Skocz do zawartości

Polsat Box - podwyżka cen za usługi od Jesieni 2019.


Paweł Szmit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jedno jest konsekwencją drugiego - Polsat stosuje taktykę jak z PSP - albo chcecie LM i słono płacicie albo ją wogóle nie dostaniecie i tu Polsat właściwie poległ bo zainteresowanie nikłe i poza rozdaniem po znajomości UPC i "udanym" dealu z nc+ to poległ

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przy tym co kasują kablówki to śmieszne te stawki (widać, że od lat się nie ruszyły).

Polsat bierze 2 zł za 28 kanałów, a np. UPC wstawia Polsat Sport Fight czy Games do najwyższego pakietu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne warunki umów mogą przewidywać różną ilość kanałów Polsatu i może mowa tu jest o standardowej paczce aktualnej na początek obecnego kontraktu czyli rok... 2016 (bo kontrakty są 3-letnie). A UPC to zdzierca - dostaje za pół darmo kanały Polsatu po znajomości z Solorzem szefów UPC.

Ciekawi mnie czy ta oferta obejmuje też nc+, bo to oznaczałoby że albo nc+ musi kupić wszystko i mieć Polsaty Sport albo kupować a la carte co byłoby nieopłacalne.

 

Poza tym jestem ciekawy jak to jest możliwe że Polsat wszystkim operatorom skraca czas trwania umów? A to mogą tak bezkarnie zrywać jednostronnie umowy  a właściwie zmieniać parametry wszystkim jednocześnie? A nie dotyczy to wybranej puli Operatorów?

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP nie zaoferuje nc+ kanałów sportowych, bo to nie w ich interesie, a podwyżki zapewne też obejmą nc+.
Skąd to przekonanie, że UPC ma Polsaty za pół ceny? Owszem, mogą mieć na lepszych warunkach niż inni z racji liczby abonentów. Jak wiadomo duży może więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała grupa CP ma obecnie taką pozycję na rynku, że może pozwolić sobie na różne zagrania. Pokazali kiedyś TV Puls gdzie ich miejsce w szeregu.

3 godziny temu, rotalplus napisał:

A UPC to zdzierca - dostaje za pół darmo kanały Polsatu po znajomości z Solorzem szefów UPC. 

Jakie ma układy UPC i CP tego nie wiem, ale nie powiedziałbym że UPC to zdzierca. Kanały Polsat Sport Premium to ja u nich dostałem za pół darmo, bo za 2,49 zł. W CP chcieli ode mnie abonament wyższy o 10 zł za te kanały.

Co do relacji nc+ a CP to myślę, że ich łączy inny model współpracy, a pojawienie się pozostałych kanałów sportowych Polsatu w nc+ byłoby dla mnie osobiście wielkim szokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio przy pakiecie NOWY COMFORT+ w nc+, że chyba niemal wszystkie kanały POLSAT-u są oznaczone jako niegwarantowne. Nie wiem w sumie od jak dawna tak jest.

Co ciekawe ta osoba, która kupiła ten pakiet przeszła specjalnie z Telewizji na Kartę na umowę, by kanały POLSAT-u posiadać.

Mam nadzieję, że jednak się ze sobą dogadają. 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od kilku miesięcy Polsaty poza Film i Viasat są w "promocyjne". Ogólnie kuriozalne jest, żeby ponad połowa kanałów z całkiem drogiego pakietu było albo promo, albo FTA a to tak w tym momencie wygląda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubus.kul napisał:

Co do relacji nc+ a CP to myślę, że ich łączy inny model współpracy, a pojawienie się pozostałych kanałów sportowych Polsatu w nc+ byłoby dla mnie osobiście wielkim szokiem

A załóżmy że by tam trafiły i to bez wzajemnej wymiany na pakiet C+, z pozoru głupie paść konkurencje swoim dobrem, ale- klienci się przyzwyczają potem okaże się że platformy się łączą(czyli CP łyka nc+) UOKiK za bardzo nie będzie się miał do czego przyczepić bo "konkurencja" ma nawet lepszy towar, ale nie daje to już zbyt obfitych przychodów i francuzy zwijają tu swój biznes,pozostawiając sztandarową paczkę nabywcy,  powstaje np. CP+ i to CP+ łaskawie daje za stosowne "co łaska" dostęp do pakietu CANAL+ swoim obecnym klientom i tym sposobem mamy monopol w platformie satelitarnej.

 

Wiem- pofantazjowałem na maxa, ale czy to nie jest teoretycznie możliwe? bo po prawdzie jedyną przeszkodą nie są ambicje czy pieniądze ale urząd,który dba o konkurencję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszą ceny bo są monopolistą i mogą sobie na to pozwolić. Niestety w Polsce nie ma konkurencji na rynku telewizji a ludzie masowo płacą abonament i oglądają reklamy. To jest kuriozum bo to oznacza że płacą 2x.

Z drugiej strony Polacy lubią oglądać reklamy i powtórki w telewizji tak bardzo że są w stanie za to całkiem sporo zapłacić. Aż 2/3 oglądających telewizję to abonenci płatnych platform i kablówek a większość z nich opłaca kanały naszpikowane reklamami. Polsat chce to wykorzystać, ponieważ trend zaczyna być spadkowy - to znaczy coraz mniej jest naiwnych którzy chcą płacić za powtórki i reklamy. Postęp jest powolny więc POLSAT zdąży jeszcze sporo zarobić a ceny może podnieść nawet o 100%. Odpływ abonentów zapewne będzie ale zysk z podwyżek zrekompensuje to z nawiązką, ponieważ przyzwyczajenie do płacenia jest ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tylko nie dziwili, jak duzi operatorzy kablówek się na nich wypną i tematyczne Polsaty zaczną być wyłączane. Zostaną tylko Polsat i TV4 z racji muszą być. Wtedy szybko im rura zmięknie, bo mniejszy zasięg = to także oprócz opłat od gniazdka, mniejszy zysk z emisji reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenia tych najbardziej wartościowych (jak np. Polsat Sport i Polsat Sport Extra) raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie zaryzykuje. Dodatkowo Polsat News, kanały Viasat, JimJam (solidnie ostatnio uatrakcyjnili program),... doszły też Polsat Doku, czy Polsat Games. Polsat gra ostro, bo jego pozycja staje się dominująca. Monopol nigdy nie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Polsat Viasat Nature/History/Explore nie należą do Polsatu, tak samo jak za ich dystrybucję również nie odpowiada Polsat.

16 minut temu, jaszek napisał:

Wyłączenia tych najbardziej wartościowych (jak np. Polsat Sport i Polsat Sport Extra) raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie zaryzykuje.

 

Nie sądzę, aby przez Polsat Sport i Polsat Sport Extra nagle ludzie zaczęli masowo rezygnować ze swojego dostawcy telewizji i nagle masowo przechodzić do CP. Tym bardziej, że jak ktoś ma UPC, Vectrę czy Multimedię, to ma zazwyczaj u niego Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka 28 kanałów Polsatu zawiera kanały:

1) Polsat

2) Polsat 2

3) Super Polsat

4) TV 4

5) TV 6

6) Polsat Play

7) Polsat Cafe

8 ) Polsat News

9) Polsat News 2

10) Superstacja

11) Polsat Doku

12) Polsat Rodzina

13) Polsat Games

14) Polsat Sport

15) Polsat Sport Extra

16) Polsat Sport News

17) Polsat Sport Fight

18) Polsat Film

19) Polsat Romans

20) Fokus TV

21) Nowa TV

22) Eska TV

23) Eska TV Extra

24) Eska Rock TV

25) VOX Music TV

26) Polsat Music

27) Polo TV

28) Disco Polo Music

 

W tej grupie nie znajdują sie kanały Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore (są dystrybuowane przez Viasat World).

Nie ma również kanału Polsat Jim Jam (dystrybucja przez AMC Networks International) oraz brak Crime+Investigation Polsat (dystrybucja A+E Networks Poland).

 

 

Edytowane przez Piotr-Piła
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na Polsat Cafe widzę kolejny wspaniały program, który uzasadnia podwyżki. "Forsa ze śmieci" to tytuł tego dzieła, i porusza niezwykle pasjonującą tematykę, ? wywalania przez Angoli jakiś starych rupieci na śmietnik.? Doprawdy CP się rozwija, TVP Sport zgarnia wszystko co lepsze ze sportu, a Solorz szykuje podwyżki za oglądanie koszy na śmieci.??

Edytowane przez BizzareX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 15:02, Bloo411 napisał:

Żeby się tylko nie dziwili, jak duzi operatorzy kablówek się na nich wypną i tematyczne Polsaty zaczną być wyłączane. Zostaną tylko Polsat i TV4 z racji muszą być. Wtedy szybko im rura zmięknie, bo mniejszy zasięg = to także oprócz opłat od gniazdka, mniejszy zysk z emisji reklam.

 

Historia już zna takie przypadki. To było jeszcze w czasach analogu telewizji naziemnej i kablowej. Vectra wyłączyła wszystkie kanały Polsatu ponieważ nie dogadali się w sprawie opłat za dostęp.

Kanałów nie było dosyć długo w ofercie Vectry. Był tylko główny Polsat i TV4 bo te być musiały.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...