Skocz do zawartości

Tuner dvb-t w nagrywarkach dvd


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem nagrywarek dvd z twardym dyskiem z możliwością odbioru telewizji HD oraz telewizji analogowej które posiadają tuner dvb-t z obsługą kompresji mpeg4 avc w cenie do 1500 zł i nie mogłem żadnej znaleźć. Jedynie zauważyłem nagrywarki z dvb-t następujące:

 

Pioneer DVR-LX70D

Phillips DVDR 5520H

 

Mam pewne pytania:

 

1. Czy one obsługują przy odbieraniu kanałów cyfrowych standard kompresji mpeg4 avc bo ja bym wolał Phillipsa gdyż jest o wiele tańszy?

 

2. Czy są jakieś nagrywarki dvd innych producentów które obsługują nadawanie cyfrowe w standardzie mpeg4 avc i odbiór telewizji analogowej?

 

3. Czytałem też o nowym standardzie dvb-t2. Czy odbiorniki z dvb-t odbiorą sygnał w standardzie dvb-t2? Czy w Polsce operatorzy telewizyjni będą nadawać w standardzie dvb-t czy też dvb-t2? Czy są nagrywarki dvd lub odbiorniki z twardym dyskiem z funkcją odbioru telewizji HD z tunerem dvb-t2 i jednocześnie posiadające tuner analogowy bo również takich nie zauważyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, niestety nie ma takiej nagrywarki z DVB-T2. Sam szukałem usilnie miesiąc temu i nic. Nawet testowałem Pionnera LX60D różni się od LX70D wyłącznie wielkością dysku. Niestety to tylko dekodery MPEG2, pomimo ze ma slot CI, to moduł NEOTION MPEG4 nie działa. Philips też jeszcze nie przygotował takiego sprzętu. O testach z tym Pioneerem napisałem tu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=21&t=22#p125603

Takie urządzenie, byłoby świętnym elementem zestawu. Oszczędzasz, na liczbie urządzeń w domu. Zamiast miec, nagrywarke, odtwarzacz cd/dvd. tuner DVB-T2. Masz wszystko w jednym. Niestety, wtedy gdy szukałem przewertowałem rynek dokładnie i nic nie znalazłem.

Ja zdecydowałem się na nagrywarkę PANASONIC EX80S z wbudowanym tunerem satelitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czytałem też o nowym standardzie dvb-t2. Czy odbiorniki z dvb-t odbiorą sygnał w standardzie dvb-t2? Czy w Polsce operatorzy telewizyjni będą nadawać w standardzie dvb-t czy też dvb-t2?

Normalne odbiorniki DVB-T nie odbiorą sygnału w DVB-T2.

W Polsce nie planuje się na razie nadawania w DVB-T2, tylko DVB-T, pewnie za kilka lat (jakieś 10 :P) DVB-T2 będzie powoli wchodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...