Skocz do zawartości

Dwa abonamenty na jednej antenie i 2 PVR


EvilRogue
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, EvilRogue napisał:

Cześć,

 

Czy da się na jednej antenie przy pomocy konwertera Unicable i splitterów podłączyć dwa abonamenty CP i w tym dwie nagrywarki ? Najważniejsze, czy to będzie działało bezproblemowo.

Witam. Proszę, napisz mi, jakie dokładnie modele urządzeń (konwerter oraz dekodery) masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Witam. Proszę, napisz mi, jakie dokładnie modele urządzeń (konwerter oraz dekodery) masz na myśli.

 

konwerter Inverto Unicable + 2 legacy kupiony  w salonie cyfry polsat i już jeden abonament ma Evobox PVR i drugi taki sam + multiroom. Zdaje się, że są to najnowsze nagrywarki.

 

Coś na zasadzie jak na zdjęciu, tylko rozgałęźnik na cztery i podłączone dwa dekodery PVR

unicable-pvr.png

Edytowane przez EvilRogue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, roberttosat napisał:

A co ma odpowiadasz. Montujesz ten konwerter co Ci wskazałem i wszystko śmiga z tym, że w CP sprzedają go w dobrej cenie dlatego kazałem zapytać u źródła.

 

Dzisiaj dzowniłem do CP i dosłownie ciągnąłem za język z tym rozwiązaniem, nie jestem przekonany, bo osoba z infolinii niejako potwierdziła to co Ty napisałeś z zastosowaniem tego konwertera, ale ostatecznie odesłała do salonu CP abym jeszcze tam potwierdził. 

Generalnie rozchodzi się o to, że jak wezmę abonament na 29miesięcy i  ten konwerter nie zrobi roboty to jestem w czarnym tyłku z jednym evoboxem, dlatego szukam potwierdzenia typu: Tak to będzie działało, proszę kupować.

Ale skoro napisałeś, że będzie to  się na to zdecyduje. Dziękuję.

Jeszcze jedno, znalazłem na necie dwa podobne konwertery typu Unicable II oznaczenia IDLU-24UL40-UNMOO-OPP oraz IDLU-32UL40-UNBOO-OPP, gdzie ten drugi jest sprzedawany w CP po 200pln, a ten pierwszy prawie połowe ceny mniej. Wiem, że kombinuje, ale czy ten pierwszy nie sprawdzi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapoznać się z tym powinno rozjaśnić Ci sytuacje: https://satkurier.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html?news_page_id=0

 

Ten pierwszy ma 24 kanały UB, drugi ma 32 kanały UB. Nie zagłębiam się w temat czy kanały są prawidłowo zaprogramowane bo tu już trzeba sprawdzić przy zakupie (muszę się zgadzać z tymi poniżej) ale jak kupisz w CP to na pewno powinno być dobrze (przecież sprzedają je do swoich dekoderów).

 

Pierwszego evoboxa PVR konfigurujesz na EVOBOX1 a drugiego na EVOBOX2.

 

INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX1)
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX2)
Kanał Częstotliwość
1 1210MHz
2 1420MHz
3 1680MHz
4 2040MHz
5 978MHz
6 1028MHz
7 1072MHz
8 1116MHz
9 1160MHz
10 1271MHz
11 1315MHz
12 1359MHz
13 1484MHz
14 1528MHz
15 1572MHz
16 1616MHz
17 2084MHz
18 2128MHz
19 1816MHz
20 1860MHz
21 1904MHz
22 1948MHz
23 1992MHz
24 1728MHz
25 1772MHz

Kanały 21-25 są niewykorzystywane. Stanowią rezerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, roberttosat napisał:

Możesz zapoznać się z tym powinno rozjaśnić Ci sytuacje: https://satkurier.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html?news_page_id=0

 

Ten pierwszy ma 24 kanały UB, drugi ma 32 kanały UB. Nie zagłębiam się w temat czy kanały są prawidłowo zaprogramowane bo tu już trzeba sprawdzić przy zakupie (muszę się zgadzać z tymi poniżej) ale jak kupisz w CP to na pewno powinno być dobrze (przecież sprzedają je do swoich dekoderów).

 

Pierwszego evoboxa PVR konfigurujesz na EVOBOX1 a drugiego na EVOBOX2.

 

INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX1)
KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX2)
Kanał Częstotliwość
1 1210MHz
2 1420MHz
3 1680MHz
4 2040MHz
5 978MHz
6 1028MHz
7 1072MHz
8 1116MHz
9 1160MHz
10 1271MHz
11 1315MHz
12 1359MHz
13 1484MHz
14 1528MHz
15 1572MHz
16 1616MHz
17 2084MHz
18 2128MHz
19 1816MHz
20 1860MHz
21 1904MHz
22 1948MHz
23 1992MHz
24 1728MHz
25 1772MHz

Kanały 21-25 są niewykorzystywane. Stanowią rezerwę.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę się podpiąć. 

Konwerter: MONOBLOCK QUAD OPTICUM GLOBO [kupno w planie obecnie monoblock duo]

W tym momencie do jednej anteny (80cm) mam podpięty abonament główny z 1 multiroomem (2 dekodery). Chcę dobrać dodatkowy abonament na pakiet rodzinny (1 dekoder) i podpiąć do tej samej anteny (wymieniając konwerter na wyżej wymieniony). Rozumiem, że nie powinno być żadnych problemów z odbiorem/ działaniem (zarówno Hotbird jak i Astra)?

 

EDIT: Nie jest potrzebna funkcja nagrywania i oglądania na innym transpoderze jednocześnie.

Edytowane przez poselsuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie,

 

Zamieniłem konwewrter Unicable I na Unicable II, aby móc podłączyć dwa Evobox PVR. Konwerter zaprogramowany pod CP. Wyglada to tak, ze z konwertera idzie kabel do splittera 6way i z niego leci na Evobox i trzy multiroomy ( docelowo bedzie szedł jeszcze jeden na drugi Evobox PVR ). Evobox ustawiony na pasmo ''Evobox 1'' i nie wszystkie kanaly odbiera, a jak przelacze go na ''Evobox 2'' to nic nie odbiera ( jeszcze nie mam fizycznie drugiego PVR ).

Czemu nie dziala dekoder na pasmach Evobox 2 i czemu nie wszystkie kanały sa dostepne na Evobox 1?

 

edit1 dodam, że multiroomy chodzią bez problemów, a teraz nawet nie chodzi na Evobox1

Edytowane przez EvilRogue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.05.2020 o 17:55, EvilRogue napisał:

Panowie,

 

Zamieniłem konwewrter Unicable I na Unicable II, ...

gdzie kupowałeś ten konwerter Unicable II w APS-ie czy gdzieś indziej? Bo jeśli w punkcie CP tkzw APS to powinno wg mnie działać a jeśli gdzieś indziej to prawdopodobnie kowerter ma standartowo zaprogramowane kanały, CP ma swoje częstotliwości. Często sprzedawcy piszą że obsługa NC+ i CP, jednak dopiski wskazują że to standart a gdy się chce na CP to trzeba taki konwerter na żądanie kupującego przeprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.05.2020 o 20:50, Asterix40 napisał:

gdzie kupowałeś ten konwerter Unicable II w APS-ie czy gdzieś indziej? Bo jeśli w punkcie CP tkzw APS to powinno wg mnie działać a jeśli gdzieś indziej to prawdopodobnie kowerter ma standartowo zaprogramowane kanały, CP ma swoje częstotliwości. Często sprzedawcy piszą że obsługa NC+ i CP, jednak dopiski wskazują że to standart a gdy się chce na CP to trzeba taki konwerter na żądanie kupującego przeprogramować.

 

Dzięki za odpowiedz, nie miałem wyjścia i zaryzykowałem, zwróciłem konwerter i zamówiłem od innego dostawcy, teraz wszystko działa, jednak nie był zaprogramowany.

ALE mam jedno pytanie, czy to normalne, tak jak wspominałem mam dwa Evoboxy w różnych abonamentach na jednym konwerterze, jeden jest bliżej konwertera, drugi dalej, taka sytuacja, że jak odłącze kabel antenowy od dalszego to po powrotnym podłączeniu pomimo dobrego sygnału i możliwości znalezienia kanałów przez dekoder pokazuje czarny obraz i błąd ( jakby sygnału nie było ) - ustawienie na Evobox 1 w konfiguracji nic nie daje.

Dopiero odłączenie od prądu tego blizszego dekodera, pojawia sie obraz w tym dalszym -_- Oczywiście jak ten pierwszy znowu podłącze to działają oba. To normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...