Jump to content
Sign in to follow this  
alpin

Vu+Duo problem

Recommended Posts

Witam,

nie mogę sobie poradzić z moim tunerem w którym jest karta C+ cameleon, tuner użytkuje kilka lat i wszystko działało.

W niedziele podczas oglądania kanału włączyło mi się zaplanowane nagrywanie z timera i nagle pilot przestał reagować na polecenia, ale kanał można było dalej oglądać.

Wyłączyłem tuner głównym wyłącznikiem i ponownie włączyłem i koniec oglądania, nie odbierają kanału z pakietu C+, włożyłem drugą kartę z tunera C+ ale tez nie działa.

Wczoraj wgrałem aktualizacje z openPli  zainstalowałem ccam i dalej nic? Dodam jeszcze, że jak tak kombinuję to po kilku próbach blokuje się karta C+ muszę ją wkładać do tunera C+ i ponawiać

aktualizacje uprawnień i tak w kółko.

Co robię nie tak?

Posted (edited)

Na podstawie tego co napisałeś można tylko przypuszczać, że twoja karta otrzymała update tzw. FEDC i na ten emulator z tego co kojarzę nie ma poprawki która to naprawi. Zacznij od sprawdzenia na oscam czy karta działa.

Edited by tail#

Podpowiesz jak to zrobić, sprawdzić czy karta działa?

Dodam, że obydwie karty w tunerach Nc+ działają.

Która wtyczkę mam wgrać i jak? bo w tym temacie co podałeś to większość nie działa.

Posted (edited)
6 godzin temu, alpin napisał:

Podpowiesz jak to zrobić, sprawdzić czy karta działa?

Wystarczy uruchomić jedną z nowszych wersji oscama w podstawowej konfiguracji i karta będzie działać. Przykłady znajdziesz w sieci. Jak będę miał chwilę wolnego czasu i trochę chęci, to mogę przygotować podstawową konfigurację.

Edited by tail#

Jak sobie nie poradzę, to chętnie skorzystam z pomocy.

6 godzin temu, alpin napisał:

Która wtyczkę mam wgrać i jak? bo w tym temacie co podałeś to większość nie działa.

A o której jest wątek?Wersja 2.0 i aktualizacja do 2.2.Właśnie sprawdzałem i sie pobiera a że nie potrafisz jej zainstalować to inna sprawa.Na pierwszej stronie masz instalację do swoiego image.Ewentualnie tą https://www.sat-4-all.com/board/topic/158635-plugin-satvenus-panel-718/  

Zainstalowałem nowego image i pobrałem z pluginów oscama.

DZIAŁA !!!

dziękuje wszystkim za pomoc.