Skocz do zawartości

Mołdawski pakiet na Intelsat/thor


tumba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mało kanałów jak narazie było z Mołdawii, dobrze, że teraz się pojawiły. Ale szkoda, że w tej paczce nie ma kanału Tele Radio Moldova (TRM), który transmituje od 2005r. Eurowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się, ale mogą niedługo zniknąć z tej częstotliwości, ewentualnie przekaz na obecnych parametrach zostanie zaszyfrowany. No cóż, wystartowanie na razie niekodowanego pakietu kanałów dla Mołdawii zwiastuje fakt, że rumuńska platforma Digi TV szykuje nową ofertę dla kolejnego już kraju - obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym transponderze jest kilka kanałów mołdawskich, kilka bulgarskich i jeszcze chyba ze dwa rumuńskie. W sumie będzie i z kilkanaście, co niestety odbija się na jakości obrazu. Wczoraj np. Moldova 1 dawała mecz LM (Manchester – Lyon) i wyglądało to katastrofalnie — gorzej niż na ORTM (7°E), gdzie przecież też jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czuję, że ten pakiet może mieć "niezłe branie" przez naszych forumowiczów :lol: . Już czuję w kościach i widzę pierwsze pytania, jak ustawić antenę na satelitę Intelsat/Thor :wink:

 

@danielpes5, no i są to podstawowe kanały w tym państwie. Oferta na teren Mołdawii może być też rozbudowywana o kanały tematyczne. Obecnie w tym kraju nie nadaje żadna płatna platforma satelitarna. To może być bardzo dobry kąsek dla Digi TV, stąd od razu przyszła mi do głowy ta rumuńska platforma. Zresztą nadawca zapewniał, że będzie poszerzał stopniowo swoją ofertę na teren innych państw Europy Wschodniej. Dzisiaj na SatKurier.pl przeczytałem, że nie ma żadnej wzmianki na temat tego operatora. A więc robi się ciekawie, mam nadzieję, że moje przypuszczenia na temat wejścia tego pakietu do Digi TV będą błędne.

 

@mprw, obecnie z transpondera 11.823 H SR=28000 FEC=7/8 jest nadawanych 14 kanałów TV i jeden radiowy. To jeszcze jest do przyjęcia, a mimo to, jakość techniczna wszystkich programów z tego tp. niestety przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem dokładne parametry nadawania kanału Moldova 1. Zgodnie z przypuszczeniami są one "porażające" — rozdzielczość 352x576, bitrate 2,5 Mbps, dźwięk 128 kbps. Pozostałe kanały z tego transpondera "na oko" wyglądają tak samo.

Niby jutro można tam obejrzeć mecz LM Inter – Liverpool, ale chyba przedtem trzeba się trochę zastanowić...

 

moldova1.jpg

 

No chociaż kolory są lepsze niż na ORTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cytat mojej wypowiedzi z 4 marca 2008 roku:

Pojawiły się, ale mogą niedługo zniknąć z tej częstotliwości, ewentualnie przekaz na obecnych parametrach zostanie zaszyfrowany. No cóż, wystartowanie na razie niekodowanego pakietu kanałów dla Mołdawii zwiastuje fakt, że rumuńska platforma Digi TV szykuje nową ofertę dla kolejnego już kraju - obym się mylił.
Faktycznie, się myliłem :jupi: Dzisiaj już wiemy, że mołdawski pakiet (jeszcze FTA) został uruchomiony na potrzeby nowej platformy w tym kraju - Focus Sat SRL. A jednak to ktoś inny zajmie się rynkiem Pay-TV na Mołdawii ;) Więcej tutaj. Hmmm, toć rumuński DigiTV był zainteresowany podbojem sąsiednich rynków... :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

King of Sat podaje źle - FocusSat także korzysta z systemu Conax i kanały zasiliły zgodnie z planem ofertę FocusSat.

Dodatkowo potwierdzenie w formie komunikatu od Telenora (operator satelitów Thor).

http://www.telenorsbc.com/templates/Page.aspx?id=642

 

King of Sat nie jest nieomylny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...