Skocz do zawartości

Darmowa telewizja na start


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@adrian1981 wg tej instrukcji nic mi nie wyszukiwało.

Wyszukuję w manualu po częstotliwości i już mam prawie wszystkie kanały.

Brakuje mi tylko METRO, ZOOM, NOWA, WP i TVP SPORT.

 

Ps. dzisiaj UPC przeniosło Polsat i TVP KATOWICE  w analogu na nowe częstotliwości. Robią porządki pod nowe kanały a może 4K w drodze?

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wybrać tryb wyszukiwanie pełne a jeśli tv zapyta o operatora wybrać "inny" i wszystkie programy powinien telewizor znaleźć w każdej sieci nadającej w DVB-C chyba, że ktoś ma jakiś filtr założony w skrzynce.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku:

Jest to LCD SONY BRAVIA (ma już z 8-10lat).

Telewizor jest podłączony do UPC, która zastąpiła AZART w tym bloku.

Przeszukiwałem wczoraj jak mogłem i ma auto i w manualu.

Doszedłem do takiego wniosku:

- albo ten TV nie obsługuje prawidłowo DVB-C (tak jak to było dawno, dawno temu z głowicami TV które nie miały pasma S1-S20 tzw. kablówkowego)

- albo poprzez zastosowanie filtra przez UPC na którym można odebrać tylko od S1 do C12 a kanały METRO, ZOOM, WP NOWA I TVP SPORT są na wyższej częstotliwości (dlatego poszukuję tej częstotliwości).

- albo oferta UPC dla tego osiedla różni się od oferty "Telewizja Start"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma tylko tzw. Azart i nie ma internetu to jest możliwe, że nadal są założone filtry żeby np. nie korzystać z multiroomu sąsiada na swoim telewizorze. Jeśli filtrów nie ma przy prawidłowej instalacji tvk i sprawnym tv z DVB-C tv powinien wyszukać wszystkie programy jakie UPC nadaje. Chyba najprościej zapytać w spółdzielni / UPC jakie programy pod Twoim adresem powinny być dostępne jako niekodowane.

Edytowane przez adrian1981
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszuk1995 dzięki za info. Bardzo mi pomogło. Mamy ten sam rejon (Katowice).

@adrian1981 Spółdzielni nawet nie ma co pytać. On tylko po 12zł kasują za Azart :)

 

Dzisiaj dalej latałem po sąsiadach i ustawiałem im kanały w TV.

Jak już wyżej pisałem zostały przeniesione analogowe programy POLSAT i TVP KATOWICE oraz zmiana częstotliwości w DVB-C

https://satkurier.pl/news/182659/upc-zmiany-czestotliwosci-w-krakowie.html

Zmiana nastąpiła nie tylko w Krakowie. Rejon Katowice też się załapał.

 

To teraz odnośnie braku kanałów:

W AZARCIE jest pakiet UPC "Telewizja START" ale tylko z programami (pakietami kanałów) które są od S1 do K12.

Paczki programów są na: 146, 162, 210 i 218MHz.

Program TVP SPORT jest na częstotliwości 378MHz, WP na 426MHz, a ZOOM, METRO, NOWA  na 538MHz.

I dlatego brakuje tych 5 programów. Za to jest TVT, Dla Ciebie TV i 3 TVP REGIONALNE (Katowice, Opole i Kraków).

Teraz to wiem bo znajomy ma internet z UPC i Telewizja START jest w pakiecie. Oczywiście też nie miał niektórych programów po wczorajsze zmianie :)

 

ps. już mnie palce bolą od tego ustawiania programów (bo nie wszędzie da się zrobić w trybie "auto"). Jak będą zmiany w DVB-T2 w częstotliwościach to dopiero będę miał zabawę :)

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne. Programy, które pewnie jako ostatnie dołączone zostały do programów niekodowanych są na wyższych częstotliwościach (na niższych się po prostu prawdopodobnie nie zmieszczą na ten moment w UPC). Filtry dolnoprzepustowe nadal są i je wycinają więc ich nie odbierzecie. Zmiany, które będą przy przejściu z DVB-T na DVB-T2 nie będą bezpośrednio dotyczyły osób odbierających programy w sieciach kablowych w systemie DVB-C.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...