Skocz do zawartości

Dziwna sprawa - zasilacze dekoderów


Rekomendowane odpowiedzi

Posiada 2 dekodery w ofercie NC+ Telewizja na kartę. Jest to ADB mydelniczka i Pace. Sprawa dotyczy obu dekoderów, więc będę pisał w liczbie mnogiej. Podłączam dekodery, a po kilku minutach się wyłączają i nie dają znaku życia. Czekam jakiś kwadrans i podłączam ponownie. Wszystko znów działa przez parę minut, a potem to samo. Podłączam same zasilacze do prądu i diody led się nie świecą. Odłączam od prądu. Jak odczekam i podłączę, to znów się zaświecą. Jeden z dekoderów wysłałem na serwis i dostałem go z odpowiedzią, że wszystko jest sprawne i żebym przeczytał instrukcję. Czy może mi ktoś wyjaśnić, jakie mam cyrki z prądem, że dzieją się takie kwiatki? W tym samym czasie ładuje się laptop, działa router i telewizor. Nie ma problemów z nimi, a kilka tygodni temu sprawdzali u mnie jakość prądu i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szperacz533 napisał:

Włącz dekoder bez kabli antenowych.(może być zwarcie instalacji antenowej)

 

Jeśli przemo_one napisał:

 

W dniu 24.06.2019 o 00:29, przemo_one napisał:

Podłączam same zasilacze do prądu i diody led się nie świecą. Odłączam od prądu. Jak odczekam i podłączę, to znów się zaświecą.

 

To nie jest to problem z kablami antenowymi tylko z instalacją elektryczną. Czy jak wpinasz same zasilacze do listwy i diody na nich nie świecą to inne urządzenia wpięte do tej listwy działają?

Edytowane przez eAlarmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaka to listwa bo może ma jakieś zabezpieczenie i termiczne i zasilacze powodują zadzalanie tego zabezpieczenia. Po odlaczeniu zasilaczy zabezpieczenie sie wyłącza i po ponownym podłączeniu zasilaczy one działają aż spowodują ponowne zadziałanie zabezpieczenia. Mozo to dziwnie napisałem ale taki może być powód twoich problemów. Jestem elektrykiem to postaram sie pomóc. Podłącz te dekodery do innej listwy albo najlepiej bez listwy. Jesli problemem jest instalacja elektryczna to sprawdzanie u kolegi nic ci nie da, chyba że weźmiesz ze soba listwę i podłączysz u kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2019 o 10:48, eAlarmy napisał:

 

Jeśli przemo_one napisał:

 

 

To nie jest to problem z kablami antenowymi tylko z instalacją elektryczną. Czy jak wpinasz same zasilacze do listwy i diody na nich nie świecą to inne urządzenia wpięte do tej listwy działają?

Inne urządzenia podłączone do tej listwy nadal działają po wyłączeniu się dekoderów i zasilaczy (zielona dioda zasilaczy się nie świeci). Bardzo ciekawe jest to, że odłączenie zasilacza i podłączenie go ponownie nie pomaga. Trzeba odczekać jakiś czas, żeby zielona dioda się zaświeciła. Podłączenie do innych gniazd nie pomaga. Jutro będę miał trochę czasu, żeby testować. Najpierw same zasilacze podłączę bez listwy, a potem z dekoderami bez anteny i bez tv. Listwa jest dość stara marki Spark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mogę edytować, więc...

Podłączyłem oba zasilacze, same bez listwy i do innego gniazda. Działały ponad 30 minut i odłączyłem. Podłączyłem Pace na sucho tylko dekoder pod zasilacz i padł po 20 minutach. Nie jest aż tak ciepło, żeby wyłączały się z powodu przegrzania. Wszystko działa oprócz mydelniczki i Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...