Jump to content
nexat2222

Odstąpienie od umowy w czasie 14 dni

Recommended Posts

Witam, wziąłem pakiet Cyfrowego Polsatu w ostatni piatek. Jednak nie jestem do końca zadowolony z tego pakietu, ogolnie czasami mam problemy, posiadam telewizje kablowa i zdarza się ze film się przytnie. Chciałbym skorzystać z opcji rozwiązania umowy, proszę się wypowiedzieć czy faktycznie istnieje taka możliwość i z czym to się wiąże, z jakimiś kosztami? Wyczytałem ze trzeba opłacić cały miesiąc abonamentu, ale pierwsze 3 miesiące mam darmowe. Pozdrawiam, z góry dziękuje.

Jaki miesiąc opłat? na odstąpienie masz max14 dni

Jeśli umowę załatwiłeś prze internet to żadnych problemów- wysyłasz wypowiedzenie (wzór odstąpienia powinieneś dostać)jeśli w APS to zgodnie z punktem w umowie jeśli taki jest.

Załatwiłem w punkcie cyfrowego Polsatu i plusa, połączone, mówił facet ze mogę odstąpić w czasie 14 dni, ale nic konkretnego na umówię napisanego nie ma.

Najlepiej było by iść do punktu i załatwić sprawę, z tego co wiem to 14 dni działa przy zawieraniu umowy telefonicznej ale jak jest przy zawieraniu umowy w punktach to sam się zastanawiam.

W dniu 2.06.2019 o 11:39, nexat2222 napisał:

Załatwiłem w punkcie cyfrowego Polsatu i plusa, połączone, mówił facet ze mogę odstąpić w czasie 14 dni, ale nic konkretnego na umówię napisanego nie ma.

U konkurencji nie odstąpisz od czegoś takiego, w punkcie nie ma czegoś takiego jak 14 dni na odstąpienie.  Jak jest w Cyfrowym Polsacie? Pewnie podobnie.

Sam miałem w CP umowę zawartą w salonie czyli APS i była możliwość rezygnacji, a w treści umowy było coś w rodzaju "umowa na próbę" i możliwości rezygnacji w tym samym miejscu. Ja brałem wtedy umowę elastyczną  Familijny HD<->Rodzinny HD. Może nie zawsze ale była taka możliwość, czy teraz jest wiem, na pewno w umowie było to zawarte.

Posted (edited)

Umowa na probe to mogła byc promocyjne oferta Operatora w ktorym dawal ci prawo odstapienia niezaleznie od kanału dystrybucji tak jak teraz nc+ daje do konca czerwca. Ogolnie zawarcie umow w APS nie daje prawa do bezkarnego rozwiazania umowy z tytulu rezygnaci z umowy bez powodu niezaleznie od terminu takiej rezygnacji. Można reklamować usługę że nie działa i jeśli winą są warunki techniczne niezależne od Abonenta to wtedy można coś wskorac

Edited by rotalplus