Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za post pod postem ale mam pytania a mianowicie u kogo są teraz prawa do wydawania Anteny bo nie miał bym nic przeciwko gdyby poszły do Bauera a i kto wydawał Tele Ramę ? Czyżby to samo wydawnictwo co Program Tv i nieistniejącą Tele Gwiazdę ? Co do Tv Movie to teraz część redakcji z niej jest w Tele tygodniu co gazeta potwierdziła na Facebooku - to Bauer wydawał i może wydać tą gazetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie mam fragment artykułu na stronie pilottv.pl z marca 2003 o piśmie Pilot Telewizyjny:

"Jak Czytać Pilota"

 

pilot telewizyjny to zupełnie nowy sposób korzystania z programu telewizji. prostszy i szybszy.

godzinowy układ programu sprawia że szybko znajdziesz dzień który cie interesuje, godzinę i od razu zobaczysz, jakie programy możesz zobaczyć o tej porze w telewizji.

nie musisz wertować kilku stron tygodnika!

 

dokładną instrukcję korzystania z "pilota" zamieszczamy na str. 32

 

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzenie zostaje spełnione - oto albumik pełen skanów z wydania TV Movie z roku 1998 roku : http://img40.imageshack.us/g/tvmoviefilm.jpg/

Miłego oglądania :)

 

drogi polandzie jeżeli masz konto na ebayu to będziesz mógł kupić wydania TV Movie i zrobisz skany ramówek tv z tej gazety ?

 

p.s. zrobisz skany z programem TV Movie na 3.10.1998???? ja bardzo cię o to proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam za post pod postem ale mam pytanie do was a mianowicie jak stoi obecnie sprawa tygodnika radiowo-telewizyjnego ''Antena'' a mianowicie kto ma obecnie prawa do wydawania tej gazety bo logo z tego co wiem ma Telewizja Polska. Myślę że gdyby TVP zaprosiła Bauera do współpracy (jak nie dawniej gdy błędnie TVP sprzedała prawa wydawcy ''Życia'' a potem ''Przeglądu'') to teraz dałoby się reaktywować ten tygodnik telewizyjno-radiowy z

tradycjami. Gdyby wtedy

sprzedali prawa Bauerowi to ta

gazeta by istniała do dzisiaj.

Zaraz przed 10 rocznicą

zniknięcia tej gazety z rynku

zapraszam do wspomnienia tej

gazety oraz zastanowienia się czy dało by się reaktywować tą

gazetę i jaka ona by dzisiaj była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejna gazeta przeszła do lamusa tym razem padło na TV Okey! Trzeba pochwalić Amercom za kilka dobrych już zapomnianych seriali które dorzucali do gazety. Szkoda że w niektórych przypadkach zaczynali kolekcję i niedokańczani jej jak to było w przypadku np. Magnum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

i mamy kolejną gazetę z programem telewizyjnym która zakończyła działalność mowa o gazecie "Imperium TV" pierwszy numer tej gazety ukazał się w grudniu 1996 roku natomiast ostatni numer ukazał się parę dni temu.

zapraszam do wspomniania Imperium TV...

..i nie zapomnijcie o zrobieniu skanów z tej właśnie gazety od 12.1996 do 03.2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie coś wysłałem do redakcji Bauer...

 

Witam serdecznie,

 

Napiszę krótko ale na temat. Mam 33 lata. To & Owo kupowałem już w latach 90` gdy chodziłem do szkoły a pismo było czarno-białe i należało rozdzielać samemu strony nożykiem. Obecnie To & Owo kupuję mniej więcej jeden raz na dwa miesiące. Zawsze To & Owo ceniłem za przejrzystość ramówek stacji telewizyjnych. Jednak obecnie bardzo denerwuje mnie zamieszczanie ramówek zagranicznych programów podczas gdy nasze, polskojęzyczne kanały cierpią z powodu małej objętości wolnego miejsca. Drodzy Państwo dawne czasy minęły i nie potrzebujemy już programu telewizyjnego np. niemieckiej telewizji ARD itp!!! Zaprzestajcie prezentowania zagranicznych stacji i zwolnijcie miejsce na rzecz naszych, polskich kanałów aby stały się bardziej czytelne! Po co komu program telewizyjny zagranicznych kanałów w polskiej gazecie z programem w 2012 roku?????

 

Żal mi jest Waszej gazety bo jest to historia i klasyka dla mnie ale niestety musiałem zaprzestać zakupu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

drogi telewidzu nie martw się mam dla ciebie propozycję musisz kupić np. drukarkę ze skanerem żeby przeskanować numery to&owo tv a wtedy jeśli je przeskanujesz znajdą się na Rapidshare i będą do ściągnięcia

a tak przy okazji czy ktoś jeszcze ma numery to&owoTV z lat 1999 - 2002 ???

w tym okresie w latach 1999 - 2002 nie tylko były kanały tematyczne polsatu ale lubiłem w tym okresie czytać anonse towarzyskie które były w wielu tygodnikach telewizyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Warblade3
Ma ktoś w domu jeszcze jakieś stare gazety którymi mógłby się pochwalić ??

Kiedyś miałem w domu TELE Tydzień,Kurier TV i chyba TELE Programy z 2005 r ale moja mama niestety spaliła te trzy gazety :evil: Jak ktoś chce to mogę zamieścić listing TELE Tygodnia z 2005 roku(ta gazeta była dość stara,nie pamiętam miejsca w programie kilku kanałów :lol2: ):

2 str TVP1,TVP2,POLSAT(podobna wielkość kolumn jak w obecnej ramówce)

3 str 1 rząd:TVN,TV4,TVN Siedem(cały ten rząd jest podzielony między te trzy stacje)

3 str 2 rząd:?????(choć wiem że w tym rzędzie były BBC Prime,HBO2,POLONIA 1 i chyba TVN24)

4 str 1 rząd:TVP INFO,TVP POLONIA,ALEKINO!,chyba CANAL+ i HBO lub na odwrót

4 str 2 rząd:6 ośr.reg.TVP(Katowice,Kraków,Poznań,Rzeszów,Szczecin,Wrocław)

5 str 1 rząd:CANAL+FILM,chyba Hallmark,TELE 5,Europa Europa,PULS,MINIMAX

5 str 2 rząd;?????(wiem że pod MINIMAX był Cartoon Network/TCM(z przewagą Cartoon Network)

6 str 1 rząd:EUROSPORT,chyba Discovery Channel,Animal Planet,Planete,National Geographic i Travel Channel.

6 str 2 rząd:??(chyba był tam POLSAT SPORT/DSF albo inaczej),ARD,ZDF,RTL,PRO7

A więc tak wyglądała ramówka TELE Tygodnia - jak coś to mam do was dwie prośby:1)Czy mógłby ktoś mnie poprawić(wstawić brakujące kanały w miejsce ?), 2)Czy jakby ktoś miałby możliwość to mógłby zrobić skany tej gazety i przesłać je na forum? Chętnie bym przypomniał sobie układ i grafikę tej gazety.Jak macie do mnie pytania to proszę mnie pytać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu pięć numerów TeleTygodnia z 1994 (4 z marca 1994 i 1 z lipca tego samego roku), które znalazłem w strychu mojej babci.

Układ kanałów w TeleTygondniu z marca 1994 wyglądał tak (na jeden dzień przypadały 3 strony w tym pierwsza w kolorze):

str. 1: TVP1 i TVP2 (tej samej długości co obecnie)

str. 2, rząd 1: TV Polonia, RTL, Sat.1, Pro 7, RTL2, Super Channel

str. 2, rząd 2: Programy regionalne TVP (Warszawa, Katowice, Wrocław, Szczecin), Top Canal, Polonia 1, ATV

str. 3, rząd 1: MTV, Eurosport, DSF

str. 3, rząd 2: Polsat, 3Sat, TNT/Cartoon Network (z przewagą TNT)

 

W lipcu układ programów niewiele się różnił (strony 2 i 3 nadal czarno-białe). Zmiany są pogrubione:

str. 1: TVP1 i TVP2 (tej samej długości co obecnie)

str. 2, rząd 1: TV Polonia, RTL, Sat.1, Pro 7, RTL2, Super Channel

str. 2, rząd 2: Programy regionalne TVP (WOT Kanał 51, OTV "3" Katowice, OTV Wrocław, OTV "3" Gdańsk, OTV "7" Szczecin), Polonia 1, ATV

str. 3, rząd 1: MTV, Eurosport, DSF

str. 3, rząd 2: Polsat, Top Canal, TNT/Cartoon Network (z przewagą TNT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto układ programów "Tele Programu" dodatku do czasopisma "Przyjaciółka" w październiku 1993. Na jedną stronę przypada jeden dzień.

Ze względu na to układ kanałów będę przedstawiał kolumnami i podkolumnami.

kolumna nr 1 (na stronach nieparzystych po lewej stronie strony, a w stronach parzystych po prawej stronie strony):

podkolumna 1: Regionalne ośrodki TVP (Tele-3 Katowice, Szczecin "7", Wrocław "5"), Eurosport, Children's Channel

podkolumna 2: RTL, Sky One

podkolumna 3: Sat 1, MTV

podkolumna 4: PRO 7, DSF

Na drugiej kolumnie znajdującej się zawszej obok pierwszej na tej samej stronie znajduje się program TVP1 i TVP2. Dodam jeszcze, że w gazecie użyto wczesne logotypy tych anten (Są to: logotyp Jedynki do 1985 (bez napisów "Telewizja Polska" i "Program") oraz logo Dwójki z lat 1987-1992.)

 

Niedługo przedstawię układ Nowego Tele Programu z stycznia 1996 i listopada 1996.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto układ programów w Nowym Tele Programie z stycznia 1996 i listopada tego samego roku.

Na początek układ ze stycznia 1996 (wydanie przeznaczone prawdopodobnie na woj. m.in. warszawskie, siedleckie i bialskopodlaskie) (na jeden dzień przypadają jedna i pół storny strony)

str. 1, rząd 1: TVP1, TVP2, Polsat, WOT (pod ramówką WOT-u program TV Kablowej Catel)

str. 1, rząd 2: ATV, TV Polonia, Polonia 1, Canal+

str. 2, kolumna 1: TNT/Cartoon Network, VIVA, Filmnet

str. 2, kolumna 2: Eurosport, DSF, Pro Sieben

str. 3, kolumna 3: RTL, SAT1, Radio Zet

 

Układ kanałów w Nowym Tele Programie z listopada 1996 (zmiany między styczniowym są pogrubione):

str. 1, rząd 1: TVP1, TVP2, Polsat, WOT (pod ramówką WOT-u program TV Kablowej Catel)

str. 1, rząd 2: ATV, TV Polonia, Polonia 1, Canal+

str. 2, kolumna 1: TNT/Cartoon Network, Filmnet, Telewizja Kraków

str. 2, kolumna 2: SAT 1, Eurosport, Pro Sieben

str. 3, kolumna 3: RTL, DSF, Radio Dla Ciebie (pod ramówką Radia dla Ciebie program Radio OKO)

 

W styczniowym numerze, który posiadam jest reklama tego Tele Programu w którym były wymienione gazety (wg stanu na 5 stycznia 1996) do których był on dołączany. Są to: Gazeta Pomorska, Gazeta Codzienna: Nowiny - Rzeszów, Gazeta Współczesna, Głos Pomorza, Słowo Ludu, Wieczór Wrocławia, Express Poznański, Czas Krakowski, Dziennik Pomorski, Panorama Leszczyńska, Konkrety, Tygodnik Siedlecki, Nowiny Jeleniogórskie, Tygodnik Wałbrzyski i Słowo Podlasia. Na okładce styczniowego numeru widnieją też inicjały ntp (sic), które są skrótem od nazwy "Nowy Tygodnik Płocki". W listopadowym numerze można widzieć na okładce nazwy kolejnych tygodników (zaczęły dołączać tą gazetę gdzieś w okresie luty-listopad 1996), czyli: Tygodnik Ostrołęcki i Tygodnik Starachowicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Krecik:A masz TELE Tydzień z lat 1997 - 2003?Jak tak to mógłbyś napisać układ kanałów w tej gazecie bo w latach 1997 - 1998 mnie jeszcze nie było na świecie :lol2: Ale mogę ci napisać jak chcesz układ kanałów w Kurierze TV w roku 2005(znowu nie pamiętam układu stacji kilku kanałów :D: :

2 str 1 rząd:TVP1,TVP2,POLSAT,TVN,TV4

2 rząd:chyba VIVA PL i MTV PL,CN,JETIX,ZIGZAP

3 str cała kolumna dla 6 ośrodków reg.TVP,1 rząd:TVP3,TVN7,TV POLONIA,ALEKINO!,HALLMARK(oczywiście ten rząd miał bardzo rozwiniętą kolumnę,natomiast 2 rząd tragedia),2 rząd TVP KULTURA,TV PULS,TELE5,Europa Europa,Kino Polska

4 str prawie nie pamiętam ale wiem że na początku 1 rządu były CANAL+ i HBO a na początku 2 rzędu chyba POLONIA1/ZONE Romantica i AXN.Co ciekawe w Kurierze TV występował wtedy EXTREME Sports :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

2 str 1 rząd:TVP1,TVP2,POLSAT,TVN,TV4

2 rząd:chyba VIVA PL i MTV PL,CN,JETIX,ZIGZAP

3 str cała kolumna dla 6 ośrodków reg.TVP,1 rząd:TVP3,TVN7,TV POLONIA,ALEKINO!,HALLMARK(oczywiście ten rząd miał bardzo rozwiniętą kolumnę,natomiast 2 rząd tragedia),2 rząd TVP KULTURA,TV PULS,TELE5,Europa Europa,Kino Polska

4 str prawie nie pamiętam ale wiem że na początku 1 rządu były CANAL+ i HBO a na początku 2 rzędu chyba POLONIA1/ZONE Romantica i AXN.Co ciekawe w Kurierze TV występował wtedy EXTREME Sports :lol:

Pozdrawiam

Dodam że już wiem jaki był 2 rząd wtedy:

Polonia 1/Zone Romantica,AXN,Animal Planet,Polsat 2,Polsat Zdrowie i Uroda,chyba Polsat Sport

Natomiast w 3 rzędzie był Extreme,Reality TV,Club,?,chyba Canal+Sport.

Pozdrawiam,dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przepraszam za post pod postem ale mam pytanie do was a mianowicie jak stoi obecnie sprawa tygodnika radiowo-telewizyjnego ''Antena'' a mianowicie kto ma obecnie prawa do wydawania tej gazety bo logo z tego co wiem ma Telewizja Polska. Myślę że gdyby TVP zaprosiła Bauera do współpracy (jak nie dawniej gdy błędnie TVP sprzedała prawa wydawcy ''Życia'' a potem ''Przeglądu'') to teraz dałoby się reaktywować ten tygodnik telewizyjno-radiowy z

tradycjami. Gdyby wtedy

sprzedali prawa Bauerowi to ta

gazeta by istniała do dzisiaj.

Zaraz przed 10 rocznicą

zniknięcia tej gazety z rynku

zapraszam do wspomnienia tej

gazety oraz zastanowienia się czy dało by się reaktywować tą

gazetę i jaka ona by dzisiaj była.

Ja też przepraszam za post pod postem ale gdyby TVP zrobiło tak jak byś zaproponował to by prawdopodobnie powstał szmatławiec z tej gazety(zrobili by tak jak zrobili z To i Owo),niestety.

Ach,to były czasy.Teraz?TRAGEDIA!Jakieś gazety z głupotami(jakaś Dowbór czy ktoś inny znalazł pracę czy coś innego),w każdej gazecie niestety są ściśnięte kanały(chyba panuje teraz na to moda :P ),w każdej gazecie wszystko jest upchane,a rozwinięte są te głupoty. :/

Swoja drogą mój kolego wyślij kiedyś mi TV Movie kiedy miał 70 stacji bo ja naliczyłem w 1998 roku tylko 60.Jak coś to dziękuję .

Pozdrawiam,dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdjęć ci niestety zrobić nie mogę bo niestety nie mam jak ale mogę ci przedstawić układ jaki był w TV Movie w październiku 1998 roku a więc:

4 pierwsze strony - opisy w sekcjach: Filmy po polsku (dwie strony), Filmy obcojęzyczne , Seriale (po pół strony), Kultura/Rozrywka, Przyroda/Podróże , Sport, Dla Dzieci i Młodzieży (wszystko na jednej stronie ) - ta ostatnia sekcja była nieco inna bo tytuł był pisany inną czcionką a wyglądem przypominał papirus

Str. 1 układu / 5 str. danego dnia: TVP1, TVP2, Polsat, TVN i Nasza TV

Str. 2 układu / 6 str. danego dnia: Polonia, RTL7, Polsat 2, Canal+ i HBO

Str. 3 układu / 7 str. danego dnia:

rząd 1: Wizja 1, ATV, ATV2, Discovery, Animal Planet (oznaczony jako Animal Planete)

rząd 2: 6 ośrodków regionalnych TVP - w tym przypadku były to: WOT, Gdańsk, Łódź, Bydgoszcz, Lublin oraz Białystok

Str. 4 układu / 8 str. danego dnia:

rząd 1: Eurosport, TNT, BBC Prime, TV5, CT1, Nova

rząd 2: Polonia 1, Cartoon Network, BBC World, France 2 a także VTV

Str. 5 układu / 9 str. danego dnia:

rząd 1: ARD, ZDF, Pro 7, RTL, Sat 1 oraz Kabel 1

rząd 2: TMT, RTL2, Super RTL, WDR, Bayern 3 a także Hessen

Str. 6 układu / 10 str. danego dnia:

rząd 1: VOX, 3sat, DSF, MTV, Viva oraz Viva Zwei

rząd 2; MDR, Südwest, Nord 3, MCM, Muzzik a także Onyx

Dodatkowo w osobnej sekcji na 3 stronach były prezentowane były programy pakietu Wizja TV a więc:

str. 1: rząd 1: Hallmark

rząd 2: TCM

rząd 3: QuesTV

Tutaj (jak i na stronie 3) było tak że przy każdej stacji było 7 kolumn z programami na poszczególne dni tygodnia

Str. 2: rząd 1: Romantica

rząd 2: Fox Kids

rząd 3: Cartoon Network (ten polski)

Tutaj z racji powtarzania się programu kolumn było nie więcej niż trzy - przykładowo w przypadku Romantici były to trzy kolumny a w przypadku Cartoon Network tylko jedna. Tutaj też na większej połowie strony były omówienia filmów z Wizji TV.

Str. 3 rząd 1: National Geographic

rząd 2: Travel

rząd 3: Bet on Jazz

Format umieszczania programu był tak jak na stronie 1 sekcji Wizji TV ale tutaj program był nieco przycinany.

Program w TV Movie szedł od soboty do piątku a grafika przypominała nieco ówczesny tygodnik Imperium TV jednak w TV Movie stacji było ich znacznie więcej. Warto też wspomnieć że w odróżnieniu od swojego niemieckiego odpowiednika polskie TV Movie było tygodnikiem a nie dwutygodnikiem.

A jak to wygląda u ciebie Warblade 3 - może naliczyłeś 60-61 stacji bo pominąłeś sekcje Wizji TV gdzie była prezentowana oferta 9 stacji telewizyjnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Poland: Ach - nie doliczyłem tych 9 stacji :D . Aż se pomyślałem, że mi jedną stronę wcięło :lol2:

Ach - stare dobre czasy :D . Pamiętam też układy stacji starsze - z Tele Świata,Tele Tygodnia i innych gazet 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...