Skocz do zawartości

Dosyły TNT do DVB-T we Francji


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rzecz mnie bardzo dzisiaj zaciekawiła ;)

 

Podaję dokładne namiary wraz z listą kanałów nadawanych z dwóch transponderów satelity Atlantic Bird 3 - 5.0W.

:arrow:11.139 V SR=26707 FEC=2/3

:arrow:11.636 V SR=30405 FEC=7/8

 

Celem nadawania kanałów z powyższych parametrów jest dostarczenie sygnału do nadajników naziemnych DVB-T we Francji, po francusku - TNT (Television Numerique Terrestre).

 

Część kanałów według KingOfSat jest nadawana FTA. Transpondery pracują w standardzie DVB Newtec z modulacją 8PSK. Czy DVB Newtec ma jakiś ścisły związek z DVB-S2? Flysat.com stosuje termin DVB-S, ATSC... (o co chodzi?)

 

Uzyskuję sygnał tylko z drugiego transpondera 11.638 V SR=30405 FEC=7/8. Kanały ładnie się wyszukują, problem w tym, że tuner rozpoznaje je jako "puste kanały", albo jakieś przekazy danych (bez wartości Pid V, Pid A, Pid PCR... jest tylko wartość SID i ID-nazwa kanału).

 

Czy posiadacze tunerów z mozliwością odbioru DVB-S2 mogą oglądać kanały z tych transponderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATSC jest amerikanski odpowiednik DVB-T, który nie jest kompatybilny z tamtym standardem.

 

Dziwnie, że i w USA nie używano tego standardu przez satelitę. Na ebay.com pod hasłem atsc znalazłem same odbiórniki na odbiór przez antenę.

 

Źródło: Wikipedia po angielsku i po niemiecku pod hasłem ATSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj przypadkowo ogladając strony King of Sat natknałem się na te transpondery i też od razu zainteresowałem się tematem. Złapałem sygnał tylko na 11636V ale nie zapisuje się żaden kanał również przy ręcznym wpisaniu PIDów. Tuner z dvb-s2 (Vantage 7100S) ale sygnał pojawia się tylko po ustawieniu na dvb-s. A czy może na kartach dvb da się podejrzeć te kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nie, ale czytałem o metodzie podejrzenia oferty pod OS Linux (był to chyba Ubuntu, ale generalnie nie ma to większego znaczenia) odpowiednio zgrywają strumień i odtwarzając go przez MPlayera. Bezpośrednio przy próbie wyszukania pojawia się kilka kanałów bez nazw z PID-mi i bardzo niskim bitrate (kilka kbit/s), innymi słowy karta widzi sygnał, odbiera, ale nie jest w stanie wydłubać z tego dane potrzebne do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...