Skocz do zawartości

Ilu DX-erów mamy na forum?


Mr. Orbita
 Udostępnij

Jak dużo pozycji satelitarnych możesz odbierać  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak dużo pozycji satelitarnych możesz odbierać

    • Jestem DX-erem z krwi i kości - obrotnica lub siłownik
      50
    • Lubię odnajdywać nowe egzotyczne kanały, ale nie posiadam układu obrotowego
      116
    • Całkowicie nie interesuje mnie ta tematyka - chcę spokojnie oglądać
      61


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wiedzieć ilu DX-erów udziela się na forum, w związku z czym zakładam poniższą ankietę. Wyniki będą miały wpływ na wygląd pewnego działu na forum, który pojawi się już wkrótce...

 

Jako założyciel zaczynam - siłowniki, obrotnice, DiSEqC - co chcę to mam :) Ale moim ulubionym narzędziem pracy jest jednak siłownik i przemieszczam się po różnych pozycjach satelitarnych, czyli opcja 1 jest dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał opcję, że interesuje mnie to, ale jak na razie nie posiadam swojego zestawu, z różnych powodów.

 

Do mnie nie pasuje żadna z opcji, bo nie mam, ale chce mieć i interesuje mnie to, jak na razie mam tylko zeza i to wszystko, więc opcji dla mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james_b, opcja numer 2 byłaby dla Ciebie w sam raz ;)

 

Wybieram opcję 2, ale nie ukrywam, że Forum wywiera na mnie bardzo zły wpływ. Mam w planach rozbudowę obecnej instalacji, mam nadzieję, że mimo wielu przeszkód stojących mi na drodze, uda się te plany zrealizować i będzie możliwosć numer 1 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem, bo nie przekręcam anteną na lewo i prawo, żeby szukać kanałów z innych pozycji satelitarnych. Ta opcja nie jest dla mnie. No to tyle ode mnie. No jednak ok, zgodzę się, ta opcja jest mi najbliższa. Teraz ważne jest aby kupić coś porządnego do obrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem drugą opcję.Lubię znajdować egzotyczne kanały tylko nie na razie ustawiam antenę ręcznie na pozycjach od 28.2E do 5W.Na wschód już dalej raczej nie pociągnę ,bo zasłania mi budynek ,ale na zachód jeszcze troszkę popróbuję.W przyszłości zamierzam kupić antenę ok.120 cm i pewnie jakiś siłownik lub obrotnicę.A na razie radzę sobie ustawiając ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja numer 2

Od kiedy rozkminiłem jak na centymetry na mojej czaszy, przestawiać antenę i dokładnie trafiać w pozycje w wolnym dniu zdarza mi sie pobawić w przekręcanie, ale myślę o rozbudowie swojego zestawu o jakaś obrotnice. Tylko sie zastanawiam na wymiana mojego tunera do DX na coś innego, bo mój DSR-5001 nie zawsze sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

opcja pierwsza! bo tvsat to prawie sens zycia :] moze bez przesady jednak uwielbiam tvsat, nawet sie do ekipy zalozycielskiej forum dorzucilem :) tylko narazie ciezko z userami

 

mam astre 2D na antenie 240cm + zez na badra

1.6m mabo i 115cm na obrotnicy :D

a takto poprostu lubie egzotyke a w szczegolnosci azje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opcja 2. Ciągnie mnie bardzo do obracaniem anteną po różnych satelitach i ta niepewność: cóż tam będzie. Staram się kontrolować bo nie wyszedłbym z domu. Potrafię cały dzień spędzić na wyszukiwaniu nowych kanałów, a i więcej całych dni z rzędu potrafiłem spędzić. Jako, że jestem uzależniony od telewizji satelitarnej muszę panować nad sobą by czasem nie zapomnieć pójść do pracy czy pójść do łóżka (zdarzało się), dlatego staram się by zawsze mieć ustawione tylko te satelity z których jest coś po polsku. Hot Bird i Astra to podstawa, Sirius dla Europe by Satelitte, Telstar dla Lato 2008 i Astra 2 dla brytyjskich kanałów Reality, Romantica, Wedding TV i Playboy (oszukuje się, że są po polsku i dzięki temu mam pretekst do posiadania dodatkowego satelity). Chodzą mi jeszcze po głowie Hispasat 30W i Turksat 42E, powodem jest VH-1 z 30W oraz Discovery i Cartoon Network z 42E. Może coś w tej kwestii się ruszy niebawem. Oczywiście zanim kupię kolejną antenę usłyszę, że jestem szajbnięty itd. Jakoś nie ciągnie mnie do obrotnicy, wolę mieć sztywne anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to ja dam głos w tej ankiecie:) lubie szukać nowych satelit ale niestety nie posiadam obrotnicy:) moje zabawy robie na antenie 90cm:) na zwyklym kiju xD:) wbitym w ziemie:D może z czasem bedzie obrotnica;) kto wie ta zabawa naprawde potrafi wciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...