Skocz do zawartości

Nowe kanały (C+)


fercom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Przecież tam nie ma czego oglądać, to są jedne z najgorszych kanałów HD a TVN "pseudo" HD to w ogóle jakiś mega przekręt

Ja czekam z niecierpliwością na TVP HD.

Nawet Farfał im dowalił :lol2: Kilkanaście procent ramówki w HD to stanowczo za mało. TVP HD to 100% ramówki w HD, ale widzimy jak to się kończy - powtórka goni powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TVN HD to mogę się zgodzić, że jest to kompletna porażka, chyba najgorszy kanał HD w Polsce, więc można sobie go darować, natomiast Discovery HD bardzo dobrze uzupełniłby ofertę jako kanał bardziej rozrywkowy i prezentujący "lżejsze" programy niż np. NG czy Planete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już Discovery HD miałem i nie było czego oglądać. Non stop nudny amerykański czoper. A na kanale TVN "pseudo" HD może 5% ramówki to HD i to żadne filmy tylko sędzia Wesołowska czy Milionerzy.

A w ogóle to nie wiem jak można krytykować TVP HD. Jest to jeden z najlepszych kanałów HD. Zawsze coś ciekawego mają: 1stycznia koncert noworoczny z Wiednia, jakiś czas temu ME piłki ręcznej, ok miesiąc temu Puchar Konfederacji, różne ciekawe filmy też lecą, w Pucharze Uefa pokazywali mecze Lecha [te grane w Polsce] w HD, mają na wyłączność wszystkie ME i MŚ piłki nożnej do 2016roku i często jak coś leci na TVP1/TVP2 to też jest na TVP HD (jakieś kabarety, ostatnio pogrzeb Jackson).

Po przejściu z N bardzo mi brakuje tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery nie ma czego oglądać?

Ja np szkołe przetrwania,w klatce czasu,drwale itp itd.

 

Dokładnie, może programy na Discovery mają mniejszą wartość merytoryczną jak te na NG, czy Planete ale niektóre są ciekawe tymbardziej, gdy są oglądane w HD. Ostatnio oglądam u rodzinki na N-ce i musze przyznać, że mi się spodobał ten kanał. Głównie ze względu na brak reklam, jedynie krótkie przerywniki Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja tam już Discovery HD miałem i nie było czego oglądać. Non stop nudny amerykański czoper. A na kanale TVN "pseudo" HD może 5% ramówki to HD i to żadne filmy tylko sędzia Wesołowska czy Milionerzy.

A w ogóle to nie wiem jak można krytykować TVP HD. Jest to jeden z najlepszych kanałów HD. Zawsze coś ciekawego mają: 1stycznia koncert noworoczny z Wiednia, jakiś czas temu ME piłki ręcznej, ok miesiąc temu Puchar Konfederacji, różne ciekawe filmy też lecą, w Pucharze Uefa pokazywali mecze Lecha [te grane w Polsce] w HD, mają na wyłączność wszystkie ME i MŚ piłki nożnej do 2016roku i często jak coś leci na TVP1/TVP2 to też jest na TVP HD (jakieś kabarety, ostatnio pogrzeb Jackson).

Po przejściu z N bardzo mi brakuje tego kanału.

Fajnie, że na TVP HD wszystko jest w HD. Problemem jest tylko to, że póki co materiału HD za wiele nie ma, więc leci pełno powtórek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu nie mogłem się doczekać Discovery HD. Wydawał mi się wymarzonym programem HD. Niestety odkąd mam N-kę zweryfikowałem swoją opinię na temat tego „kultowego” kanału. Jeśli popatrzeć na ramówkę to od wczesnego popołudnia do późnego wieczora DOMINUJĄ niestety produkcje typu: choppery, jak to zrobiono, zbudowano, demony szybkości i inne zorientowane technicznie programy. Wniosek jest jeden – jeśli ktoś lubi programy w temacie inżynierii, techniki będzie zachwycony. Ja w takich programach HD szukam propozycji o charakterze przyrodniczym i podróżniczym.

 

Tak przy okazji pod tym względem bardzo popsuł się National Geographic HD. Bardzo rzadko są tam premiery zawierające programy przyrodnicze w których powinni być liderami. Zamiast tego możemy podziwiać (w pięknym HD) np.: historię toalety, jak zbudowano największy okręt na świecie i inne tego typu produkcje, które niekoniecznie muszę oglądać w HD. NG HD idzie trochę w kierunku DC HD. Może wynika to z faktu, że produkcje przyrodnicze są bardzo kosztowne w realizacji a w erze globalnego kryzysu kanały mają mniej pieniędzy na tego typu realizację.

 

Ku zaskoczeniu tak naprawdę okazuję się, że najwięcej najciekawszych produkcji HD jest na Canal + film HD. Fantastyczna seria „Woda to życie”, teraz „Zielony Raj”. To się ogląda!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji pod tym względem bardzo popsuł się National Geographic HD. Bardzo rzadko są tam premiery zawierające programy przyrodnicze w których powinni być liderami. Zamiast tego możemy podziwiać (w pięknym HD) np.: historię toalety, jak zbudowano największy okręt na świecie i inne tego typu produkcje, które niekoniecznie muszę oglądać w HD. NG HD idzie trochę w kierunku DC HD. Może wynika to z faktu, że produkcje przyrodnicze są bardzo kosztowne w realizacji a w erze globalnego kryzysu kanały mają mniej pieniędzy na tego typu realizację.

 

 

National Geographic ma swój kanał przeznaczony przyrodzie nazywa sie Nat Geo Wild i jest zarówno w SD jak i HD.

Więc teraz czekamy aż nasze platformy pomyślą o dodaniu NG Wild chociażby w HD :roll::roll:

 

Mam dostęp do nat Geo Wild w SD i czasami w HD stąd wiem ze kanał jest wart swej wysokiej ceny rtak jak i History zarówno w SD jak i HD :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, kanał Nat Geo Wild dostępny jest jedynie w wersji międzynarodowej, w tym z polską ścieżką dźwiękową - stąd jego wysoka jakość. Nie ma tam miejsca na głośne polskie reklamy, są jedynie krótkie przerwy na zapowiedzi programów. Czego nie można powiedzieć o polskim National Geographic, tworzonym tylko na rynek polski i węgierski, gdzie reklamy są z taką samą częstotliwością, jak na kanałach Discovery (również tylko na rynek polski, za wyjątkiem T&L i ID). Na kanale National Geographic HD również irytują głośniejsze reklamy od programów - i ten dźwięk kruszonego lodu, spada na widza jak grom z jasnego nieba - zupełnie niespodziewanie! Myślę, że z czasem również "doczekamy się" lokalnych wersji Nat Geo Wild i wtedy polska wersja może zacząć przypominać nasze Animal Planet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC jeszcze nie osiągnął "poziomu" Discovery (i daleko mu do niego) więc pewnie Wild też nie zniży się do Animala. Nie mówię o reklamach bo tych jest wszędzie pełno. Za wyjątkiem Planete, dlatego żałuję że nie myślą o dodaniu Planete2 i Planete HD (no chyba że się mylę?). Ten pierwszy nadaje od dawna we Francji, ten drugi miał powstać już z rok temu i nie wiem co z nim. Ach to byłaby dopiero uczta: NGC, NGC HD, NGC Wild, Planete, Planete2, Planete HD, History, History HD, Travel... Wtedy na pewno nie ucieknę do platformy TVP, co najwyżej będę miał obie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wywołałem tu małą burze co lepsze Discovery czy TVP:)

Generalnie Discovery jest dla mnie naprawde dobrym kanałem.Tak jak ktoś wspomniał tematyka inżynieria,technika .Bardzo ciekawie przedstawione programy.

Oczywiście byłoby dużo wymieniać z ramówki tygodniowej jednak trzeba wziąźć pod uwage okres wakacyjny wiec lecą powtórki.

 

Umnie było na odwrót napalony byłem NGHD ale już mi przeszło bo tych krajobrazów i tematyki przyrodniczej jest coraz mniej.

 

Jeśli przyroda to polecam Woda to życie czy Zielony raj coś pięknego .Trzeba dodać jeszcze że jest to emitowane na Canal+ gdzie bitrate bije o głowe NG czy Discovery HD więc obraz poezja:)

 

Jeśli TVP HD to tylko i wyłącznie dla tematyki sportowej.Wiadome ligi mistrzów nie będzie wiec dopiero będe na mistrzostwa rozglądał sie za tym kanałem.

 

Jedno jest pewne jeden lubi to inny tamto i trzeba to uszanować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planete2, Planete HD...

 

Aktualnie we Francji są dostępne 4 kanały Planète: Planète, Planète Thalassa, Planète No Limit i Planète Justice. Był jeszcze Planète Juniors, ale został zlikwidowany w marcu tego roku.

 

Szkoda, iż tematyczne warianty nie są dostępne w Polsce (po stokroć wolałbym paczkę tematycznych Planete niż przereklamowany pakiet Discovery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy popadli w jakąś obsesję HD, cóż mój kupel ma N-ke niby ma parę kanałów HD, ale co z tego jak nie widać różnicy między SD. Trzeba trochę odciążyć Eutelsat od tego badziewiasta pokroju mango24 lub jakiś zagranicznych śmieci, na pewno bitrate kanałów SD i HD się poprawi o 50%. TVP ma rację że nie pcha się w Eutelsata tylko w Astrę, tam jest o wiele lepsza jakość sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HotBirdzie nie ma już miejsca i nawet jeśli by chcieli to nie dadzą rady i wzięli Astrę a jakość kanału i sterowanie bitrate zależy od nadawcy tak że nie ma znaczenia który satelita jest użyty bo sygnał jest cyfrowy a nie analogowy choć niemcy jesze w analogu z astry trochę nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to podziwiam ludzi, którzy setki spraw potrafią poruszyć w jednym poście :D Niektórzy mam wrażenie wpadli w jakąś obsesję HD, z której może wynikać fakt, że kanały HD nie różnią się jakością od kanałów SD. Mam wrażenie, że trzeba mieć na prawdę dużą wadę wzroku, żeby takiej różnicy nie zauważyć. Przykłady z dziś? Pisząc ten post oglądam TVP HD (Sopot Hit Festival) - różnicy z TVP2 nie trzeba udowadniać. Przełączam na TVN HD i mam obraz zawierający w zasadzie 2 razy więcej obrazu niż wersja SD tego kanału, dwie godziny temu oglądałem "Fakty" i też miałem lepszą jakość i więcej danych.

 

Druga sprawa to pojemność satelit. Co jak co, ale są to komercyjne przedsięwzięcia i takie kanały jak Mango długo nie znikną - bo zarabiają. Jak przestaną to nie martw się, szybko znikną z HotBirda.

 

Zachęcam jednak do powrotu do tematu "Nowe kanały" w Cyfrze+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...