Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da rady. Tam gdzie znalazłem te gazety do kupienia widnieją tylko okładki.

Mam poza tym pytanie do was - czy pierwszy numer TV Movie wyszedł 3 października czy wcześniej ??

Bo właśnie kupiłem tą gazetę na aukcji i tam piszą informacje tak jakby promocyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że pisze post pod postem ale mam w posiadaniu TV Movie z 98 roku i muszę przyznać że jest ona prekursorem dla dzisiajszego To i owo bo jako pierwsza pokazywała program czeskich stacji. Ogólnie według mnie gazeta fajnie wygląda i szkoda że nie wydają ją już w Polsce. A teraz ciekawostka - listingi czyli miejsca gdzie są poszczególne stacje przypominały trochę Tele Świat z poprzedniej grafiki czy Imperium TV z lat 90. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bo mam Sony Ericssona K300i który działa z pobieraniem tylko w jedną stronę (z komputera na telefon).

Ale mogę wam podawać informacje i ciekawostki co tam znalazłem.

Napisali tam między innymi że główną rolę czyli rolę Anki w Rodzinie Zastępczej (Polsat) miała grać Krystyna Janda a nie Gabriela Kownacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja niestety nie mogę pochwalić się kolekcją prasy telewizyjnej. Nigdy nie zbierałem gazet z programem telewizyjnym, ale mogę pochwalić się liczącą ok. 1000 egzemplarzy kolekcją prasy codziennej (z różnych lat). W wielu z nich znajdują się informacje o programie telewizyjnym. Jak będę miał nieco więcej czasu, to coś tu zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez programy tv były w prasie ale to zajmowało mało miejsca był tylko 1 program tv potem dołączył program 2, po latach ukazywał się czarno biały tygodnik o nazwie To &owo który ukazywał programy satelitarne na świecie i tak sie zaczęło teraz każdy tygodnik ma w swojej ofercie kilka programów tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ale muszę się pochwalić że posiadam w swojej kolekcji tygodnik To i Owo od roku 1997.

Pamiętam jak w pierwszej połowie lat 90tych tygodnik ten był jeszcze w "szarym wydaniu", bardzo przypominał Gazetę Wyborczą. :D

 

Czesc. Ja pamietam, jak To i Owo przychodzilo do kioskow w nierozcietym, a tylko poskladanym arkuszu gazetowym z drukarni. Lata 89 albo 90. Wlasnie to sie staram ustalic; w ktorym roku dokladnie powstala ta gazeta w Lodzi? Byly to niesamowite czasy. Szukam jakiegokolwiek numeru To i Owo od poczatku istnienia do 1994 roku. Czy w zbiorach Biblioteki Narodowej sa zarchiwizowane przykladowe egzemplarze takich gazet?

 

W latach 90-ch pojawił się luksusowy chyba miesięcznik polski odpowiednik ang."Satellite "pod nazwą jak się nie mylę Pawie Oczko red.był T.Raczek zawierał sporo artykułów o tematyce sat.nowinek no i program stacji sat.Sky One/wtedy jeszcze free,RTV 4 no i na pewno kilku niemieckich.Jednak widocznie na wysoką cenę /Chyba lekko ponad 2 dychy/ nie pociągnął za długo.Może ktoś go pamięta.Pozdrowienia

 

Ja go pamietam. Magazyn nazywal sie "Pawie Oko" i byl niesamowicie drogi i kolorowy. Lsniaca kredowa okladka, kolorowe strony, sam program rowniez na zoltym kredowym papierze!!! Najlepsza jakosc papieru ze wszystkich gazet z programem, jaka kiedykolwiek widzialem. Pamietam, ze kupilem co najmniej 1 numer ( nie wiem ile bylo wydanych numerow tego magazynu). Bylo to w bardzo upalny sierpniowy dzien chyba w 1990 albo 91. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam TV Movie ale nie do sprzedania - radzę poszukać na Ebay'u ja swoją gazetę właśnie tam znalazłem.

Przy okazji TV Movie może ktoś wstawić się za moim artykułem na Wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/TV_Movie

Komuś zależy na jego usunięciu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pamiętam TV Movie bardzo dobrze, kiedyś była to moja ulubiona gazeta i zawsze na nią czekałem, pamiętam ich kącik o grach komputerowych ;)

Ogólne gazeta była świetna, szkoda że ją wycofali.

 

Pamiętam też gazetkę z programem przesyłaną abonentom Wizji, nic szczególnego - zrobiona najprościej jak się da ale za to był program na wszystkie ich kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...