Skocz do zawartości

Kaucja za puszki i butelki


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ci, którzy byli w Niemczech bądź w Skandynawii na pewno wiedzą, że w tamtejszych dyskontach, supermarketach i hipermarketach są dostępne przy wejściu tzw. butelkomaty, do których wrzucamy puste puszki i butelki, za które otrzymujemy bon z daną kwotą pieniężną za wrzucone puszki i butelki, i dajemy go sprzedawcy który daje nam pieniądze.

 

O tym, jak w Danii to wygląda (Pant), miałem okazje pisać na swoim blogu ''Według Frontowca''.
https://wedlugfrontowca.blogspot.com/2019/06/102-pieniadze-za-puszki-i-butelki.html

 

Również dzisiaj stworzyłem petycje ws. wprowadzenia systemu kaucji za plastikowe puszki i butelki w Polsce. Na chwile obecną petycje podpisało 10 osób.
https://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wprowadzenia_kaucji_za_plastikowe_puszki_i_butelki_w_polsce?u=168421

 

Ciekaw jestem co sądzicie o tym systemie, i czy w Polsce byłby przydatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy maksymalnie ograniczać używanie plastikowych butelek,a nie nakręcać kupowanie produktów w takich opakowaniach by odzyskać później parę groszy. Najbardziej ekologiczne będzie rezygnacja z takich opakowań,a nie wprowadzanie automatów do ich wyrzucania, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

@TELEWIDZ123, w Auchan Bielany Wrocławskie,  od kilku lat jest taka maszyna. 

Tylko działa jak chce. Z dwa razy korzystałem z niej. Nie przyjęła wszystkich zwrotnych butelek po piwie kupionym w tym sklepie, albo jak butelki były po 30 i 50 gr to za butelkę za która płaciłem w tym sklepie 50 gr to naliczyło mi 30 gr. Do bani z takim automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś musiałem dorabiać sobie na studia. Pracowałem w sklepie jako "ochroniarz". Gdy zaczynałem pracę w tym miejscu, to przez pierwszych kilka tygodni moim głównym zajęciem było odstawianie na miejsce sklepowych wózków, bo te zostawiane były po całym parkingu przy sklepie, a część bezpowrotnie ginęła. Potem sklep wprowadził wózki na monety. Wystarczyła złotówka, żeby wszyscy klienci (zresztą Ci sami co wcześniej) odstawiali je na miejsce. 

 

Mieszkam od urodzenia na Mazurach Zachodnich, pięknej okolicy popularnej turystycznie. Co lato zmagamy się tu z wszechobecnym brudem i syfem pozostawianym przez turystów, zwłaszcza - przepraszam - tych z dużych miast. Rowy i pobocza pełne są puszek, butelek, opakowań z restauracji fast-food, itp. Butelek, które już mają kaucję (piwo) jest najmniej. Puszek u nas niestety nikt nie zbiera, więc te nie znikają. 

 

Uważam, że wprowadzenie kaucji to dobry pomysł. Jak wprowadzono opłaty za reklamówki jednorazowe, te w rowach prawie już nie występują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...