cztery tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak chcesz mieć na każdym dekoderze możliwość odbioru także Astry 28.2E to musisz kupić także konwenter z poczwórnym wyjściem.

 

Wtedy kupujesz 4 sztuki Diseqc 2x1 np taki:

0413948a0f3e1aaf7f254843dad1fdfc.jpg

 

i podłączasz jeden kabel z konwentera na Hotbird i jeden kabel z konwentera na Astrę 28,2 i z diseqc 2x1 wychodzi jeden kabel do dekodera - tunera na linux - E2.

 

Musisz tak podłączyć razy 4 żeby w kazdym dekoderze był odbór z Hotbird i Astra 28,2E

 

Z rysunku nigdy nie byłem dobry ASP nie kończyłem - myślę że czytelny rysunek.

 

84bae599e6028244.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, tweed77 napisał:

Jak chcesz mieć na każdym dekoderze możliwość odbioru także Astry 28.2E to musisz kupić także konwenter z poczwórnym wyjściem.

 

Wtedy kupujesz 4 sztuki Diseqc 2x1 np taki:

0413948a0f3e1aaf7f254843dad1fdfc.jpg

 

i podłączasz jeden kabel z konwentera na Hotbird i jeden kabel z konwentera na Astrę 28,2 i z diseqc 2x1 wychodzi jeden kabel do dekodera - tunera na linux - E2.

 

Musisz tak podłączyć razy 4 żeby w kazdym dekoderze był odbór z Hotbird i Astra 28,2E

 

Z rysunku nigdy nie byłem dobry ASP nie kończyłem - myślę że czytelny rysunek.

 

84bae599e6028244.png

Tylko ten diseqc co podałeś jest bardziej pod konwerter single. Stosowałem podobny pod twiny i z tego co pamiętam coś się tam gryzło ze sobą,nie pamiętam w tej chwili co bo to było dawno.

Czy pod Astrę 28.2E jest potrzebny sygnał na dwóch wejściach w tunerach czy na jednym? Można by spróbować zastosować taki przełącznik DiSEqC EMP-Centauri S8/2PCN-W2 Double 4xTWIN ,tylko nie wiem jak się zachowa na Enigmie.Zawsze można spytać i ewentualnie zastrzec zwrot w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki to ma znaczenie czy Single czy TWIN. Musisz po prostu podpiąć 4 szt takich diseqc z 2 szt QUADa. Do każdego diseqca po jednym kablu od QUADów. Dlatego w mojej ocenie lepiej i bardziej "profesjonalnie" jest to zrobić na 2x QUATTRO i multiswitchu.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, roberttosat napisał:

Jaki to ma znaczenie czy Single czy TWIN. Musisz po prostu podpiąć 4 szt takich diseqc z 2 szt QUADa. Do każdego diseqca po jednym kablu od QUADów. Dlatego w mojej ocenie lepiej i bardziej "profesjonalnie" jest to zrobić na 2x QUATTRO i multiswitchu.

Pisze z doświadczenia co się u mnie działo ,przy podłączeniu zwykłego przełącznika na protokole 1.0 czy 2.0 do  dwóch twinów.Zresztą w internecie też był ten problem opisywany. Kaskady na takich przełącznikach też nie zrobisz ,musi być diseqc na protokole 2.1 na przykład.Do kaskady dobrze się sprawdzają przełączniki SPAUN SUR 420 czy 211.Na przykład na takim Best 8x1 przy protokole 1.2 nie udało mi się uzyskać kaskady.Także przełącznik przełącznikowi nie jest równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...