Jump to content
EvilRogue

Dwa abonamenty CP na jednej antenie i 2 PVR

Recommended Posts

Cześć,

Czy da się na jednej antenie przy pomocy konwertera Unicable i splitterów podłączyć dwa abonamenty CP i w tym dwie nagrywarki ? Najważniejsze, czy to będzie działało bezproblemowo.

Godzinę temu, EvilRogue napisał:

Cześć,

Czy da się na jednej antenie przy pomocy konwertera Unicable i splitterów podłączyć dwa abonamenty CP i w tym dwie nagrywarki ? Najważniejsze, czy to będzie działało bezproblemowo.

Witam. Proszę, napisz mi, jakie dokładnie modele urządzeń (konwerter oraz dekodery) masz na myśli.

Posted (edited)
3 godziny temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Witam. Proszę, napisz mi, jakie dokładnie modele urządzeń (konwerter oraz dekodery) masz na myśli.

konwerter Inverto Unicable + 2 legacy kupiony  w salonie cyfry polsat i już jeden abonament ma Evobox PVR i drugi taki sam + multiroom. Zdaje się, że są to najnowsze nagrywarki.

Coś na zasadzie jak na zdjęciu, tylko rozgałęźnik na cztery i podłączone dwa dekodery PVR

unicable-pvr.png

Edited by EvilRogue

A co ma odpowiadasz. Montujesz ten konwerter co Ci wskazałem i wszystko śmiga z tym, że w CP sprzedają go w dobrej cenie dlatego kazałem zapytać u źródła.

48 minut temu, roberttosat napisał:

A co ma odpowiadasz. Montujesz ten konwerter co Ci wskazałem i wszystko śmiga z tym, że w CP sprzedają go w dobrej cenie dlatego kazałem zapytać u źródła.

Dzisiaj dzowniłem do CP i dosłownie ciągnąłem za język z tym rozwiązaniem, nie jestem przekonany, bo osoba z infolinii niejako potwierdziła to co Ty napisałeś z zastosowaniem tego konwertera, ale ostatecznie odesłała do salonu CP abym jeszcze tam potwierdził. 

Generalnie rozchodzi się o to, że jak wezmę abonament na 29miesięcy i  ten konwerter nie zrobi roboty to jestem w czarnym tyłku z jednym evoboxem, dlatego szukam potwierdzenia typu: Tak to będzie działało, proszę kupować.

Ale skoro napisałeś, że będzie to  się na to zdecyduje. Dziękuję.

Jeszcze jedno, znalazłem na necie dwa podobne konwertery typu Unicable II oznaczenia IDLU-24UL40-UNMOO-OPP oraz IDLU-32UL40-UNBOO-OPP, gdzie ten drugi jest sprzedawany w CP po 200pln, a ten pierwszy prawie połowe ceny mniej. Wiem, że kombinuje, ale czy ten pierwszy nie sprawdzi się?

Możesz zapoznać się z tym powinno rozjaśnić Ci sytuacje: https://satkurier.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html?news_page_id=0

Ten pierwszy ma 24 kanały UB, drugi ma 32 kanały UB. Nie zagłębiam się w temat czy kanały są prawidłowo zaprogramowane bo tu już trzeba sprawdzić przy zakupie (muszę się zgadzać z tymi poniżej) ale jak kupisz w CP to na pewno powinno być dobrze (przecież sprzedają je do swoich dekoderów).

Pierwszego evoboxa PVR konfigurujesz na EVOBOX1 a drugiego na EVOBOX2.

INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX1)
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX2)
Kanał Częstotliwość
1 1210MHz
2 1420MHz
3 1680MHz
4 2040MHz
5 978MHz
6 1028MHz
7 1072MHz
8 1116MHz
9 1160MHz
10 1271MHz
11 1315MHz
12 1359MHz
13 1484MHz
14 1528MHz
15 1572MHz
16 1616MHz
17 2084MHz
18 2128MHz
19 1816MHz
20 1860MHz
21 1904MHz
22 1948MHz
23 1992MHz
24 1728MHz
25 1772MHz

Kanały 21-25 są niewykorzystywane. Stanowią rezerwę.

2 godziny temu, roberttosat napisał:

Możesz zapoznać się z tym powinno rozjaśnić Ci sytuacje: https://satkurier.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html?news_page_id=0

Ten pierwszy ma 24 kanały UB, drugi ma 32 kanały UB. Nie zagłębiam się w temat czy kanały są prawidłowo zaprogramowane bo tu już trzeba sprawdzić przy zakupie (muszę się zgadzać z tymi poniżej) ale jak kupisz w CP to na pewno powinno być dobrze (przecież sprzedają je do swoich dekoderów).

Pierwszego evoboxa PVR konfigurujesz na EVOBOX1 a drugiego na EVOBOX2.

INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX1)
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX2)
Kanał Częstotliwość
1 1210MHz
2 1420MHz
3 1680MHz
4 2040MHz
5 978MHz
6 1028MHz
7 1072MHz
8 1116MHz
9 1160MHz
10 1271MHz
11 1315MHz
12 1359MHz
13 1484MHz
14 1528MHz
15 1572MHz
16 1616MHz
17 2084MHz
18 2128MHz
19 1816MHz
20 1860MHz
21 1904MHz
22 1948MHz
23 1992MHz
24 1728MHz
25 1772MHz

Kanały 21-25 są niewykorzystywane. Stanowią rezerwę.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Pozwolę się podpiąć. 

Konwerter: MONOBLOCK QUAD OPTICUM GLOBO [kupno w planie obecnie monoblock duo]

W tym momencie do jednej anteny (80cm) mam podpięty abonament główny z 1 multiroomem (2 dekodery). Chcę dobrać dodatkowy abonament na pakiet rodzinny (1 dekoder) i podpiąć do tej samej anteny (wymieniając konwerter na wyżej wymieniony). Rozumiem, że nie powinno być żadnych problemów z odbiorem/ działaniem (zarówno Hotbird jak i Astra)?

EDIT: Nie jest potrzebna funkcja nagrywania i oglądania na innym transpoderze jednocześnie.

Edited by poselsuski

Będzie działać. Oczywiście oprócz wymiany konwentera wymagane pociągnięcie następnego przewodu do 3 dekodera.

• Thanks 1