Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kwestia praw autorskich mnie powstrzymała, ale zdjęcia mam zrobione, i mam je na dysku na komputerze. Chętnie bym je udostępnił, ale... publiczne udostępnienie takich zdjęć z listingu w moim przypadku może się skończyć niechcianą wizytą w sądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane. Choć przepraszam za jakość gazety, ale była mocno zdezelowana przez czas.

 

Foto 1

Foto 2

 

Z "Gazety Krakowskiej" wrzucę na dniach. Tamte już mam w bardzo dobrym stanie. :)

I jest ktoś w stanie rozszyfrować, który to może być rok? Ja celowałem 1997-98.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów, a także tytuły prasowe itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno 1998 rok. W poniedziałki były premierowe spektakle "Teatru TV", a mimo że słabo widać, wyczytałem tą datę. W 1997 nie było również tego dnia jeszcze TVN-u, ani w ogóle Naszej TV, więc to kolejna oznaka, że program jest z 1998 roku.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów, a także tytuły prasowe itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wstawienie rarytasu - bardzo dobra grafika, a listing ciekawy! Wstydem jest to, że ta gazeta miała sporo lepszą grafikę od... obecnego "Programu TV". Gazeta z 1998 roku miała sporo lepszą grafikę od obecnego "Programu TV"... Wstyd.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów, a także tytuły prasowe itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za specjalnym pozwoleniem i jednocześnie zgodą użytkownika @Gierek oraz z specjalną dedykacją dla tego samego użytkownika, wstawiam paczkę pełną zdjęć z różnych gazet z programem TV z różnych okresów. Waży ona... dosyć sporo (prawie 500 MB), a że sporo fajnych archiwalnych i do tego mocno rarytasowych kąsków się znalazło, no to warto tę paczkę przejrzeć.

 

W paczce znajdują się zdjęcia z listingów poszczególnych gazet:

- Fakt TV (2006),

- Gazeta Telewizyjna (2001, 2007, 2008 i 2009),

- Imperium TV (1997, 2000, 2003 i 2012),

- Kropka TV (2006, 2009 i 2013),

- Kultura TV, ten dodatek do Dziennika (2006 i 2010),

- Kurier TV (dwa listingi z 2003),

- TV Okey! (2004, 2006 i 2011),

- Program TV (2014),

- Tele Rzeczpospolita (1998, 2009 i 2012),

- Super Express TV (dwa listingi z 2009),

- Super Tele (2009 i 2010),

- To i Owo TV (2003 i 2017),

- Tele Magazyn (1998, 1999, 2002, 2006, 2008, 2010 i 2012),

- Tele Program (2009),

- Tele Przewodnik/TV Przewodnik* (2011, 2012, 2014 i 2015),

- Tele Rama (1997),

- Tele Świat (2002, 2003, 2009 i dwa listingi z 2011),

- Tele Tydzień (2004),

- oraz niemieckie TV Direkt, nurTV, TV Today (wszystko to z 2019), słowackie Eurotelevizia (2020) i węgierskie Szines RTV (2020)

 

* - mimo, iż te dwie gazety posiadają bardzo podobne do siebie nazwy, to podejrzewam, że TV Przewodnik dodawany do Expressu Bydgoskiego i toruńskich Nowości to akurat jest Tele Przewodnik tyle że pod odświeżoną nazwą

 

Pobierajcie póki możecie, bo nie wiem, czy pliki na MediaFire wygaszają po jakimś okresie... w każdym razie naprawdę warto ;-)

https://www.mediafire.com/file/ujmtcbh6uqsr18v/gierek_paczka_gazet.rar/file

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kostka napisał:

Za specjalnym pozwoleniem i jednocześnie zgodą użytkownika @Gierek oraz z specjalną dedykacją dla tego samego użytkownika, wstawiam paczkę pełną zdjęć z różnych gazet z programem TV z różnych okresów. Waży ona... dosyć sporo (prawie 500 MB), a że sporo fajnych archiwalnych i do tego mocno rarytasowych kąsków się znalazło, no to warto tę paczkę przejrzeć.

 

W paczce znajdują się zdjęcia z listingów poszczególnych gazet:

- Fakt TV (2006),

- Gazeta Telewizyjna (2001, 2007, 2008 i 2009),

- Imperium TV (1997, 2000, 2003 i 2012),

- Kropka TV (2006, 2009 i 2013),

- Kultura TV, ten dodatek do Dziennika (2006 i 2010),

- Kurier TV (dwa listingi z 2003),

- TV Okey! (2004, 2006 i 2011),

- Program TV (2014),

- Tele Rzeczpospolita (1998, 2009 i 2012),

- Super Express TV (dwa listingi z 2009),

- Super Tele (2009 i 2010),

- To i Owo TV (2003 i 2017),

- Tele Magazyn (1998, 1999, 2002, 2006, 2008, 2010 i 2012),

- Tele Program (2009),

- Tele Przewodnik/TV Przewodnik* (2011, 2012, 2014 i 2015),

- Tele Rama (1997),

- Tele Świat (2002, 2003, 2009 i dwa listingi z 2011),

- Tele Tydzień (2004),

- oraz niemieckie TV Direkt, nurTV, TV Today (wszystko to z 2019), słowackie Eurotelevizia (2020) i węgierskie Szines RTV (2020)

 

* - mimo, iż te dwie gazety posiadają bardzo podobne do siebie nazwy, to podejrzewam, że TV Przewodnik dodawany do Expressu Bydgoskiego i toruńskich Nowości to akurat jest Tele Przewodnik tyle że pod odświeżoną nazwą

 

Pobierajcie póki możecie, bo nie wiem, czy pliki na MediaFire wygaszają po jakimś okresie... w każdym razie naprawdę warto ;-)

https://www.mediafire.com/file/ujmtcbh6uqsr18v/gierek_paczka_gazet.rar/file

Polecam się na przyszłość :) , i dziękuję za bardzo miłą współpracę :) Z Tele Przewodnikiem to myślę, że miała po prostu odświeżoną nazwę, bo w 2011 i 2012 roku nazywała się "Tele Przewodnik Nowości", a w 2014 i 2015 - już "TV Przewodnik". Na obecną chwilę nie mam pojęcia, czy "TV Przewodnik" dalej wychodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zna ktoś może, pamięta ktoś może listingi z "Gościa Niedzielnego" z lat 2005 - 2017, i "Niedzieli" - z podobnego okresu? W tym okresie zauważyłem spore dziury w historii prasy telewizyjnej :(, a obie gazety lubię, i fajnie by się było dowiedzieć, jak wtedy wyglądały listingi. Dodatkowo chętnie się też zapytam o "Fakt TV" z 2003 roku, "Gazetę Telewizyjną" z 2005 roku, i "Super Express TV" z lat 2001 - 2006. Gdyby ktoś znał listingi, lub jakieś pomysły, gdzie mogę kupić te gazety, namiary na listingi z wymienionych przeze mnie gazet, to byłbym wdzięczny. 

Edytowane przez Gierek
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 21:09, Gierek napisał:

Zna ktoś może, pamięta ktoś może listingi z "Gościa Niedzielnego" z lat 2005 - 2017, i "Niedzieli" - z podobnego okresu?

Dodatkowo chętnie się też zapytam o "Fakt TV" z 2003 roku, "Gazetę Telewizyjną" z 2005 roku, i "Super Express TV" z lat 2001 - 2006.

Nie mam ani jednego numeru "Gościa Niedzielnego", ani Faktu TV z 2003 roku, ani jednego numeru Gazety Telewizyjnej, ani jednego numeru Super Express TV. Mój post z 1 kwietnia jest już nieaktualny, ponieważ wszystko poszło na zbiórkę makulatury.

Mam dla Ciebie rozwiązanie. Wejdź na Allegro, wpisz Gość Niedzielny/Niedziela Tygodnik Katolicki , dodajesz do koszyka i płacisz przelewem za gazetę, a później pieniędzmi za dostawę.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tapcel2020 napisał:

Mam dla Ciebie rozwiązanie. Wejdź na Allegro, wpisz Gość Niedzielny/Niedziela Tygodnik Katolicki , dodajesz do koszyka i płacisz przelewem za gazetę, a później pieniędzmi za dostawę.

A co jak ktoś nie chce tego kupować dla samych dodatków telewizyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym... sprawa jest też taka, że kupno archiwalnych gazet przez np ebay, i dla porównania, przez np e-gazety.pl, to zupełnie różne kwestie. Przez ebay za jedną gazetę często się płaci minimum 20, 30 złotych, i gazeta powinna dojść do domu, a przez e-gazety.pl - np jak kupowałem Wyborczą, to za numer płaciłem tylko 3 złote, a za ceny archiwalnych numerów Gościa Niedzielnego - 4 złote, także ogromna różnica cenowa. 

@Kirk: Masz rację. Ja bardzo cenię sobie Gościa Niedzielnego, poziom informacji, ilość informacji, i lubię czytać Gościa Niedzielnego, a program telewizyjny, to tylko miły dodatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...