Jump to content
Sign in to follow this  
MZKS1929

RED EAGLE TWINBOX LCD , Open ATV 6.0 - Problem z odbiorem części kanałów

Recommended Posts

Hej

Jak zwykle liczę na pomoc kolegów w w/w temacie , od wczoraj cześć kanałów sieci , na części ciemno

Uzywam : Cameleon (nc+) i modul (cp)

Przykładowo świecą : Polsat News , Tvp 1 , Tvn , Hgtv

A nie świeci : Eurosport , Canal+ , HBo itp....

Sprawdzałem sile sygnału ale na wszystkich SNR w granicach 85-92 %

Z gory dzieki za sugestie

4 minuty temu, MZKS1929 napisał:

świecą : Polsat News , Tvp 1 , Tvn , Hgtv

A nie świeci : Eurosport , Canal+ , HBo itp....

Należy przyporządkować które kanały mają być dekodowane przez moduł z kartą, a reszta przez kartę w czytniku. Jakiego pluginu używasz do karty cameleon?

Posted (edited)

Do tej pory od ładnych paru miesięcy chodziło wszystko poprawnie ....

Wiedzac ze to czarna magia , nic nie grzebalem

Proszę tail# w którym miejscu sprawdzić plugin Cameleona przy tym sofcie Open 6.0?

Kanaly Polsat Sport i Polsat Sport Extra pracuja poprawnie ...

Edited by MZKS1929

15 minut temu, MZKS1929 napisał:

Do tej pory od ładnych paru miesięcy chodziło wszystko poprawnie ....

Ta informacja powinna być na początku. Zakładałem że od początku Ci nie działało. W zainstalowanych wtyczkach powinien być np. oscam albo inny emulator.

Posted (edited)

W Softcam Panel V 2.0 pokazuje :

Aktywny CAM 1 : oscam_atv 1.2 11353

Cam 2 : nie aktywny

Brak informacji o ECM

ROM karty panowie gdzie sprawdzic ?

Edited by MZKS1929

Godzinę temu, MZKS1929 napisał:

ROM karty panowie gdzie sprawdzic ?

Zaloguj się przez przeglądarkę po http do oscama i tam powinien być widoczny ROM karty.

Czy w Open Webif bedzie widoczny ?

Nie logowalem sie nigdy do Oscama ...

Openwebif nie ma nic do tego. Jeżeli konfigurowałeś oscama, to w pliku oscam.conf powinien być nr portu i na tym porcie powinieneś wejść przez przeglądarkę.

Niestety nic nie konfigurowałem , sprzęt tak jak dotarł do mnie nie miał żadnych zmian oprócz listy kanałów i instalacji dysku HDD.

Sluzy mi do tego aby nie przekładać kabli i mieć dwie platformy na jednym sprzęcie jak również mieć możliwość edytowania nagrań i zgrywania ich na komputer

47 minut temu, MZKS1929 napisał:

Niestety nic nie konfigurowałem , sprzęt tak jak dotarł do mnie nie miał żadnych zmian

To trzeba się bliżej przyjrzeć konfiguracji, bo tak to się ten sprzęt marnuje, a możliwości ma zdecydowanie większe niż tylko obsługa dwóch platform i zarządzanie nagranym materiałem.

Mozna się przyjrzeć w wolnym czasie , ale obecnie zależy mi aby rodzina mogła cokolwiek obejrzeć czy na to jest jakas szansa aby ktos podesłał mi  jakiegoś gotowca ?

Posted (edited)

Najpierw trzeba ustalić co jest przyczyną. Być może karta otrzymała zarazę, ale to jest przypuszczenie, bo na podstawie tego co napisałeś niczego nie można być pewnym. Możesz wykonać "w ciemno" update oscama, najwyżej i tak nie będzie działać, więc nic nie tracisz. Jeżeli ja bym to robił, to zrobiłbym tak:

1. Sprawdzam na podstawie logów co się stało.

2. Jeśli karta dostała aktualizację to przygotowuję nowego oscama i wykonuję update.

Dla mnie to jest kilka minut roboty włącznie z przygotowaniem oscama ale jeśli jesteś początkujący i do tej pory niewiele ogarniasz, to zejdzie Ci trochę więcej czasu.

Edited by tail#

tail# dzięki za informacje , niestety dla mnie to za duzy pułap .... musiałbym przysiąść aby nadrobić zaległości

Jak ktoś ew będzie chętny do pomocy zapraszam na PW ponieważ logi , oscamy itp to za wysokie progi obecnie dla mnie i musiałbym być poprowadzony przez te tematy jak laik ... a nie wiem czy komuś chce sie , ma czas itp

Sadziłem ze tuner który pracował spokojnie  pochodzi jeszcze trochę ... ew bede musial wyciagnac Wi-FI Box od nc+

Posted (edited)
3 godziny temu, MZKS1929 napisał:

Sadziłem ze tuner który pracował spokojnie  pochodzi jeszcze trochę ... ew bede musial wyciagnac Wi-FI Box od nc+

Jeśli dokonasz poprawek w konfiguracji i zachowasz kartę kameleon, to pochodzi bez problemów przynajmniej do końca roku. W żadnym przypadku nie daj się namówić na zmianę karty, bo wtedy będziesz miał od razu ciemność na własnym sprzęcie.

Edited by tail#

@MZKS1929

Wpisz w Google

oscam [email protected] FEDC

Znajdziesz oscamy i sposób ich wgrania . Oczywiście możesz nic nie szukać i korzystać z tunerów operatora . Nikt nic za Ciebie nie zrobi ,taka jest "szorstka rzeczywistość" .

tail#  Liga Mistrzów jeżeli chodzi o pomoc , dzięki takim ludziom pozostaje w temacie dekoderów nie parowanych . Raz jeszcze dziękuje , zapewne nie raz zwrócę się o pomoc 

tomek6680t "szorstka rzeczywistość" jest taka ze istnieje jeszcze grono ludzi którzy pomogą

Posted (edited)

Dodam do tego, że wszyscy którzy aktualnie posiadacie kartę cameleon i bezmyślnie wymieniacie sprzęt u operatora, bo przestało działać, popełniacie błąd. @MZKS1929 zapewne to potwierdzi.

Edited by tail#

Potwierdzam ze dekodery na Linux to inna liga , możliwość programowania , zgrywania nagrań , ustawiania własnych list , zero zacinania i co najważniejsze łączenie dwóch polskich opeartorow w jednym pudelku

Nawet dla laika taka zabawa to już duzy przeskok przez duza ilość lat rożnego sprzętu ze strony nc+

Zapewne @tail# niekiedy miał dosyć moich prostych pytań , ale udało się , poza tym nie tylko on chciał pomoc w tym temacie , dlatego wielkie dzięki za użytkowników tego forum ze potrafią podzielić się wiedza

Niestety sprzedawcy ze sklepów nie są tak mili ... bo zapewne więcej osób pozostałoby na kartach które nie są parowane