Jump to content
Sign in to follow this  
vps1

Vu+ Duo 4K - strumieniowanie okazjonalne do drugiego mieszkania

Recommended Posts

Witam, temat był poruszany wiele razy lecz jest tyle różnych warunków że ciężko mi się w tym odnaleźć :(

Czy ktoś jest wstanie w łopatologiczny sposób mi powiedzieć jak wykonać streamowanie do innej sieci? Czasem w drugim mieszkaniu chciałbym odbierać sygnał z pierwszego na tvbox z Kodi.

Mam ponoć mocny dekoder Vu+ Duo 4k i podpięte dwie głowice, szybkość internetu średnio 40/40mbs.

Ściągnąłem w kodi Enigma2 Client ale nie wiem co dalej robić. W sieci wewnętrznej nie ma żadnego problemu z oglądaniem natomiast nie wiem jak ten sygnał wypuścić aby móc odtwarzać z innej sieci. IP mam zewnętrzne więc fizyczną możliwość z pewnością posiadam lecz nie wiem jak się za to zabrać :(

Posiadam też serwer NAS, więc jeśli ktoś ma pomysł jak to wszystko skonfigurować to będę bardzo wdzięczny

Posted (edited)

Jeżeli chcesz aby połączenie pomiędzy dwoma sieciami było bezpieczne należałoby skonfigurować jakiś tunel vpn np. openvpn i wtedy obie sieci będą widoczne i będzie działać jak w lokalnej sieci. Jak to zrobić - jest mnóstwo przykładów w sieci (wujek google). ;)

Edited by tail#

Czytałem że VPN nie jest wymagany, wystarczy dać mocne hasło i tak właśnie chciałbym zrobić

Skoro tak to w jaki sposób chcesz się bezpiecznie połączyć?

Prawie już zrobiłem ale wyskakuje mi błąd "403.6 IP address rejected". Jest to związane właśnie z bezpieczeństwem i w terminalu muszę utworzyć hasło dla dekodera. To właśnie ono da mi bezpieczeństwo że nikt się do niego nie dostanie

2 godziny temu, vps1 napisał:

To właśnie ono da mi bezpieczeństwo że nikt się do niego nie dostanie

Jeżeli to wszystko leci po http bez vpn, to nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, a samo założenie hasła niewiele daje.