Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warblade3

Mój kolego niestety tak starego Tele Świata nie pamiętam :( , ale za to pamiętam gazety z programem od 2004 roku. Chociaż i tak nie będą one nic warte :evil:

Ach,jednak coś z tego układu pamiętam - chyba wtedy na 3 i 4 stronie były 2 rzędy(chyba był na tej stronie Tele 5) ,a na 1 i 2 stronie chyba 14 stacji. A, i jeszcze grafika była inna niż obecnie(chyba wtedy była kowbojska czcionka). :lol2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze jedną ciekawostkę znany wam pewnie tygodnik telewizyjny Kurier TV pojawił się w 1996 roku jako dodatek do Kuriera Polskiego zaś nieco później w roku 1999 gazeta ta stała się tygodnikiem TV a w latach 1999-2002 należała do Polsatu i drukowała program wszystkich kanałów tematycznych Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy mniej więcej wykupiło go Wydawnictwo Bauer - czyżby od 2002 roku ?

Tak swoją drogą chyba nieco wcześniej musieli się stać osobnym tygodnikiem telewizyjnym bo przez pewien czas funkcjonowali zarówno jako dodatek do "Kuriera Polskiego" jak i osobno płatne pismo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z okazji 20-lecia Tele Tygodnia zapraszam do wspominania tej gazety na przestrzeni 20 lat(1993-2013).

Jaki był układ stacji,jaka była grafika.

Ja się mogę pochwalić znajomością układu stacji w Tele Tygodniu z lat 2005(cz.2004) - 2013.

W 2004 roku układ wyglądał następująco:

1 str Opisy filmów i propozycji.

2 str TVP 1,TVP 2,Polsat

3 str 1 rząd:TVN,TV 4,stary TVP 3

2 rząd:6 ośrodków regionalnych TVP.

Na 4 stronie były 2 rzędy,z tym,że te 2 rzędy były równe oraz że w nich występowało zdjęcie.

W 2 rzędzie ostatnimi dwoma kanałami były Canal+ i HBO.

Układ stacji z 2005 roku:

Pierwsze 2 strony bez zmian.

3 str 1 rząd: TVN,TV 4,TVN Siedem

2 rząd:TVN 24,BBC Prime,Polonia 1,TVP Kultura,HBO 2

4 str 1 rząd:TVP Info,TVP Polonia,Alekino+,Canal+,HBO

2 rząd:6 ośrodków regionalnych TVP.

5 str 1 rząd: Canal+ Film,Hallmark,Tele 5,Europa Europa,Tele 5,Minimax

2 rząd: Kino Polska,?(strzelam Cinemax),?(strzelam Cinemax 2),?(strzelam Viva/ TVN Style),?(strzelam MTV Polska/TVN Turbo),Cartoon Network/TCM.

6 str 1 rząd:Eurosport,Discovery Channel,Planete,National Geographic,Animal Planet,Travel Channel

(tego rzędu nie jestem pewien).

2 rząd:Polsat Sport,DSF,ARD,ZDF,RTL,PRO 7

Jutro zamieszczę pozostałe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o całe 20 lat Tele Tygodnia to skomentuję w ten sposób:

w latach 1993 - 1997 były czarno-białe listingi i ta gazeta była troszeczkę wiejska później w 1997 roku listingi były tylko i wyłącznie kolorowe i to mi się najbardziej podobało następnie w roku 1998 zaczęli drukować program kanałów niestniejącej platformy satelitarnej Wizja TV i to było pionierskie odkrycie z kolei w roku chyba 1999 przez pewien czas drukowali program paru kanałów tematycznych Polsatu 2 Cyfrowego natomiast w latach 1999 - 2002 uwielbiałem czytać reklamy w postaci anonsów towarzyskich i ja byłem bardzo zaciekawiony tym wszystkim.

jeśli chodzi o kolejne lata to:

w 2001 roku gazeta stała się bardzo ciekawą gazetą z programem TV gdyż zaczęli przestawić listngi programów lokalnych TVP na sam dół a w tym samym roku jesienią pojawił się dodatek o programach Reality Show m.in. o drugiej edycji programu Big Brother, w roku 2002 pisali m.in. o reality show Bar i o programie Idol a w 2003 roku drukowali programy stacji radiowych gdyż zacytuję "przez kilka miesięcy nie sprawdziły się" w roku 2004 zabrakło kanałów zagranicznych w listingach były tylko i wyłącznie polskie rok 2008 to z kolei cotygodniowe felietony mówiące o tym co się wydarzyło w danym roku w tej gazecie. lata 2009-2012 to kolejne lata które spowodowały ze TT stał się numerem 1 wśród tygodników TV a od jesienii ubiegłego roku zaczęli drukować program stacji DVB-T

myślę że przez następne lata TT będzie się rozwijał i sądze że TT powinien mieć własną internetową bibliotekę cyfrową w której każdy będzie mógł przeczytać archiwlane numery TT za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o całe 20 lat Tele Tygodnia to skomentuję w ten sposób:

w latach 1993 - 1997 były czarno-białe listingi i ta gazeta była troszeczkę wiejska później w 1997 roku listingi były tylko i wyłącznie kolorowe i to mi się najbardziej podobało następnie w roku 1998 zaczęli drukować program kanałów niestniejącej platformy satelitarnej Wizja TV i to było pionierskie odkrycie z kolei w roku chyba 1999 przez pewien czas drukowali program paru kanałów tematycznych Polsatu 2 Cyfrowego natomiast w latach 1999 - 2002 uwielbiałem czytać reklamy w postaci anonsów towarzyskich i ja byłem bardzo zaciekawiony tym wszystkim.

jeśli chodzi o kolejne lata to:

w 2001 roku gazeta stała się bardzo ciekawą gazetą z programem TV gdyż zaczęli przestawić listngi programów lokalnych TVP na sam dół a w tym samym roku jesienią pojawił się dodatek o programach Reality Show m.in. o drugiej edycji programu Big Brother, w roku 2002 pisali m.in. o reality show Bar i o programie Idol a w 2003 roku drukowali programy stacji radiowych gdyż zacytuję "przez kilka miesięcy nie sprawdziły się" w roku 2004 zabrakło kanałów zagranicznych w listingach były tylko i wyłącznie polskie rok 2008 to z kolei cotygodniowe felietony mówiące o tym co się wydarzyło w danym roku w tej gazecie. lata 2009-2012 to kolejne lata które spowodowały ze TT stał się numerem 1 wśród tygodników TV a od jesienii ubiegłego roku zaczęli drukować program stacji DVB-T

myślę że przez następne lata TT będzie się rozwijał i sądze że TT powinien mieć własną internetową bibliotekę cyfrową w której każdy będzie mógł przeczytać archiwlane numery TT za darmo.

@Telewizja Urbanski: Tylko szkoda, że w miejsce niektórych kanałów wstawiali inne kanały,i że zaczęli zmniejszać ich wielkość. Teraz np. program Polsat 2,czy Canal+Film mają programy od 13:00, a takie TVP Seriale,czy Puls 2 mają całą kolumnę dla siebie. Po co?

W 2010 roku Tele Tydzień miał dużą liczbę stacji,bo zaczął zamieszczać program dla TV Biznes,TVN CNBC,czy stacje BBC. Później powolutku zaczęli się psuć - ściśnięcie HBO 2,czy Zone Europa, oraz zmiana grafiki - to wszystko zadziałało negatywnie na gazetę. Potem jeszcze usunięcie 4 rzędu na 6 stronie i ściśnięcie np. Canal+Film,czy HBO 2. A pamiętasz,jaki był układ stacji w roku 2001,czy 2002-2004?Jak tak,to się pochwal - sobie trochę powspominamy :D .

Jeżeli w 2004 roku znikły zagraniczne,to wtedy w 2005 roku była zmiana układu stacji - ośrodki regionalne TVP zajmowały 3 kolumny(1 rząd był wtedy większy), a zaraz obok ośrodków - BBC Prime.

Później BBC Prime trafiło w miejsce kanału N Sport - wtedy to już był 2006 rok.Potem w jego miejscu pojawił się N Sport.Również jestem za tym,żeby TT miał własną bibliotekę,gdzie można by było przeczytać archiwalne numery TT.

Wielkie dzięki za przypomnienie "historii" Tele Tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą historię to przypomina Tele Świat na swoim Facebooku - oprócz wstawionego dzisiaj numeru z 1996 możemy zobaczyć pierwszą okładkę zarówno TŚ'ia jak i jego poprzednika czyli Tele Kina. Generalnie jest na co oglądać zwłaszcza że jest pokazana moja ulubiona grafika młodszego rodzeństwa Tele Tygodnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno, dawno temu (jakieś kilkanaście lat temu w czasach świetności analogowej TV satelitarnej) To&Owo wydało raz, chyba w grudniu, specjalny dodatek Cartoon Network. O ile dobrze pamiętam, w całości był on poświęcony ofercie CN na Święta i Sylwestra. Pamięta może to ktoś? No i też nie jestem pewien czy tylko raz takie coś wyszło, jednak na pewno tylko raz to miałem zakupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej znalazłem. Sorka za jakość nie mam skanera. Postaram się gdzieś zrobić skany trochę lepsze. Póki co jest zrobiony telefonem. Zrobiłem w pdf.

 

Dodatek ukazał się w grudniu 1996.

 

Można pobierać z gg dysku. http://www.gg.pl/dysk/RWZBodkmm-8LRGZBodkmCGs/TO&OWO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skany TeleTygodnia z 1996, które znalazłem dzisiaj w forum RadioPolska:

 

sobota, 03.02.1996

http://i.img-share.net/o065JVCxGS.jpg

http://i.img-share.net/X9sOl1raHy.jpg

 

wtorek, 05.02.1996

http://i.img-share.net/2pMtwJ3pF0.jpg

http://i.img-share.net/eiQt26N9W7.jpg

 

Co dowodzi, że na początku 1996 roku Tele Tydzień miał prawdopodobnie taki układ programów (strony 2 i 3 nadal czarno-białe):

str. 1: TVP1 i TVP2 (tej samej długości co obecnie)

str. 2, rząd 1: Polsat, TV Polonia, WOT, RTL, Pro7, Sat.1

str. 2, rząd 2: ATV, PTK 2, Filmnet, Tele3 Katowice, TV Kraków, Szczecin "7"

str. 3, rząd 1: Pasmo wspólne TVP Regionalnej (dla ośrodków regionalnych w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu - czyli tych ośrodków których program TT w tym czasie nie uwzględniał), Canal+ (pozycje niekodowane oznaczone gwiazdką), Polonia 1

str. 3, rząd 2: RTL2, Eurosport, DSF

str. 3, rząd 3: MTV, TNT/Cartoon Network (z przewagą TNT), TV5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze jedną ciekawostkę znany wam pewnie tygodnik telewizyjny Kurier TV pojawił się w 1996 roku jako dodatek do Kuriera Polskiego zaś nieco później w roku 1999 gazeta ta stała się tygodnikiem TV a w latach 1999-2002 należała do Polsatu i drukowała program wszystkich kanałów tematycznych Polsatu

Mi coś świta w pamięci, że jako tygodnik był wydawany na pewno w 1998, cena 30gr , i z początku były tam na pewno stacje TVP, Polsat ,Polsat 2, TVN , RTL7, Nasza TV, wszystkie stacje sieci ODRA, + parę zagranicznych. Później w 1999 po przejęciu jej przez Polsat były dodatkowo stacje z osobną kolumną "Polsat 2 Cyfrowy" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta gazeta była tygodnikiem jeszcze wcześniej. Pamiętam że programy pojawiały się na ciemno niebieskim tle a miejsca na loga (napisów z nazwami nie dawali) miały kształt odwróconych domków. Dodatkowo listing wyglądał mniej więcej tak że stacje komercyjne takie jak Polsat, TVN, Odra, PTK2 czy RTL7 były na pierwszej stronie. A TVP wraz z pozostałymi stacjami na drugiej stronie. Potem te stacje zostały zepchnięte na trzecią stronę gdzie dziewięć stacji ułożonych w trzech rzędach (w myśl zasady trzy po trzy) zajmowały pół strony. Pamiętam że w gronie tych stacji była między innymi Polonia 1. W zamian za to obok stacji TVP1 i TVP2 pojawiło się 10 stacji regionalnych które pojawiły się w formie nie logotypów a czarnych nazw na pomarańczowym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacie może Tele Tydzień z 1997 i z 1998? Pamiętam że w roku 98 były podawane ramówki WTK, TV Gosat, TV-51 Z. Góra, Vigor Gorzów i Szczecińskiej TVR Bryza :) Z tego co jeszcze pamiętam, w tabelce Show View były podawane co ciekawe stacje, które (chyba) nie były umieszczane z rozkładówką w TT, mowa o kanale Szel-Sat i NTL... no chyba że te kanały miały krótki epizod w 97 roku, bo w styczniu 98 r. owych stacji nie było w TT :) Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, prosze o info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej znalazłem. Sorka za jakość nie mam skanera. Postaram się gdzieś zrobić skany trochę lepsze. Póki co jest zrobiony telefonem. Zrobiłem w pdf.

 

Dodatek ukazał się w grudniu 1996.

 

Można pobierać z gg dysku. http://www.gg.pl/dysk/RWZBodkmm-8LRGZBodkmCGs/TO&OWO.pdf

 

Dzięki za ten skan. Co za nostalgia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...