Skocz do zawartości
  • 0

Podłączenie Dekodera 4K z nc+ w nowym domu, dodatkowo 3 dekodery


Speedy87kg
 Udostępnij

Pytanie

Im więcej czytam tym mniej wiem ? mam nowy dekoder z nc+ 4K, w Wrześniu wprowadzamy się do nowego domku gdzie z każdego pomieszczenia idą na strych po dwa koncentryki + kable ethernet, co potrzebuję kupić by móc:

1. w salonie podłączyć dekoder 4K i w pełni wykorzystywać jego moc (chyba po przez Wi Band)

2. w pozostałych trzech pokojach podłączyć Multirumy z dyskiem (chyba że nc+ daję dekodery 4K do Multirumów to 4K)

wyczytałem że jest coś takiego jak Multiswitch Johansson, ale czy on da radę w mojej instalacji, bo on ma tylko 4 wyjścia, a ja do swojej instalacji chyba będę potrzebował 8 wyjść (po dwa kable na dekoder),  czy do anteny będę musiał ciągnąć 8 kabli, czy wystarczą tylko 2 a resztą zajmie się Multiswitch? jaki najlepiej wybrać konwerter (czy może konwertery są bez różnicy i każdy będzie działał), antenę satelitarną szukać 90cm. do takiej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, potrzebujesz Multiswitcha, masz różne rodzaje od 4 wyjściowego po 16 wyjść, jeżeli nie zależy ci na odbieraniu dwóch satelit HotBirda i Astry to zaopatrz się w MS 5x8 i podłączysz osiem gniazdek pod jedną antenę. Jeżeli zależy ci na 2 satelitach zaopatrz się w MS 9x8. Co do NC+ to z tego co wiem to jeden dekoder jest z wbudowanym dyskiem a reszta jak przypada na dekodery slave są bez dyzku z pojedynczą głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź, nie potrzebuję ustawiać anteny na astrę i Hotbirda, bo po co jak na hotbirdzie odbieram wszystko co mi nc+ daję :) czyli potrzebuję konwerter Wi Band do którego się wepnę dwoma kablami, a z drugiej strony wepnę te dwa kable do MS 5x8, a z niego już do każdego pokoju i będzie to działać tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...