Skocz do zawartości

RED EAGLE TWINBOX LCD , Open ATV 6.0 - Problem z odbiorem części kanałów


MZKS1929
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jak zwykle liczę na pomoc kolegów w w/w temacie , od wczoraj cześć kanałów sieci , na części ciemno

 

Uzywam : Cameleon (nc+) i modul (cp)

 

Przykładowo świecą : Polsat News , Tvp 1 , Tvn , Hgtv

A nie świeci : Eurosport , Canal+ , HBo itp....


Sprawdzałem sile sygnału ale na wszystkich SNR w granicach 85-92 %

 

Z gory dzieki za sugestie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MZKS1929 napisał:

świecą : Polsat News , Tvp 1 , Tvn , Hgtv

A nie świeci : Eurosport , Canal+ , HBo itp....

Należy przyporządkować które kanały mają być dekodowane przez moduł z kartą, a reszta przez kartę w czytniku. Jakiego pluginu używasz do karty cameleon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory od ładnych paru miesięcy chodziło wszystko poprawnie ....

Wiedzac ze to czarna magia , nic nie grzebalem

 

Proszę tail# w którym miejscu sprawdzić plugin Cameleona przy tym sofcie Open 6.0?

 

Kanaly Polsat Sport i Polsat Sport Extra pracuja poprawnie ...

Edytowane przez MZKS1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MZKS1929 napisał:

Do tej pory od ładnych paru miesięcy chodziło wszystko poprawnie ....

Ta informacja powinna być na początku. Zakładałem że od początku Ci nie działało. W zainstalowanych wtyczkach powinien być np. oscam albo inny emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie konfigurowałem , sprzęt tak jak dotarł do mnie nie miał żadnych zmian oprócz listy kanałów i instalacji dysku HDD.

Sluzy mi do tego aby nie przekładać kabli i mieć dwie platformy na jednym sprzęcie jak również mieć możliwość edytowania nagrań i zgrywania ich na komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MZKS1929 napisał:

Niestety nic nie konfigurowałem , sprzęt tak jak dotarł do mnie nie miał żadnych zmian

To trzeba się bliżej przyjrzeć konfiguracji, bo tak to się ten sprzęt marnuje, a możliwości ma zdecydowanie większe niż tylko obsługa dwóch platform i zarządzanie nagranym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba ustalić co jest przyczyną. Być może karta otrzymała zarazę, ale to jest przypuszczenie, bo na podstawie tego co napisałeś niczego nie można być pewnym. Możesz wykonać "w ciemno" update oscama, najwyżej i tak nie będzie działać, więc nic nie tracisz. Jeżeli ja bym to robił, to zrobiłbym tak:

1. Sprawdzam na podstawie logów co się stało.

2. Jeśli karta dostała aktualizację to przygotowuję nowego oscama i wykonuję update.

Dla mnie to jest kilka minut roboty włącznie z przygotowaniem oscama ale jeśli jesteś początkujący i do tej pory niewiele ogarniasz, to zejdzie Ci trochę więcej czasu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail# dzięki za informacje , niestety dla mnie to za duzy pułap .... musiałbym przysiąść aby nadrobić zaległości

Jak ktoś ew będzie chętny do pomocy zapraszam na PW ponieważ logi , oscamy itp to za wysokie progi obecnie dla mnie i musiałbym być poprowadzony przez te tematy jak laik ... a nie wiem czy komuś chce sie , ma czas itp

Sadziłem ze tuner który pracował spokojnie  pochodzi jeszcze trochę ... ew bede musial wyciagnac Wi-FI Box od nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MZKS1929 napisał:

Sadziłem ze tuner który pracował spokojnie  pochodzi jeszcze trochę ... ew bede musial wyciagnac Wi-FI Box od nc+

Jeśli dokonasz poprawek w konfiguracji i zachowasz kartę kameleon, to pochodzi bez problemów przynajmniej do końca roku. W żadnym przypadku nie daj się namówić na zmianę karty, bo wtedy będziesz miał od razu ciemność na własnym sprzęcie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tail#  Liga Mistrzów jeżeli chodzi o pomoc , dzięki takim ludziom pozostaje w temacie dekoderów nie parowanych . Raz jeszcze dziękuje , zapewne nie raz zwrócę się o pomoc 

 

tomek6680t "szorstka rzeczywistość" jest taka ze istnieje jeszcze grono ludzi którzy pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego, że wszyscy którzy aktualnie posiadacie kartę cameleon i bezmyślnie wymieniacie sprzęt u operatora, bo przestało działać, popełniacie błąd. @MZKS1929 zapewne to potwierdzi.

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze dekodery na Linux to inna liga , możliwość programowania , zgrywania nagrań , ustawiania własnych list , zero zacinania i co najważniejsze łączenie dwóch polskich opeartorow w jednym pudelku

Nawet dla laika taka zabawa to już duzy przeskok przez duza ilość lat rożnego sprzętu ze strony nc+

 

Zapewne @tail# niekiedy miał dosyć moich prostych pytań , ale udało się , poza tym nie tylko on chciał pomoc w tym temacie , dlatego wielkie dzięki za użytkowników tego forum ze potrafią podzielić się wiedza

 

Niestety sprzedawcy ze sklepów nie są tak mili ... bo zapewne więcej osób pozostałoby na kartach które nie są parowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...