Skocz do zawartości
  • 0

Brak sygnalu na wyzszych czestotliwosciach


Grosson
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Od niedawna mam broblemy z ustawieniem anteny na HB i odbior niektorych kanalow z CP, co ciekawe sa to tylko kanaly z transponderow o wyzszych czestotliwosciach od 12.000 w gore. Mam antene 75 i konwerter monoblock, kabel wymienilem na nowy. Sila 86% jakosc 50% nigdu wiekszej nie moglem ustawoc a robie to przy pomocy miernika. Na wspomnianych transponderach sygnal nieustannie miga tzn wskakuje te 50% i spada do zera i tak ciagle. Moze byc cos z kpnwerterem czy jednak czasze wymienic na wieksza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbuj jeszcze raz ustawić antenę za pomocą miernika SAT oraz odpowiednio ustawić skos konwertera. Znaczna część przypadków złego odbioru sygnału nie opiera się o złe ustawienie anteny a o same ustawienie skosu, większość użytkowników ustawiających antenę zostawia ten parametr oscylujący w granicy 0 stopni co powinien wynieść dla naszego terytorium +/- 5 stopni w prawo patrząc centralnie na czasze. Na konwerterze i samej obejmie konwertera są podziałki kąta skosu także łatwo ustawić skos odpowiedni. Zasada jest taka, ustawiamy antenę i skos do momentu aż nie uzyskamy najwyższych wyników na mierniku do tego przeznaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewniam ze z ustawienia anteny wiecej juz sie nie wycisnie, jest ustawiana po milimetrze w pionie i poziomie jak i z kątem nachylenia konwertera, wokol domu jest wiele drzew, sporo przeszkod mysle ze to z tego powodu. Gdyby sygnal byl stabilny na tym poziomie 50% MER 12 ktore jest ustawione to by nie bylo problemow a tu sygnal miga na przemian 50% i 0, na nizszych transponderach trzyma te 50% stabilnie i nawet w deszcz dobrze odbieraja, stad moje pytanie czy przypadkiem konwerter nie ma problemu z wyzszym pasmem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A sprawdziłeś na tych górnych częstotliwościach obie polaryzacje, tj. pionową (V) i poziomą (H)? W konwerterach dosyć często pada 1/4 pasma, np. góra V albo dół H. Jeśli znajdziesz coś ze stabilnym sygnałem na górnych częstotliwościach w jednej tylko polaryzacji, to niemal na pewno wina konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Grosson napisał:

Zapewniam ze z ustawienia anteny wiecej juz sie nie wycisnie, jest ustawiana po milimetrze w pionie i poziomie jak i z kątem nachylenia konwertera, wokol domu jest wiele drzew, sporo przeszkod mysle ze to z tego powodu. Gdyby sygnal byl stabilny na tym poziomie 50% MER 12 ktore jest ustawione to by nie bylo problemow a tu sygnal miga na przemian 50% i 0, na nizszych transponderach trzyma te 50% stabilnie i nawet w deszcz dobrze odbieraja, stad moje pytanie czy przypadkiem konwerter nie ma problemu z wyzszym pasmem? 

Nie ma znaczenia co jest w koło domu, ma za to znaczenie co jest przed anteną. Może to być konwerter, źle ustawiona antena a nawet lekko zgięta antena i już cyk po części programach. Znam przypadki gdzie "domowy" instalator złączki źle zarobił i wszystko działało oprócz TVP2HD. Tak, że może być wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli chodzi o polaryzacje to kanaly z obu nie chodza wiec mniej by to wskazywalo na konwerter ale on mi i tak podpada tym bardziej ze czytalem o monoblockach ze lubia wariowac a ma juz z 10 lat. Wymienie go ale chyba i czasze bo tez nie za mloda choc nie ma widocznych ubytkow czy rdzy. Co do precyzji ustawienia to zaparlem sie i z 6h milimetr po milimetrze z miernikiem tkwilem przy instalacji, na tym co jest lepiej nie bedzie. Co ciekawe jeszcze ze 3 tyg temu na mniejszej wartosci sygnalu chodzilo wszystko nawet w deszcz bez zadnych migotania sygnalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...