Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez to, że jest cieńko co do uprawnień w programach telewizyjnych tak jak pisałeś, nie powróciłem do tej pory na ten kanał, ponieważ czekam, aż będzie 2099 rok. Wtedy będzie można do woli udostępniać program telewizyjny z 1999 roku (czyli mój najstarszy program telewizyjny). Tak samo, w 2120 roku będzie można do woli udostępniać program z obecnego roku, czyli 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mi zablokowali kanał z powodu wstawiania ramówek z 2011 roku? Tym co najwyżej mogą się zajmować biblioteki cyfrowe a nie kolekcjonerzy, dlatego jeżeli wrócę do udostępniania takich zdjęć to znowu będę mieć problemy. Chyba nikt tych problemów nie chce mieć, prawda? Dlatego od tego są instytucje, które mają takie gazety a nie pasjonaci takich rzeczy, bo za udostępnianie takich rzeczy bez zgody redakcji osoby te mogą później siedzieć za kratkami.

@Kostka Chcesz siedzieć w więzieniu? Bo ja nie.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgłosili mi i za muzykę i za wykorzystanie czyjejś pracy bez zgody redakcji. Dlatego jeśli nie chcecie mieć tak jak ja kłopotów z prawem i (gdybym tak robił do tej pory) siedzenia za parę lat za kratkami musicie tak jak ja przemyśleć jeszcze tą decyzję, ponieważ mogłoby tak być jak u Gierka (niechciana wizyta w sądzie). Jest to piractwo. Tak jak mówił @gameworld1 nie doczekamy się epoki następnego stulecia, więc teraz z publicznym udostępnianiem tych zdjęć z współczesnych programów TV musicie się wstrzymać (i to do końca swoich dni), bo tak nie będą mogły robić osoby z pokolenia 30 i prawie 20-letnich nas tylko te same osoby, które będą w naszych grupach za 100 lat. To czemu Biblioteka Narodowa udostępnia przedwojenne książki, gazety, czasopisma? Dlatego, ponieważ prawa autorskie majątkowe do gazet wygasają po 100 latach od daty wydania tych gazet, czyli to znaczy, że nie można rozpowszechniać gazety wydanej np. 14 września 2020 roku, tylko będzie można to dopiero będzie rozpowszechniać po 14 września 2120 roku = epoki, której nikt z nas się nie doczeka. Chcielibyście, żeby ktoś wasze twórcze prace rozpowszechniał? Nikt tego nie chce. W czasach, w których my żyjemy można rozpowszechniać gazety wydane przed (np. 15 września) roku 1920.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem za muzykę, rozumiem za obecne listingi, skany, ale... za zdjęcia z gazet z np 2005 roku? Dla mnie to jest taki lekki absurd. Myślę, że z takich archiwalnych skanów już mało kto może korzystać z np Bauera, więc dla mnie troszkę irracjonalne jest czepianie się takich zdjęć. Na szczęście sprawy w sądzie nigdy nie miałem z powodu praw autorskich, ale np @gameworld1 mógł po mnie zauważyć, że miałem spore obawy ze wstawianiem zdjęć archiwalnych gazet - z powodu tzw. litery prawa. Sam mam coś takiego, że zwracam uwagę na regulamin, i gdy np zakładałem konto na Chomiku, ebay lub innych stronach, gdzie kupowałem archiwalne/obecne numery gazet, czasopism z programem TV, to niekiedy po kilka razy czytam regulamin, aby doczytać, czy np. nie ma ukrytych kosztów, opłat za posiadanie konta. Myślę, że przezorny zawsze ubezpieczony, i warto zwracać uwagę na drobnostki, żeby nie zarobić niechcianej sprawy w sądzie, ale jak wiadomo, nie jestem prawnikiem, sędzią, adwokatem, nie znam się dobrze na polskim prawie, prawach autorskich, więc mogę gadać farmazony. 

 

Pojawia się też pytanie w mojej głowie, co z przypadkiem, kiedy komuś np na PW wyślę skany, i tylko między nami zostają te skany. To też jest łamanie praw autorskich, skoro te zdjęcia nie są publiczne, tylko prywatne? Ja osobiście nie mam pojęcia. W każdym razie wydaje mi się, że czepianie się o archiwalne numery gazet z tytułu tzw. praw autorskich jest lekką przesadą, ale jak powtórzę, mogę być w błędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tutaj niektórzy r o z d m u c h u j ą małą drobnostkę do rangi co najmniej międzygalaktycznej. :roll:

 

Zamiast rozpisywać się i lamentować na zasadzie "o nie, trafię do więzienia przez skany starych gazet telewizyjnych, i co teraz?" (co zresztą jest mało realne, bo w porównaniu do np. morderstwa czy kradzieży wartościowego mienia jest czynem o bardzo niskiej szkodliwości społecznej) można przecież pójść inną drogą. Nikt wam chyba nie zabroni, powiedzmy, zamieszczać listingi w formie pisanej. Oczywiście, forma wizualna jest najlepsza, ale jak to mówią - na bezrybiu i rak ryba. Naprawdę, paranoja jest w tym przypadku najmniej uzasadniona :)

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu mam kolejny układ odkryty: jest to dodatek telewizyjny 'Tele-Echo' dołączony do 'Super Relaksu' 'Echa Dnia'. Jeden dzień zawiera cztery strony i mam tutaj wydanie z lipca 2003. 

Strona 1:
TVP1        TVP2


Strona 2:
PolSat        TVN    TV4


Strona 3:
TV Polonia    TVP3 Kraków    TVN7    Canal +
                
        TVP3 Rzeszów    HBO    Tele 5
        TVP3 Warszawa

Strona 4:
Kolumna 1:
Canal + żółty
Canal + Niebieski
Hallmark
Europa Europa
Ale Kino!
Planete

Kolumna 2:
Animal Planet
Discovery Channel
Travel Channel
National Geographic

Kolumna 3:
PolSat Sport
Eurosport
Cartoon Network/TCM
Minimax/Hyper
Fox Kids

Kolumna 4:
Polonia 1
PolSat 2
TKK Kielce
TVK Ostrowiec
TV Dami Skarżysko
TV Dami Kielce

Co do TVP 3, Krakowska wersja ramówki zawiera wszystkie pozycje wspólne, zaś w Rzeszowie i w Warszawie, są tylko programy regionalne.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś gazetę "TV Okey!" z okresu od 2004 do 2011 i czy podałby ten ktoś jej listing?

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp., w tym również tytuły prasowe podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, którzy posiadają gazety telewizyjne

    Mam do was taką prośbę. Moglibyście dla mnie nagrać płyty DVD z ramówkami przepisanymi z gazet w formie kompilacji nagranej w formacie DVD-Video i wysłać je do mojego domu? Ma ona trwać między 120 a 136 minut. Wiem, że te ramówki można znaleźć w Internecie, ale marzę o tych płytach dlatego, ponieważ są mi potrzebne po to, bym mógł pokazać je najbliższym itp., itd. Mają to być płyty DVD+ i -R. Zacząłem archiwizować ramówki telewizyjne ze swoich gazet, ale czasami zdarzają mi się pewne problemy, których nie będę tutaj ujawniał.

Pozdrawiam

Tapcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tymczasem nie wiem czy pamiętacie ale dobrze znany nam magazyn "Super TV" był wydawany także w latach 1992 - 1997 o czym wspomina Wikipedia pod tym linkiem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Super_TV
Pod ninjejszym linkiem czytamy że ierwszy numer (36/92) ukazał się 27 sierpnia 1992. Ukazywał się najpierw w czwartki, a następnie w poniedziałki, aż do marca 1997 oraz potem od stycznia 2002 do marca 2014, a od kwietnia 2014 wydawany jest co dwa tygodnie w poniedziałki. 
Te samo źródło wspomina też że od 24 marca 1997 (nr 13/97) połączył się z magazynem Tele Świat. Pierwsze kilka numerów zostało wydanych z okładkami obu pism, następnie tylko z Tele Świata, lecz jako Tele Świat + Super TV, by ostatecznie pozostać jednym magazynem. Podobny zabieg stosowano później po ostatnim numerze TV Movie.
Poniżej jedna z (nieco porysowanych) okładek gazety:
1383221214_by_technica_500.jpg
Co ciekawe jest to gazeta niemieckiej licencji gdyż i tam była ona (i zresztą jest do dzisiaj wydawana) a poniżej dostępna jest okładka z podobnego okresu  czasu:
asterix_in_supertv.jpg


W Polsce gazetę wydawało Nowe Wydawnictwo Czasopism Wrocław Sp. z o.o. a redaktorem naczelnym był Jarosław Kaduczak.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam do Was takie pytanie: kojarzycie może taką gazetę, dodatek, jak TV Przewodnik, z 2015 roku? On był dodawany do gazet "Express Bydgoski", i "Nowiny - Dziennik Toruński". We wrześniu dodatki "Tele Magazyn", "Tele Program", i "TV Przewodnik" zmieniły grafikę, ale czy listing też - mowa o "TV Przewodniku"? Mam wersję z 2015 roku, z czerwca, grafika w listingu była podobna w "Tele Programie", a niestety nie mogę znaleźć, kupić pierwszej wersji "TV Przewodnika" z odświeżoną grafiką. Pamięta ktoś może, wie ktoś może, czy wtedy też był zmieniany listing? Może @Kirk coś pamięta, wie? W czerwcu listing był na 3 strony na dzień, i to ciekawie ułożony, bo część stacji z DVB-T była na 2 stronie, w 2 i 3 rzędzie, a cały 1 rząd na 2 stronie zajęły opisy. 

Byłbym wdzięczny. 

Pozdrawiam :) 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed momentem wysłałem maile do trzech bibliotek w Polsce (nie powiem jakich) gdyż prosiłem je o to żeby zdigitalizowali archiwalne numery czasopism telewizyjnych Bauer Media Group z limitem do 2010 roku (oczywiście jeśli wydawca zgodzi się na taki zabieg) do własnych cyfrowych bibliotek.

Co ciekawe takie kraje jak Szwajcaria czy Węgry umieszczają zdigitalizowane czasopisma z programem TV.

Węgry z limitem do 2007 roku a Szwajcaria z limitem do 2010 roku.

I tak sobie pomyślałem że będziemy podobni do Szwajcarii i zrobimy taki pomysł by zdigitalizować czasopisma z programem TV z limitem do 2010 roku. Bo jak to mówią Teraz Polska.

My zdigitalizowania nie pozostawiamy bez opieki.

Ale bardzo chciałbym zobaczyć co mi odpowiedzą.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Z tego co wiem, to niektóre czasopisma, gazety są już w bibliotekach cyfrowych - np "Gość Niedzielny", "Kronika Beskidzka" itd, to gdyby doszły gazety Bauera, to byłoby super :) Przynajmniej odpadłby problem ograniczonej dostępności do niektórych tytułów, bo mogą być sytuacje, w których niestety na naszego maila wysłanego do biblioteki nikt nie odpowie, a tak, to w archiwum bezpłatnym mogłoby to być łatwo dostępne :) Po cichu liczę na to, że się uda :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzę wam co powinno być zdigitalizowane! I tak:

Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa

Tele Tydzień od 1993 roku z limitem do 2010 roku.
Tele Kino/Tele Świat od 1995 roku z limitem do 2010 roku.
To & Owo TV od 1989 roku z limitem do 2010 roku.
oraz Świat Seriali od 2000 roku z limitem do 2010 roku.
 
Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa
Tele Tydzień od 1993 do 2010 roku.
Tele kino/Tele Świat od 1994 do 2010 roku.
To & Owo TV od 2002 do 2010 roku.
Imperium TV od 1996 do 2010 roku.
Super TV od 2002 do 2010 roku
Świat Seriali od 2000 do 2010 roku
 
Zachodniopomorska Biblioteka Cyfrowa Książnicy Pomorskiej
Imperium TV od 2000 do 2007 roku
To & Owo TV od 2002 do 2009 roku
Super TV od 2002 do 2008 roku
Kurier TV od 2002 do 2008 roku
TV Movie od 1998 do 1999 roku
Tele Max od 2002 do 2006 roku
Tele Tydzień od 1999 do 2010 roku
Tele Świat od 2001 do 2009 roku
oraz Świat Seriali od 2000 do 2010 roku.
 
I jeszcze jedno: Ostrzeżenie! Każda publikacja (reprodukcja w książce lub na stronie internetowej) całości lub części treści zaczerpniętych z Imperium TV, To & Owo TV, Super TV, Kurier TV, TV Movie, Tele Max, Tele tydzień, Tele Świat i  Swiat Seriali jest pod warunkiem uzyskania zezwolenia wydawcy tytułu, Bauer Media Group w Warszawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 08:50, Telewizja Urbanski napisał:

Zdradzę wam co powinno być zdigitalizowane! I tak:

Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa

Tele Tydzień od 1993 roku z limitem do 2010 roku.
Tele Kino/Tele Świat od 1995 roku z limitem do 2010 roku.
To & Owo TV od 1989 roku z limitem do 2010 roku.
oraz Świat Seriali od 2000 roku z limitem do 2010 roku.
 
Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa
Tele Tydzień od 1993 do 2010 roku.
Tele kino/Tele Świat od 1994 do 2010 roku.
To & Owo TV od 2002 do 2010 roku.
Imperium TV od 1996 do 2010 roku.
Super TV od 2002 do 2010 roku
Świat Seriali od 2000 do 2010 roku
 
Zachodniopomorska Biblioteka Cyfrowa Książnicy Pomorskiej
Imperium TV od 2000 do 2007 roku
To & Owo TV od 2002 do 2009 roku
Super TV od 2002 do 2008 roku
Kurier TV od 2002 do 2008 roku
TV Movie od 1998 do 1999 roku
Tele Max od 2002 do 2006 roku
Tele Tydzień od 1999 do 2010 roku
Tele Świat od 2001 do 2009 roku
oraz Świat Seriali od 2000 do 2010 roku.
 
I jeszcze jedno: Ostrzeżenie! Każda publikacja (reprodukcja w książce lub na stronie internetowej) całości lub części treści zaczerpniętych z Imperium TV, To & Owo TV, Super TV, Kurier TV, TV Movie, Tele Max, Tele tydzień, Tele Świat i  Swiat Seriali jest pod warunkiem uzyskania zezwolenia wydawcy tytułu, Bauer Media Group w Warszawie

W kwestii Książnicy Pomorskiej to do listy dopisałbym jeszcze Antenę z lat 1996 - 2003 :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...