Skocz do zawartości

[?] Formuła 1 SAT Kurier Cup 2008 [?]


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie wprowadzić małe zamieszanie ;)

Zrobiłem nowy wątek z regulaminem i zamknąłem go. Otworzy się przed GP (pewnie tydzień wcześniej, to zależy od organizatora).

 

Ten zostawiam jako "techniczny", do spraw organizacyjnych. Do zamknięcia po rozpoczęciu typowania. :)

 

Jeśli takie rozwiązanie nie odpowiada, proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Zabawa polega na wytypowaniu:

• 4 kierowców, którzy "zbierają" dla nas punkty określone w punkcie 9. niniejszego regulaminu;

 

[...]

 

9. Punktacja

• Kierowcy:

1. miejsce - 10 punktów

2. - 8 pkt

3. - 6 pkt

4. - 5 pkt

5. - 4 pkt

6. - 3 pkt

7. - 2 pkt

8. - 1 pkt

 

jak dla mnie to kiepski pomysł... bo w tym sezonie wystarczy cały czas dawać Masse, Raikonena, FIAmiltona i Heikkiego i bedzie się zdobywało punkty na maxa.... znacznie leposze było by typowanie konkretnych miejsc punktującej 8.... ale co ja tam wiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym organizował (a na innym forum bedę organizował ) to typowana była by pierwsza 8 danego wyscigu. za każdego trafnie wytypowanego zawodnika na właściwym miejscu 1 punkt. Do tego wskazywało by sie "pewniaka" za którego trafne wytypowanie przyznawano by 2 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewniaka? Czyli na przykład:

1. Kimi Raikkonen

2. Lewis Hamilton

3. Fernando Alonso

4. Felipe Massa

5. Nick Heidfeld

6. Robert Kubica (pewniak)

7. Heikki Kovalainen

8. Giancarlo Fisichella

I wtedy jeśli Kubica zajmie 6 miejsce to użytkownik dostaje 2 punkty a jeśli nie, to 0? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję, aby typować tak, jak rok temu, czyli:

6. Zabawa polega na wytypowaniu kolejności w Grand Prix: 6 pierwszych zawodników w kwalifikacjach i 8 pierwszych zawodników na mecie wyścigu.

7. Swoje typy (kwalifikacje+wyścig) zamieszczamy jednocześnie i w jednym poście.

8. Za trafny typ gracz otrzymuje 2 punkty, za błędny 0.

 

>>Całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja proponuję takie typowanie:

1. pierwsza ósemka wyścigu + pewniak - jak zaproponował Łukasz,

2. typowanie zwycięskiego zespołu - jak zaproponował Peter Parker,

3. będę się upierał przy typowaniu zdobywcy Pole Position, ale tylko trochę :D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem :lol:

Ostateczna wersja:

• Czołowa ósemka wyścigu: 1 punkt za każdy dobry typ

• Dodatkowe oznaczenie jednego "pewniaka": +2 punkty do typu (razem za trafioną pozycję 3 pkt)

• Zwycięski zespół: 4 pkt

• zdobywca pole position: 2 pkt

Może być? Chyba każdy powinien być zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę Wam namieszam, ale co mi tam :P

Dla mnie to głupia sprawa było typować konkretne miejsca od 1-8. Dlaczego?

Bo jedna osoba wytypuje np.

1. Massa

2. Kimi

3. Kubica

4. Heidfeld

5. Alonso

6. Vettel

7. Schumacher

8. Sato

 

I powiedzmy, że w wyścigu Massa miał jakiś defekt i klasyfikacja wygląda tak:

1. Kimi

2. Kubica

3. Heidfeld

4. Alonso

5. Vettel

6. Schumacher

7. Sato

8. Kovalainen

Gracz wytypował w ten sposób 7 zawodników po kolei, ale dostanie za to 0 pkt!

 

A ktoś kto dał powiedzmy:

4. Alonso

8. Kovalainen

+ Reszta

I za ten totalny galimatias to dostanie 2 pkt...

 

 

Teraz co proponuję...

Każdy typuje 3 zawodników (każdy z innej stajni). Nie wiem czy gdzieś się da to sprawdzić, ale jeśli się da, to wybieramy czasy okrążeń z okrążenia np. 10, 30 i 50 i dodajemy je do siebie. Powstanie w ten sposób klasyfikacja naszych graczy.

No i Peter to uszereguje od najlepszego do najgorszego.

I powiedzmy że jest tak:

1. Fiant 8:56:12

2. Peter 9:12:13

3. James 10:45:12

 

itd. Ja dostanę za ten wyścig 10pkt, Peter 8 itd (czyli tak jak w F1).

 

Dlaczego tak a nie inaczej? Bo wcale nie jest powiedziane, że Ferarri w 30 okrążeniu będzie szybsze od Renaulta ;)

 

Można to jeszcze udoskanalać, ja tylko dałem myśl, by nie było tak jak rok temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - przekombinowane. Cóż każdy ma swoje zdanie.

Też tak myślę ale cóż - jesteśmy w mniejszości :roll:

 

@Fiant - bardzo fajny pomysł - również to zastrzeżenie, że z 3 różnych stajni (nie będzie płaczu, że sezon będzie zdominowany). Czasy to chyba nie problem - zaraz zobaczę co i jak. Ja się na ten pomysł zapatruję bardzo pozytywnie i w moim notesiku stawiam przy nim duży + :wink: Będzie jakieś współzawodnictwo, emocje i zażarta walka. Ekstra pomysł :]

 

Ogólnie musimy przyjąć jedno (co już niejeden użytkownik na tym forum stwierdzał) - to nie jest forum bukmacherskie. Zabawa ma być prosta, lekka, zasady łatwe do przyswojenia. Typowanie będzie otwarte i user, który będzie chciał dołączyć w trakcie pogubi się. IMHO wystarczy ten pomysł @Fiant. Nie przesadzajmy panowie. W końcu wchodzimy na to forum w pierwszej kolejności w celach tv sat, nieprawdaż? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze tak zabawić (i tym samym chyba uprościć, zwłaszcza dla prowadzącego), że będziemy typować nie zawodnika, a numer okrążenia!

Czyli powiedzmy jeździmy Kubicą (każdy gracz) i typujemy 3 okrążenia w których wydaje się nam, że Robert będzie najszybszy.

To wcale nie jest takie głupie i proste, bo między np. 25 okrążeniem (przed Pitstopem), a 27 (po Pitstopie) mogą być mega różnice ;)

Dałoby się jeszcze zastrzeżenie, że nie można typować 10 ostatnich okrążeń (no bo tam wiadomo, że bak jest pusty ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie zastrzeżenie - nie wiem, czy gdzieś dorwę czasy każdego okrążenia :roll:

 

Edycja: Z czasami poszczególnych okrążeń będzie cienko, mam inny pomysł. Najlepszy czas 3 sesji kwalifikacyjnej + najlepszy czas okrążenia w wyścigu. Przykład (GP Brazylii 2007):

Raikkonen:

1:12.322 + 1:12.445 = 2:24:767

Kubica:

1:13.129 + 1:12.686 = 2:25.815

Może być taki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1satkuriercupvn2.png

Regulamin Formuła 1 SAT Kurier Cup 2008 - ostateczna wersja

 

1. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przeczytania regulaminu.

2. W zabawie bierze udział dowolna liczba uczestników.

3. Typowanie trwa od 16.03.2007 r. do 2.11.2008 r.

4. Zabawa Formuła 1 SAT Kurier Cup 2008 jest otwarta, użytkownik może do niej dołączyć w każdej chwili.

5. W przypadku odwołania wyścigu, typy zostają anulowane.

6. Zabawa polega na wytypowaniu 2 kierowców w kwalifikacjach oraz 2 innych kierowców w wyścigu (z zastrzeżeniem punktu 7. regulaminu).

7. Każdy typowany kierowca musi być z innego teamu. W przypadku złamania niniejszego punktu, typy nie zostają uznane.

8. Poszczególne najlepsze czasy okrążenia każdego kierowcy podczas 3 sesji kwalifikacyjnej oraz wyścigu są sumowane. Całkowity czas dopisywany jest na konto gracza.

9. Gracz z najlepszym ogólnym czasem wygrywa dane Grand Prix. Za poszczególne miejsca gracz otrzymuje punkty określone w punkcie 11.

10. Typując podajemy koniecznie imię, nazwisko oraz zespół (stajnię) kierowcy.

11. Punktacja

1. miejsce - 10 punktów

2. - 8 pkt

3. - 6 pkt

4. - 5 pkt

5. - 4 pkt

6. - 3 pkt

7. - 2 pkt

8. - 1 pkt

 

12. Kalendarz wyścigów Formuły 1

• GP Australii 16.03

• GP Malezji 23.03

• GP Bahrajnu 06.04

• GP Hiszpanii 27.04

• GP Turcji 11.05

• GP Monako 25.05

• GP Kanady 08.06

• GP Francji 22.06

• GP Wielkiej Brytanii 06.07

• GP Niemiec 20.07

• GP Węgier 03.08

• GP Europy 24.08

• GP Belgii 07.09

• GP Włoch 14.09

• GP Singapuru 28.09

• GP Japonii 12.10

• GP Chin 19.10

• GP Brazylii 02.11

 

13. Typy można oddać maksymalnie do godziny przed rozpoczęciem kwalifikacji.

14. Po oddaniu typów nie można ich zmieniać ani edytować.

15. W przypadku złamaniu punktu 13. i/lub 14. regulaminu, typy użytkownika nie zostają uznane.

16. Sprawy, które nie zostały wymienione w niniejszym regulaminie, będą rozst[beep]ne przed organizatora zabawy.

17. Wyniki i aktualne tabele będą zamieszczane kilka godzin po zakończeniu wyścigu (z zastrzeżeniem punktu 16. niniejszego regulaminu).

18. Organizator zastrzega sobie prawo do opóźnień w podaniu tabel i wyników z czynników niezależnych od niego (awaria forum, sieci Internet itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być łatwo, ale co zrobisz... Mi też pasowała opcja:

Zabawa polega na wytypowaniu:

• 4 kierowców, którzy "zbierają" dla nas punkty określone w punkcie 9. niniejszego regulaminu;

• zespołu, który zwycięży w danym Grand Prix.

Mam pomysł, ale nie wiem, czy władza się zgodzi - dam ankietę, 2 opcje regulaminu i niech userzy głosują, która wersja regulaminu lepsza. Bo ja sam zdecydować nie mogę - zabawy nie organizuję dla siebie, lecz dla forum. Chyba demokratyczny wybór regulaminu będzie najtrafniejszy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...