Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.02.2021 o 08:50, Telewizja Urbanski napisał:

Zdradzę wam co powinno być zdigitalizowane! I tak:

Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa

Tele Tydzień od 1993 roku z limitem do 2010 roku.
Tele Kino/Tele Świat od 1995 roku z limitem do 2010 roku.
To & Owo TV od 1989 roku z limitem do 2010 roku.
oraz Świat Seriali od 2000 roku z limitem do 2010 roku.
 
Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa
Tele Tydzień od 1993 do 2010 roku.
Tele kino/Tele Świat od 1994 do 2010 roku.
To & Owo TV od 2002 do 2010 roku.
Imperium TV od 1996 do 2010 roku.
Super TV od 2002 do 2010 roku
Świat Seriali od 2000 do 2010 roku
 
Zachodniopomorska Biblioteka Cyfrowa Książnicy Pomorskiej
Imperium TV od 2000 do 2007 roku
To & Owo TV od 2002 do 2009 roku
Super TV od 2002 do 2008 roku
Kurier TV od 2002 do 2008 roku
TV Movie od 1998 do 1999 roku
Tele Max od 2002 do 2006 roku
Tele Tydzień od 1999 do 2010 roku
Tele Świat od 2001 do 2009 roku
oraz Świat Seriali od 2000 do 2010 roku.

I jeszcze do tego dodatki telewizyjne do gazet ogólnopolskich i lokalnych (w tym Niedziela Telewizyjna, Dodatek TV do twojej gazety, Fakt TV, Gazeta Telewizyjna, Tele Program, Tele Magazyn), programy z marketów (TV Champion, Tele Leader, Kropka TV itp.), gazety TV wydawnictwa Press Media (Program TV, Ekran TV/14 teledni), TV14 i wiele innych czasopism z tej dziedziny.. Jeszcze powinni coś takiego też zrobić w Czechach, Słowacji, Niemczech, Litwie i innych państwach, w których jeszcze nie zdigitalizowali czasopism telewizyjnych. Chciałbym linka do tej biblioteki cyfrowej, na której znajdują się programy TV do 2010 roku.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle znalazłem jeden archiwalny numer CD-Action wrzucony w bibliotece cyfrowej: https://www.bibliotekacyfrowa.pl//dlibra/metadatasearch?action=AdvancedSearchAction&type=-3&val1=Publisher:"Wydawnictwo+Bauer+Sp.+z+o.o.%2C+Sp.+k."

 

Czy kiedykolwiek biblioteki cyfrowe dostaną pozwolenie od Bauera na wrzut archiwalnych numerów z portfolio Wydawnictwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekamy się tej rewolucji, ponieważ wszystko teraz ucyfrowują 😀😀😀😀. Dzięki temu nie będę się męczył ze skanowaniem a później ostrzeżeniem. Przynajmniej te gazety wydawnictwa Bauer będą dostępne na Internecie a nie że tylko jeden numer gazetki gamingowej z ich portfolio, który nie został zdigitalizowany w całości tylko większa połowa.

Edytowane przez Tapcel2020
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za post pod postem ale chciałbym się czymś podzielić.

Mianowicie listingami z dodatku telewizyjnego zawartego w Kronice Beskidzkiej z 1993-1995.

 

4408444200_1616285033_thumb.jpg 4054152200_1616285141_thumb.jpg 3017984000_1616285167_thumb.jpg

 

W obrazach zawarty jest program na 19 kwietnia 1993, 4 września 1994 i 25 stycznia 1995.

Tak jak widać w 1994 roku rozszerzony został program o kilka stacji TV stacje radiowe, a w 1995 o Polsat za PTV Rondo.

Edytowane przez Dzono
Doinformowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się na YouTube sklejki projektów zakończeń programu, dlatego mam do was takie pytanie.

Jakie macie gazety TV z 2006, 2004, 2002, 1999, 2008, 2007, 2005, 2003, 2000, 2001, 2010, 2013, 2011, 2012?

Ponieważ mam zająć się życiem zróbcie sklejki, czyli filmy 2-godzinne z projektami zakończeń programu i wrzućcie je na kanał, a kto wie, będzie dużo wyświetleń waszych kanałów YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Układ stacji w "Naj" gdy jeszcze był tygodnikiem:

file.php?id=10810&mode=view

Tak przy okazji to było chyba drugie podejście "Naj" do programu telewizyjnego - wcześniej był to osobny dodatek tak jak później w "Pani Domu" gdzie były 24 stacje na czterech stronach.

Źródło skanu: https://staradobraksiazka.pl/p/551/108098/naj-14-2001-plotki-moda-i-uroda-czasopisma.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc się na ten dodatek, to moim zdaniem tym bardziej boli to, że w żadnej kobiecej gazecie drukowanej w Polsce (z tego co wiem) nie ma drukowanego programu TV, jak dawniej, gdzie był program drukowany w "Przyjaciółce", "Pani Domu", "Naj", "Skandalach". Przedstawiony wyżej dodatek bardzo mi się podoba, są podstawowe stacje, graficznie, pod względem kompletności, czytelności listingu jest naprawdę nieźle jak na 2001 rok. Brawo. 

 

A "Pani Domu" mniej więcej w jakim okresie miała program? 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 14:51, Gierek napisał:

Patrząc się na ten dodatek, to moim zdaniem tym bardziej boli to, że w żadnej kobiecej gazecie drukowanej w Polsce (z tego co wiem) nie ma drukowanego programu TV, jak dawniej, gdzie był program drukowany w "Przyjaciółce", "Pani Domu", "Naj", "Skandalach"

To wynika moim zdaniem z tego, że obecnie nie jest to opłacalne. Dawniej program drukowano w każdym piśmie praktycznie, bo to było proste wypełnienie jednej albo dwóch stron. Takie "Skandale" na przykład publikowały tylko program Jedynki i Dwójki, więc wystarczyła jedna strona A4. "Przyjaciółka" miała wszystkie ówcześnie dostępne w nadawaniu naziemnym stacje i kilka kablówkowych, więc też można było poświęcić na program tygodniowy 7 stron. Natomiast teraz, żeby tego typu dodatek miał rację bytu, to musiałby zawierać program wszystkich stacji nadających w NTC, a jest ich bodajże około 30, więc na sam program trzeba by było poświęcić jakieś 14 stron. A cały numer takiej "Pani Domu" czy "Przyjaciółki" liczy sobie tych stron chyba koło 60, tak więc nie jest to w interesie wydawcy, żeby 1/4 objętości pisma przeznaczyć na program TV, skoro można tam dać artykuły albo reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym myślę, że kiedyś też był trend na dodatki TV dodawane do niektórych gazet, na obecną chwilkę wydaje się, że jest wręcz przeciwnie - tego trendu nie ma, występuje odwrócony trend, właśnie dlatego na polskim rynku już od dawien dawna nie ma nowego dodatku TV, gazety z programem TV, i zniknęło sporo dodatków telewizyjnych ("Rzeczpospolita TV", dodatek TV do "Dziennika Gazety Prawnej", "Warszawska Gazeta", "Dziennik Trybuna" - w obydwu tych gazetach był program).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 08:27, Poland napisał:

W Pani Domu dodatek pod nazwą "Pani Domu TV" był wydawany w 2005 roku i zawierał program 24 stacji na czterech stronach dziennie.

Z innych źródeł wynika, że "Pani Domu TV" pojawiło się pod koniec 2004 roku.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp., a także tytuły prasowe podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 08:27, Poland napisał:

W Pani Domu dodatek pod nazwą "Pani Domu TV" był wydawany w 2005 roku i zawierał program 24 stacji na czterech stronach dziennie.

Przypomniało mi się rozłożenie kolumn w tej gazecie. Pierwsze dwie STRONY przypominały obecny "Tele Tydzień" z ułożeniem stacji i opisów. Na kolejnych było odpowiednio 6 i 12 stacji przy czym ma czwartej stronie w dwóch rzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do Was takie pytanie: Waszym zdaniem w takich czasopismach:

- To i Owo

- Tele Świat

- Kropka TV

- Kurier TV

- Tele Tydzień

i dodatkach:

- Gazeta Telewizyjna (Wyborcza TV)

- Fakt TV

- Super Express TV

- Tele Magazyn

- Tele Program

- Dziennik Gazeta Prawna TV

 

na przestrzeni lat który listing, ułożenie było najlepsze, najbardziej Wam odpowiadało? (oczywiście w każdej gazecie - np z To i Owo listing z np 2005 roku, Tele Świat - z 2009 roku, itd)

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- To i Owo - lato 1999

- Tele Świat - wiosna 2006

- Kropka TV - jesień 2010

- Kurier TV - jesień 2004

- Tele Tydzień - jesień 1996

- Gazeta Telewizyjna (Wyborcza TV) - wiosna 1998

- Fakt TV - jesień 2003

- Super Express TV - przełom 1997/98

- Tele Magazyn - 1998

- Tele Program - wiosna 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły do mnie kolejne gazety z programem telewizyjnym: 

- Magazyn Rodzinny z 1999 roku, 

- Imperium TV z 2000 roku - numer z października, 

- Gazeta Telewizyjna - wrzesień 2004, maj 2005, czerwiec 2005, grudzień 2005, i październik/listopad 2009 rok. 

I tak mnie trochę korci podzielić się z Wami moją opinią na temat tych oto archiwów, które to do mnie przyszły. 

 

Zacznę od tego, że z tej paczki najbardziej mnie interesowała Gazeta Telewizyjna z 2005 roku. Pamiętam, jak gdy szukałem ciekawych zdjęć listingów w Google Grafika, to natknąłem się przypadkowo na kawałek, skrót jednej strony listingu z GT z 2005 roku. Od razu jak to zobaczyłem, to miałem takie: Muszę to mieć! Wiem, można sobie pomyśleć, że co specjalnego w tym listingu było, że od 12, że inne rzeczy - mnie to pokonało, stwierdziłem, że muszę to mieć, i oto mam - paczka do mnie doszła. 

 

Najpierw zacznę od ciekawostki - Magazynu Rodzinnego. 

Można się zapytać - a co to jest Magazyn Rodzinny? 

Już spieszę z odpowiedzią - Magazyn Rodzinny to program dołączany 22 lata temu do Super Nowości - dalej działającej gazety w województwie podkarpackim. Można sobie zadawać więcej pytań niż odpowiedzi, słysząc nazwę "Magazyn Rodzinny". Dodatek ma 32 strony, w tym niestety aż 10 - 11 stron reklam - w numerze, który posiadam. Program jest na dwie strony na dzień, który prezentuje się następująco:

 

1 strona 1 rząd: TVP 1 (na dwie kolumny), TVP 2 (na dwie kolumny), Polsat (na dwie kolumny)

2 rząd: Eurosport, DSF, Discovery, Planete, Dla Ciebie, Komedia

2 strona 1 rząd: TVP Rzeszów, TVP Kraków, TVN, RTL 7, Nasza TV, Polonia

2 rząd: Polsat 2 (na dwie kolumny), Canal +, HBO, Super 1, Polonia 1/ Cartoon Network/ TCM

 

Grafika jest taka sama jak w Programie TV, jedyne zmiany to troszkę inne kolory belek - prawie każdej. Ogółem podsumowując, jestem pozytywnie zaskoczony, mogło być gorzej, można się było zaskoczyć też w drugą stronę, na szczęście zaskoczyłem się pozytywnie. 

Moim zdaniem zalety tego dodatku są takie:

- w końcu dobrze wykorzystane miejsce pod kanałami TVP 1, TVP 2 i Polsat, co można by wykorzystać też teraz, w obecnym Programie TV. 

- w miarę sensownie, dobrze ułożony listing 

Wady:

- zdjęcia nie na jednej wysokości (w 1 rzędzie na 2 stronie)

- duża ilość reklam

- mała ilość opisów, informacji w gazecie

 

Drugą gazetą jest Imperium TV z 2000 roku. Ponieważ mam numer z 2000 roku z lutego, to skupię się na różnicach, a żadnych zmian w grafice, czcionce nie było. Ze zmian została uporządkowana sekcja z opisami filmów - zamiast mniejszych opisów na samym dole strony mamy opisy w kolumnach równej wielkości - od piątku do niedzieli - 5, od poniedziałku do czwartku - 4. Jak się prezentuje gazeta? Poprawnie, chociaż nie ma fajerwerków - jest dużo informacji dla kobiet, z życia gwiazd, krzyżówki - nic specjalnego. 

Listing prezentuje się następująco:

1 strona: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN

2 strona 1 rząd: TVP Regionalna, TV Polonia, TV 4, RTL 7, Eurosport

2 rząd: TVP Katowice, TVP Kraków, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Wrocław

3 strona 1 rząd: Canal +, HBO, Ale Kino, Hallmark, Komedia

2 rząd: Polsat 2, Porion, Niepokalanów, Polonia 1, Wizja Jeden

4 strona 1 rząd: National Geographic, Discovery, Planete

2 rząd: Travel, Animal Planet, DSF

3 rząd: Le Cinema, TCM/ Romantica, MTV Polska

Prawą połowę 4 strony zajmują krzyżówki. 

 

Moim zdaniem zalety tego czasopisma są takie:

- fajnie ułożona sekcja z opisami filmów

- duże kolumny na 1 i 2 stronie

- całość prezentująca się nieźle

Wady:

- niezrozumiały dobór niektórych stacji, brak (dla przykładu: Super 1, Viva Polska, Cartoon Network, Polsat Sport)

- 5 stacji w 1 rzędzie na 2 stronie, 6 stacji w 2 rzędzie

- troszkę za mało opisów przed programem

 

I gazety, na które najbardziej czekałem - Gazeta Telewizyjna. 

Na wstępie powiem, że mnie bardzo zdziwiły wymiary - myślałem, że to może być gazeta a'la dawna Rzeczpospolita TV pod względem wymiarów, a tu jednak niewielka gazetka pod względem wymiarów. Zacznę od wersji z grafiką z 2003 roku.

Jeżeli wiecie, jaka była grafika w dodatku z 2003 roku, listing, to w wersji z 2004 roku, i maja 2005 roku, numerów, które posiadam, listing jest bardzo podobny. Jest sporo do przeczytania, jest to sensownie ułożone, grafika nie rozprasza, opisy też są niezłe. Bardzo mi się podoba rozpiska na jednej stronie proponowanych filmów, sportu i seriali do oglądnięcia - "Tydzień w TV" - taki mini przewodnik telewizyjny. Bardzo mi się to podoba. W listingu podobają mi się rozdział stacji na: w słupku (3 strona), i w linii - pozostałe. Na plus oceniam też mini podział tematyczny - kanał radiowy osobno, kanały regionalne osobno, programy zagraniczne - osobno. Z resztą - jest tak mocno przeciętnie. Oto listing:

1 strona: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN

2 strona: TVP 3 Poznań, TV 4, TVP Polonia, stacje sportowe - Eurosport, Eurosport News, Extreme Sports, Polsat Sport, nad stacjami sportowymi - Zagadka w np niedzielę. 

3 strona 1 rząd: TVN Siedem, Ale Kino, Canal +, HBO

2 rząd: Puls, Tele 5, Discovery, Planete

4 strona: alfabet filmowy

5 i 6 strona:

1 kolumna: program radiowy dla PR 2

kolumny od 2 do 9 (każda strona miała program na 6 kolumn na stronę):

Animal Planet, BBC Prime, Canal + Film, Canal + Sport, Cartoon Network/ TCM, Club, Discovery Civilisation, Discovery Science, Discovery Travel, Europa Europa, Fashion TV, Fox Kids, Hallmark, HBO 2, Kino Polska, Mezzo, Minimax/Hyper, National Geographic, Polonia 1, Polsat 2, Reality TV, Romantica, TMT, Travel Channel, TVN 24

kolumny od 10 do 12 - końcówka 6 strony listingowej: górna połowa strony - Pasmo Wspólne TVP 3 Regionalnej, TVP 3 Szczecin, TVP 3 Wrocław, WTK Poznań. 

 

Gazeta Telewizyjna z 2005 roku, z maja, wersja którą mam, prezentowała się praktycznie identycznie do wersji z września 2004, więc podam tylko listing:

 

1 strona: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN

2 strona: TVP 3 Poznań, TV 4, TVP Kultura, stacje sportowe - Eurosport, Eurosport 2, Canal + Sport, Polsat Sport

3 strona 1 rząd: TVP Polonia, TVN Siedem, Ale Kino, Canal +

2 rząd: HBO, Puls, Tele 5, Discovery

4 strona: omówienia + ewentualnie krzyżówka, czasami reklama

5 i 6 strona - alfabet filmowy

7 i 8 strona:

1 kolumna: program radiowy dla PR 2

kolumny od 2 do 10 (każda strona miała program na 6 kolumn na stronę):

Animal Planet, BBC Prime, Canal + Film, Cartoon Network/ TCM, Club, Discovery Civilisation, Discovery Science, Discovery Travel, 3Sat, Europa Europa, Extreme Sports, Hallmark, HBO 2, Jetix, Kino Polska, Mezzo, MTV Polska, National Geographic, Planete, Polonia 1, Polsat 2, Reality TV, Romantica, RTL, SAT.1, TMT, Travel Channel, TV 5 Europe, TVN 24, TVN Turbo, Viva Polaka, Zigzap/ Hyper.

kolumny 11 i 12 - TVP 3 Bydgoszcz, TVP 3 Wrocław, TVP Szczecin, WTK Poznań.

 

W obydwu numerach na przedostatniej i ostatniej stronie listingu w dużej sekcji z kanałami od A do Z na dany dzień pojawiały się zdjęcia. 

 

Moim zdaniem to była ciekawa gazeta, ciekawa, minimalistyczna grafika dodawała uroku, całość jest bardzo przyjemna. 

Zalety moim zdaniem:

- interesujący, ciekawy pomysł na listing

- duże kolumny na stronach 1, 2 i 3

- Tydzień w TV

- dużo do przeczytania

Wady:

- pomimo ułożenia od A do Z mam wrażenie, że to dla niektórych osób może nie być czytelne, alfabet filmowy też mógłby być w lepszym miejscu, a nie że jest praktycznie w środku listingu

- nie podoba mi się brak niektórych stacji ważniejszych (TVN Style, Polsat Zdrowie i Uroda, Viasat History dla przykładu)

- program w sekcji od A do Z dla większości stacji był drukowany od godziny 12, co nie było kompletne, co też mogło odstraszać

- reklama pod głównymi kanałami na 1 i 2 stronie

 

Czerwiec i grudzień 2005 już przyniosły odświeżoną, nową grafikę. Podobnie jak w poprzedniej wersji też jest dużo do przeczytania, ale ze zmienioną czcionką, grafiką, co wygląda przyjemnie. Bardzo mi się podoba sekcja "polecamy np rozrywkę" z mini przewodnikiem wybranych audycji w tygodniu z boku strony i opisami na reszcie strony - czasami na dwóch. 

W grafice w listingu podoba mi się oddzielony program w linii od programu w słupku, co fajnie wygląda moim zdaniem. Jak się prezentuje listing? 

Czerwiec 2005:

1 strona: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN

2 strona: TVN Siedem, TV 4 (na pół strony), reszta opisy

3 strona 1 rząd: TVP Polonia, Ale Kino, Kino Polska, HBO

2 rząd: Canal +, Puls, Tele 5, Planete

4 strona: opisy

5 i 6 strona: alfabet filmowy

7 strona: lewy bok strony: 1 i 2 kolumna - zdjęcie i program dla stacji lokalnych - Pasmo Wspólne, TVP 3 Bydgoszcz, TVP 3 Poznań, TVP 3 Szczecin, TVP 3 Wrocław, WTK Poznań

kolumny od 3 do 6:

1 rząd: Animal Planet, Cartoon Network/ TCM, Discovery

2 rząd: Canal + Film, Discovery Science, Europa Europa

3 rząd: BBC Prime, Club, Discovery Civilisation, Discovery Travel

4 rząd: Reality TV, RTL, SAT.1, Travel Channel

8 strona: 1 rząd: Hallmark, Jetix, TVP Kultura

2 rząd: National Geographic, Polsat 2, Zigzap/Hyper

3 rząd: HBO 2, Mezzo, MTV Polska, Polonia 1

4 rząd: TVN 24, TVN Turbo, TV 5 Europe, Viva Polska

Prawy bok strony - stacje sportowe - Eurosport, Eurosport 2, Canal + Sport i Polsat Sport

 

Grudzień 2005:

1 strona: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN

2 strona: TVN Siedem, TV 4 (na pół strony), reszta opisy

3 strona 1 rząd: TVP Polonia, Ale Kino, Kino Polska, HBO

2 rząd: Canal +, Puls, Tele 5, Planete

4 strona: opisy

5 i 6 strona: alfabet filmowy

7 strona: lewy bok strony: 1 i 2 kolumna - zdjęcie i program dla stacji lokalnych - Pasmo Wspólne, TVP 3 Bydgoszcz, TVP 3 Poznań, TVP 3 Szczecin, TVP 3 Wrocław, WTK Poznań

kolumny od 3 do 6:

1 rząd: Animal Planet, Cartoon Network/ TCM, Discovery

2 rząd: Canal + Film, Discovery Travel, Europa Europa

3 rząd: BBC Prime, Club, Discovery Civilisation, Discovery Science

4 rząd: Reality TV, RTL, SAT.1, Travel Channel

8 strona: 1 rząd: Hallmark, Jetix, TVP Kultura

2 rząd: National Geographic, AXN, Zigzap/Hyper

3 rząd: HBO 2, Mezzo, MTV Polska, Polsat 2

4 rząd: TVN 24, TVN Turbo, TV 5 Europe, Viva Polska

Prawy bok strony - stacje sportowe - Eurosport, Eurosport 2, Canal + Sport i Polsat Sport

 

Pomimo fajnej grafiki i fajnych pomysłów na listing wydawać się może, że ten listing dalej jest niestety tak średnio ułożony. Tak bez ładu i składu. Dalej brakuje np TVN Style, Polsat Zdrowie i Uroda, a kolumny są nierówne - porównując rzędy 1 i 2 do 3 i 4 - nie licząc sekcji sportowej i regionalnej. Szkoda, że to tak wygląda... 

 

Zalety:

- ciekawy pomysł na listing

- fajna grafika

- dużo do przeczytania

Wady:

- nieporządek

- mało kompletny listing

 

I ostatnia gazeta - Gazeta Telewizyjna z 2009 roku - po powiększeniu puli stacji. W porównaniu z wersją w maju pod względem graficznym nie ma żadnych zmian, więc od razu podam listing:

1 strona: opisy

2 strona 1 rząd: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls

2 rząd: TVN 7 (pod TV 4), TVP Kultura (pod TV Puls)

3 strona 1 rząd: Ale Kino, Canal +, HBO, nFilmHD, Polsat Film, AXN

2 rząd: Zone Europa, Canal + Film, HBO 2/ HBO Comedy, Kino Polska, Filmbox, AXN Crime/AXN Sci-Fi

4 strona 1 rząd: Hallmark, TCM, Eurosport, Canal + Sport, Polsat Sport, TVP Sport

2 rząd: -, Cinemax, Eurosport 2, Canal + Sport 2/ ESPN America, Polsat Sport Extra, Orange Sport

3 rząd: MGM HD, TV 1000/ Movies 24, nSport, Sportklub, Polsat Futbol, Extreme

5 strona 1 rząd: National Geographic, Planete, Discovery Channel, Animal Planet, Cartoon Network, Disney Channel

2 rząd: Travel Channel, TVP Historia, Reality TV, Discovery World, Zigzap, Disney XD

3 rząd: Discovery Travel, Discovery Historia, Discovery Science, Mezzo, BBC Cbeebies, Minimini

 

Kolumny dla stacji bajkowych są równej wielkości - kolumny w 2 i 3 rzędzie dla kanałów dokumentalnych są dużo mniejsze od tych z kanałów bajkowych - kanały z 1 rzędu - dokumentalne - mają dużą kolumnę. 

6 strona 1 rząd: TVN Style, TVN Turbo, Fox Life, Universal Channel, BBC Entertainment, TVP Polonia

2 rząd: Polsat Cafe, Polsat Play, Comedy Central, Sci-Fi Channel, TVS, Tele 5

3 rząd: Kuchnia TV, Domo, TVN 24, Polsat News, Superstacja, TVP Info

 

Po programie mamy "filmy od A do Z", program radiowy dla PR 2, i... opisy seriali, co jest dla mnie nonsensem - po co opisy seriali na przedostatniej stronie gazety, to ja nie wiem. 

 

Zalety:

 

- fajna grafika

- sporo stacji

- ciekawe ułożenie

 

Wady:

 

- program tylko dla PR 2

- filmy od A do Z na końcu gazety, tak samo jak opisy seriali

 

Jestem zadowolony z zakupu, myślę, że najbardziej mi się podobała Gazeta Telewizyjna z 2009 roku, a Wam? Dajcie znać w odpowiedziach jeżeli chcecie oczywiście, do niczego nie zmuszam. Oby następne zakupy - w przyszłości - były tak samo dobre jak te, które do mnie dotarły wczoraj, a może nawet i lepsze? Zobaczymy. :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem za pozwoleniem @Gierek przesyłam Wam zdjęcia z tych oto przedstawionych wyżej gazet :D Niestety niezbyt wyraźne, ale cóż, przynajmniej całe listingi przepisał przedmówca także możecie z nich skorzystać ;-)

"Magazyn Rodzinny", 1999:

mr-1999-ok-adka.jpg mr-1999-1-i-2-strona.jpg

"Imperium TV", 2000:

imperiumtv-2000-ok-adka.jpg imperiumtv-2000-1-i-2-strona.jpg imperiumtv-2000-3-i-4-strona.jpg

"Gazeta Telewizyjna", 2004:

gt-2004-ok-adka.jpg gt-2004-1-i-2-strona.jpg gt-2004-3-i-4-strona.jpg gt-2004-5-i-6-strona.jpg

Ten sam dodatek z maja 2005:

gt-maj2005-ok-adka.jpg gt-maj2005-1-i-2-strona.jpg gt-maj2005-3-i-4-strona.jpg gt-maj2005-5-i-6-strona.jpg

Tu już wydanie z czerwca po zmianie grafiki + różnice z grudnia 2005:

gt-2005-ok-adka.jpg gt-2005-1-i-2-strona.jpg gt-2005-3-i-4-strona.jpg gt-2005-5-i-6-strona.jpg gt-2005-7-i-8-strona.jpg gt-2005-ok-adka-gru.jpg gt-2005-7-i-8-strona-gru.jpg

A tutaj "Gazeta Telewizyjna" już z 2009:

gazeta-2009-ok-adka.jpg gazeta-2009-1-i-2-strona.jpg gazeta-2009-3-i-4-strona.jpg gazeta-2009-5-i-6-strona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z przedstawionych układów stacji nie podobają mi się te w "Imperium TV" i "Gazecie Telewizyjnej" gdyż w pierwszym przypadku widać było że nie wyszedł on twórcą gazety (stąd potem była poprawka i powrót do sześciu kolumn) zaś w drugim kanały były rozrzucone byle jak bez większego składu i na dodatek w przeważnej części bez kolumn.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że wadą jest też program dla sporej ilości stacji drukowany od południa, popołudnia - w "Gazecie Telewizyjnej" w wersjach, które kupiłem niedawno. Spora zmiana listingu pod tym względem miała miejsce dopiero w 2006 roku, po likwidacji "Nowego Dnia" - tak to listing ułożony w formie alfabetycznej i drukowany od południa, popołudnia dla sporej ilości stacji był już od... 1998 roku? Od lat 90-tych? Coś takiego mi świta w głowie. 

Co do "Imperium TV" w wersji, którą kupiłem niedawno dziwi też brak niektórych stacji (z ważniejszych wymienię: "Cartoon Network", "Reality TV", "Wizja Sport", "Super 1", "Canal + Żółty" - nazwy i stan jak na tamten okres - 2000 rok), a szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...